آشنایی با آر اف فرکشنال دور چشم | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی آر اف فرکشنال دور چشم

در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز بهترین کلینیک زیبایی اصفهان آر اف فرکشنال دور چشم را مورد بررسی قرار می دهیم. به طور کلی این روش درمانی و زیبایی برای رفع سیاهی دور چشم در افراد به حدود ۱۰-۸ جلسه درمانی نیاز دارد و بهتر است این روش حداقل هفته ای یکبار انجام شود و برای نتیجه بهتر و سریعتر دو بار در شما انجام شود. می توانید این روش زیبایی و درمانی را هر هفته برای خود انجام دهید.

چگونگی سفتی پوست با آر اف فرکشنال

مانند هر نوع انرژی دیگری، آر اف توانایی تولید گرما را دارد و با گرم کردن لایه‌های عمیق‌تر پوست، به تولید کلاژن و الاستین جدید و جذب سلول‌ها کمک می‌کند تا پوست قوی‌تر، ضخیم‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. مزیت استفاده از فرکانس رادیویی برای گرم کردن بافت در مقایسه با لیزرها این است که فرکانس پایین فرکانس رادیویی می تواند به راحتی به عمق پوست نفوذ کند و ساختار را بهبود بخشد.

پوست کمک می کند، اما لیزر به بهبود سطح پوست علاوه بر این، فرکانس رادیویی به راحتی می تواند اکثر بیماران با رنگ پوست متفاوت را بدون خطر تغییر رنگ دائمی درمان کند. البته ایمنی و اثربخشی فرکانس رادیویی یا هر نوع درمان دیگری به تجربه و مهارت فرد ارائه دهنده آن درمان بستگی دارد.

میزان امنیت آر اف فرکشنال

ما هر روز در معرض تلفن های همراه، تلویزیون، وای فای و سایر امواج رادیویی با سطوح فرکانس رادیویی پایین قرار داریم. از آنجایی که این فرکانس برای موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، برای مطالعه تأثیر آن بر سلامت انسان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که نشان دهد قرار گرفتن در معرض آر اف خطر ابتلا به سرطان را در انسان افزایش می دهد، حتی در افرادی که به طور منظم در معرض مقادیر شدیدتری برای کار خود هستند. خطر اصلی شناخته شده مرتبط با آر اف پتانسیل سوختگی حرارتی برای افرادی است که در معرض دوزهای بالا قرار دارند. به عنوان مثال کسانی که در اطراف تجهیزات راداری بدون حفاظت کافی کار می کنند. آر اف برای ایمنی شما در این روش سفت کردن پوست نظارت می شود.

روش های انجام میکرودرم ابریژن | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

مقایسه میکرونیدلینگ و آر اف فرکشنال

برای جوان سازی پوست از روش های آر اف و میکرونیدلینگ استفاده می شود. میکرونیدلینگ زمانی استفاده می شود که ضایعات پوستی عمیق هستند و آر اف برای درمان خطوط و چین و چروک های سطحی مناسب است. در میکرونیدلینگ اثر دائمی تری نسبت به آر اف مشاهده می شود و روند بهبودی در آر اف سریعتر است. همچنین هزینه آن بیشتر از میکرونیدلینگ است.

بعد از میکرونیدلینگ پوست دچار عوارض و آسیب های احتمالی نمی شود و دوره نقاهت طولانی تری نسبت به آر اف دارد. در روش میکرو پوست پوست ضخیم تر می شود و درمان با سوزن های مخصوص و ظریف انجام می شود که با توجه به نوع پوست و عمق ناحیه تحت درمان انتخاب می شوند. اما در آر اف از لیزر امواج رادیویی استفاده خواهد شد. میکرونیدلینگ بیشتر برای جوان سازی و از بین بردن جای زخم استفاده می شود، اما از آر اف برای درمان سلولیت و چاقی موضعی استفاده می شود.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

تفاوت های دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی با روش‌های میکرونیدلینگ سنتی

روش میکرونیدلینگ سنتی توسط دستگاه دستی با سری دارای سوزن‌های میکرو استریل و یکبار مصرف تشکیل شده است انجام می‌گیرد. در نتیجه در لایه‌های سطحی پوست توسط این سوزن‌ها خراش‌هایی ایجاد می‌شود. همچنین در طول درمال از سرم‌ و ویتامین‌های مناسب برای تقویت و جوان سازی پوست استفاده می‌کنند. در انتها به دلیل تحریک کلاژن‌ سازی پوستی جوان و شاداب به بیماران هدیه داده می‌شود. اما در روش آر اف فرکشنال سوزنی علاوه بر تمامی موارد گفته شده اعمال انرژی RF اضافه شده است. در نتیجه علاوه بر تمامی مزایای روش قبلی نتیجه‌گیری سریعتر و چشمگیرتری عاید خواهد شد.

آشنایی با فناوری استفاده شده در دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی

انرژی RF نوعی انرژی الکتریکی است که در حوزه پزشکی برای گرم کردن آرام و ایمن پوست استفاده می‌شود. گرم کردن لایه درم پوست تا حدود ۶۰ درجه سانتیگراد باعث ایجاد کلاژن و الاستین برای سفت‌تر شدن پوست می‌گردد. فناوری به کار رفته در دستگاه‌های آر اف فرکشنال سوزنی در دو نوع تک قطبی یا دو قطبی است. به این صورت که در دستگاه‌های RF تک قطبی از یک پد برای ایجاد اتصال بین بیمار و زمین استفاده می‌شود. اما در دستگاه‌های RF دو قطبی انرژی الکتریکی بین الکترودها ایجاد می‌شود. همچنین میزان انرژی اشعه آر اف متغیر بوده و با توجه به نوع پوست و مشکل بیمار قابل تنظیم است. در نتیجه پزشک این اطمینان را به بیماران می‌دهد که هیچ آسیبی به پوست وارد نخواهد شد.


مطالب پیشنهادی :

راه های درمانی خارش گوش

پیشگیری و درمان خال‌های قرمز

نکات مراقبتی قبل و بعد از لیفت ابرو با نخ