آشنایی با فیلرهای پوستی تهیه شده از بدن فرد | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی آشنایی با فیلرهای پوستی تهیه شده از بدن فرد

یکی از رایج ترین اقداماتی که این روزها در کلینیک ها و مراکز پوست و زیبایی انجام می‌شود. تزریق پرکننده های پوستی است. از این روش برای افزایش حجم در نقاط مختلف صورت و بدن، رفع چین و چروک ها و جوانسازی پوست و درمان برخی از اسکارها استفاه می‌شود. در نتیجه تزریق فیلرها یا پرکننده های پوستی، در کمترین زمان، بدون نیاز به جراحی و ایجاد برش و بخیه، می‌توان شاهد نتایج چشمگیری در بهبودی ظاهری پوست بود. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز بهترین کلینیک زیبایی اصفهان آشنایی با فیلرهای پوستی تهیه شده از بدن فرد را مورد بررسی قرار می دهیم.

سلولهای چربی گرفته شده از بدن

پر کننده های اتولوگ مثل چربی بطور کلی ایمنی بسیار بالایی دارند. نتایج درمان با آنها بسیار طبیعی و در صورت رعایت نکات علمی و تخصصی حین تزریق چربی، میزان رضایتمندی بیماران در حد خوب تا عالی قابل پیش بینی خواهد بود. باید توجه داشت آنچه در استفاده از این پر کننده ها (چربی) از ران یا شکم به صورت انتقال می یابد چربی نیست بلکه سلول چربی است. و در حقیقت تزریق چربی یک عمل جراحی پیوند اعضا محسوب می گردد.

به این معنی که سلول چربی از ران یا شکم جدا شده و برای گونه ها، اطراف چشم، چانه، لب، سینه، باسن و … پیوند می شود. عمل پیوند چربی زمانی موفق خواهد بود. که در یک محدوده زمانی کوتاه (چند ساعت) بین سلول پیوندی و بافت گیرنده ارتباط عروقی برقرار شده. و از طریق جریان خون اکسیژن و مواد غذایی به سلول چربی برسد تا زنده بماند.

در غیر این صورت، سلولها در اثر کاهش اکسیژن خواهند مرد و محتوای چربی آن ظرف 3 هفته تا 3 ماه بتدریج توسط گلبولهای سفید خورده شده و به جریان خون برمی گردند. بنابراین موفقیت تزریق چربی وابسته به موفقیت پیوند سلول چربی است. و اگر سلول چربی پیوند شده با جریان خون ارتباط برقرار کند. برای همیشه در موضع خواهد ماند و با بقیه نسوج چربی بدن چاق و لاغر می شود یعنی توانایی رشد هم دارد.

فرآیند انجام مزوتراپی پوست | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

میزان پیوند موفق در تزریق

اما متاسفانه در ایده آل ترین شرایط هیچگاه میزان پیوند موفق از 50 الی 60 درصد سلول های تزریق شده فراتر نمی رود. که علل مختلفی دارد. از جمله روش ساکشن و فرآوری سلول های چربی، روش تزریق و مشکلات ترمیمی، عدم مراقبت صحیح پس از تزریق و بیماری های مختلف.

بنابراین بیمار تزریق چربی باید این آگاهی را داشته باشد. که آنچه بعد از انجام تزریق می بیند و اغلب خوشایند وی است. مجموعه ای از سلول های چربی زنده، سلول های چربی مرده یا در حال مردن و تورم و التهاب تزریق است. که با طی دوره بهبودی (2 هفته تا 3 ماه ) از حجم ایجاد شده فقط 30-40 % باقی خواهد ماند. به همین دلیل در تزریق چربی اغلب موارد over correction انجام می شود. یعنی بیش از حجم نیاز تزریق می گردد. اما آنچه بعد از 3-6 ماه باقی ماند برای تمام طول عمر فرد در موضع باقی می ماند .

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بدین ترتیب ممکن است بعد از 6 ماه تا یک سال لازم باشد عمل تزریق چربی مجدد انجام پذیرد. اما میزان حجم بدست آمده از تزریق دوم در اکثر موارد از عمل اول بیشتر است چون سلول های چربی پیوند شده در بار دوم به سلول های پیوندی عمل اضافه می شود. علیرغم تمام مسائل ذکر شده تزریق چربی، امروزه بهترین و طبیعی ترین و ایمن ترین روش حجم دادن به نواحی مختلف صورت و بدن محسوب می گردد.

بعد از Dermo fat چربی پرکننده شایع دیگری که از بدن ابتیاع شده و به صورت منتقل می گردد. پیوندی است که لایه های عمقی پوست و زیر پوست (چربی) را شامل می شود. کاربرد عمده این پیوند در افرادی است که به دلیل دیگری تحت عمل جراحی هستند و جراح با انجام برش مقداری پوست اضافی ( معمولا از شکم یا سینه ) فرد را در اختیار دارد و با برداشتن لایه ای سطحی و ایجاد تونل در نواحی مختلف صورت اقدام به پیوند میکند. Dermo fat

از این روش برای حجم دادن به لب یا پر کردن خط خنده استفاده می کنند و میزان موفقیت در آن بسیار بالاتر از تزریق چربی است .


مطالب پیشنهادی :

تغییرات پوست با افزایش سن

میزان ماندگاری هایفوتراپی در لیفت پوست

کاربردها و عوارض لیزر فرکشنال CO2