آشنایی با بخور صورت تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | کلینیک زیبایی ژالان

بخور صورت چیست؟

بخور یکی از روش های درمانی جهت رفع مشکلات پوست صورت می باشد. یکی از مزایای این روش پاکسازی صورت است که باعث باز شدن منافذ پوست می شود. بخور همچنین باعث آبرسانی به پوست می شود و خشکی پوست را رفع می کند. این روش درمانی را می توان استفاده از دستگاه بخور و یا ظرفی پر از آب جوش انجام داد.در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز تزریق ژل و بوتاکس اصفهان مزایای بخور صورت را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

مزایای بخور صورت

بخور دادن فواید بسیار زیادی برای پوست صورت دارد. از مهم‌ترین فواید آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  •  احساس آرامش
  •  پاکسازی پوست
  •  آبرسانی قوی پوست
  •  افزایش گردش خون
  •  افزایش کلاژن سازی پوست
  •  کاهش جوش های سر سیاه
  • درمان و کاهش آکنه و جوش
  • افزایش تاثیر دارو های پوستی

 

 احساس آرامش

یکی از فواید بخور صورت احساس آرامش در فرد می باشد. در حقیقت بخور دادن با استفاده از آب گرم باعث رفع استرس میشود .آرامش را به شما بازمی‌گرداند.

 

 پاکسازی پوست

بخور دادن صورت باعث می شود منافذ صورت باز شده و در نتیجه آلودگی ها از سطح صورت پاک شود. باز شدن منافذ پوست و از بین بردن آلودگی های سطح پوست باعث برطرف شدن بسیاری از مشکلات پوستی می‌شود.

 

 آبرسانی قوی پوست

بخور باعث آبرسانی عمیق پوست می‌شود. بخار گرم منافذ پوست را باز می‌کند . رطوبت را به سطح عمیق پوست می‌رساند. آبرسانی پوست باعث شادابی پوست، رفع خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن می‌شود.

 

 افزایش گردش خون

بخور صورت می‌تواند گردش خون را در ناحیه صورت افزایش دهد. افزایش گردش خون در صورت باعث می‌شود اکسیژن به قسمت‌های مختلف پوست برسد. منجر به شادابی پوست، جوانسازی آن و رفع مشکلات پوستی می‌شود. همچنین بخور صورت برای لک بسیار موثر است. و می تواند باعث بهبود قابل توجه لکه های صورت شما شود.

 

 افزایش کلاژن سازی پوست

افزایش گردش خون در پوست، فعالیت کلاژن سازی پوست را تحریک می کند. با بخور دادن صورت به راحتی می‌توان سرعت گردش خون را افزایش داد. در نتیجه عملیات کلاژن سازی پوست با سرعت بالاتری انجام می‌شود. افزایش کلاژن سازی پوست به جوانسازی پوست، سفت و محکم شدن پوست و همچنین کاهش چین و چروک های پوستی کمک می کند.

 

 کاهش جوش های سر سیاه

کاهش جوش های سر سیاه از دیگر فواید بخور صورت می‌باشد. همان طور که گفته شد. بخور باعث پاک سازی صورت می شود و منافذ صورت را باز می کند. در نتیجه می‌تواند در درمان جوش های سرسیاه تاثیر بسیار مثتبی داشته باشد.

درمان و کاهش آکنه و جوش

از بخور صورت برای جوش و درمان انواع آکنه استفاده می شود. بخور باعث کاهش چربی پوست می شود. سلول های مرده موجود در سطح پوست را از بین می‌برد. باعث پاکسازی باکتری های موجود در سطح پوست می‌شود. همه این عوامل به کاهش و درمان جوش صورت و آکنه بسیار کمک می‌کند.

 

افزایش تاثیر دارو های پوستی

بخور باعث می‌شود تا داروهای درمان کننده مشکلات پوستی تاثیر گذارتر باشند. در حقیقت بخور با باز کردن منافذ پوست باعث افزایش میزان جذب داروهای پوستی می‌شود. و تاثیر آن را به حداکثر می‌رساند.

 

میسلار واتر چیست؟کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

روش صحیح استفاده از بخور صورت بر اساس نوع پوست

ممکن است برایتان این سوال ایجاد شود که برای بخور صورت از چه گیاهی استفاده کنیم. به طور کلی را می توان با مواد گیاهی انجام داد. به عبارت دیگر می توان از مواد گیاهی مختلفی چون بابونه، گل ختمی، سبوس غلات، همیشه بهار، بومادران، آویشن، رازیانه، رزماری و…  جهت بخور دادن صورت استفاده کرد. این مواد گیاهی را می‌توانید بر اساس نوع پوست و هدف خود انتخاب کنید.

 

برای پوست های چرب

بهترین بخور صورت برای پوست چرب استفاده از گیاهانی چون بابونه و گل ختمی است. زیرا این گیاهان باعث کنترل چربی پوست می‌شوند. هنگام بخور دادن صورت با استفاده از بابونه و گل ختمی بهتر است پوست خود را ماساژ دهید. ماساژ پوست هنگام بخور دادن تاثیرات مثبت بخور را افزایش می دهد. از تاثیرات ماساژ پوست به همراه بخور می توان به افزایش کلاژن سازی پوست و افزایش سرعت گردش خون اشاره کرد.

 

 برای پوست های خشک

اگر پوست خشکی دارید، برای بخور دادن می توانید از گیاهانی چون جعفری، ختمی، خرفه، گل گاو زبان، و اسطوخودس استفاده کنید. این مواد التیام بخش هستند و می‌توانند علاوه بر آبرسانی پوست، تحریکات و التهابات پوست های خشک را برطرف کنند. بخور دادن پوست خشک باعث آبرسانی عمیق به پوست می شود .در نتیجه رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می کند.

 

برای پوست های نرمال

برای بخور دادن پوست‌های نرمال می‌توان از تمام مواد گیاهی مانند بابونه، گل ختمی، سبوس غلات، همیشه بهار، بومادران، آویشن، رازیانه، جعفری، خرفه، گل گاوزبان، رزماری و…  استفاده کرد.

 

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید.

نکات مهم درباره بخور صورت:

۱. مراقب سوختگی صورت خود باشید.

یکی از خطرات احتمالی بخور صورت، سوختگی ناشی از بخار آب است. بنابراین سعی کنید ازبرخورد مستقیم بخار آب با صورت خود، خودداری کنید. به ویژه اگر از دستگاه های بخور استفاده می کنید.بهتر است پیش از باز کردن درب ظرف ۱ الی ۲ دقیقه صبر کنید تا دمای بخار کاهش یابد.

 

۲. اگر به بیماری های پوستی مبتلا هستید، از بخور صورت خودداری کنید.

دمای بالای بخار آب می تواند باعث گشاد شدن عروق خونی صورت شده و باعث تشدید شدن مشکلات پوستی شما شود. بنابراین اگر به بیماری هایی مانند روزاسه، پسوریازیس یا اگزما مبتلا هستید. از بخور گرفتن صرف نظر کنید.

 


مطالب پیشنهادی :

روتین پوست مختلط

روتین پوستی شب

مزایای درمان با دستگاه آر اف