آشنایی با کربوکسی تراپی دور چشم | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بررسی کربوکسی تراپی دور چشم

سیاهی دور چشم یا چین و چروک دور چشم یکی از مشکلاتی است که بیشتر باعث پیری پوست و کم شدن زیبایی فرد می شود. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز تزریق ژل و بوتاکس اصفهان کربوکسی تراپی دور چشم را مورد بررسی قرار می دهیم.

بیشتر افراد تمایل دارند از روش های مختلفی برای درمان سیاهی دور چشم استفاده کنند. کربوکسی تراپی دور چشم یکی از انواع درمان سیاهی دور چشم انسان است که توسط چشم پزشکان و جراحان چشم انجام می شود.

زمانی مناسب برای شروع کربوکسی تراپی

با بیشتر شدن سن، خاصیت ارتجاعی پوست به میزان قابل توجهی کم می شود و پوست شل و شل می شود. تغییرات مربوط به آسیب نور خورشید آشکارتر می شود و یکی از اولین نشانه های پیری صورت ایجاد چین و چروک های پنجه کلاغی در دهه ۳۰ زندگی، افتادگی خط فک در دهه ۴۰ و پف چشم های پنجاه و چند ساله است. در گذشته هیچ چیزی نمی توانست جایگزین جراحی لیفت صورت و لیفت چشم یا بلفاروپلاستی شود.

درمان هر دو ناحیه بدون جراحی بسیار دشوار بود. با ظهور دستگاه‌های جدید مانند کربوکسی تراپی و لیزرها و لایت های سفت کننده پوست، هر بیمار سی سال به بالا می‌تواند سفت کردن و لیفت فک و چانه و اطراف خط فک، چشم‌ها و هر چه سن بیمار کمتر باشد را انجام دهد.

از هر ۱۰ بیمار، ۸ بیمار پس از دو درمان اولیه کربوکسی تراپی، متوجه بهتر شدن قابل توجهی در افتادگی پوست می شوند و بیشتر آن ها متوجه بهبود رنگ، درخشندگی و بافت پوست می شوند. اگر سی و چند سالهها روش های پیشگیرانه غیرتهاجمی مانند کربوکسی تراپی را انتخاب کنند، روند جدیدی ایجاد می شود که به پیری بسیار متفاوت از نسل های قدیمی منجر می شود.

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی دور چشم :

بیشتر پزشکان زمان دقیقی را تعیین نمی کنند زیرا میزان تیرگی، تعداد جلسات درمانی، نحوه مراقبت های بعد از عمل در پایداری کربوکسی تراپی نقش دارند. اما درمان سیاهی دور چشم با روش کربوکسی تراپی بیش از ۶ ماه طول می کشد و در صورت تکرار مدت زمان آن بیشتر می شود.

بالا رفتن گوشه خارجی چشم | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

خطرات گاز کربن دی اکسید

دی اکسید کربن سمی نیست. دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما هر روز تولید می شود. این گاز محصول متابولیسم طبیعی است و وارد خون می شود و از طریق ریه ها دفع می شود، بنابراین برای بدن سمی نیست. روشی که برای درمان سیاهی زیر چشم استفاده می شود با روشی که برای از بین بردن چربی استفاده می شود متفاوت است. کربوکسی تراپی برای از بین رفتن سیاهی زیر چشم، چربی زیر پلک را از بین نمی برد.

ویژگی افراد کاندید برای کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی دور چشم برای بعضی از افراد ممنوعیت دارد و نمی توانند از این روش استفاده کنند. این افراد عبارتند از :

 • بیماران مبتلا به آب سیاه
 • بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی
 • بیماران مبتلا به بیماری مغزی
 • اشخاصی که تحت دیالیز هستند.
 • اشخاصی که صرع دارند.
 • بانوان باردار
 • بیماران مبتلا به صرع
 • افرادی که بعد از جراحی خون فعال در محل زخم دارند.
 • افراد مبتلا به کم خونی شدید
 • بیماران مبتلا به سرطان
 • اشخاصی که تحت درمان شیمی درمانی هستند.
کلینیک زیبایی ژالان، مرکز تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

تعداد جلسات کربوکسی تراپی دور چشم

تعداد جلسات کربوکسی تراپی بستگی به درمان و ناحیه تزریق دارد. اگر می خواهید با کربوکسی تراپی به طور کامل چربی های موضعی را از بین ببرید، بهتر است ۸ تا ۱۰ جلسه هر هفته یا هر دو هفته یکبار انجام دهید و برای ثابت شدن بهتر بعد از تمام شدن کامل درمان، طبق توصیه پزشک، انجام شود. اگر از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت استفاده می کنید، توجه داشته باشید که از بین رفتن کامل آن بین ۶ تا ۱۰ جلسه در ۱ یا ۲ هفته زمان می برد.

میزان درد کربوکسی تراپی

هر تزریق با احساس سوزش شبیه نیش حشره است، شدت درد تزریق کربوکسی تراپی در سطح الکترولیز است. متخصصان بر این باورند که درمان سلولیت به روش کربوکسی تراپی دردناک تر است، اما اثر قابل توجهی که به دست آمده ارزش آن را دارد. برای کم شدن احساس سوزن سوزن شدن هنگام وارد کردن سوزن کربوکسی تراپی می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد. این در مواردی که فرد از سوزن می ترسد یا بسیار حساس است استفاده می شود و برای همه لازم نیست.


مطالب پیشنهادی :

عفونت سوختگی یا Burn infection چیست؟

دلایل ایجاد سیاهی زیر چشم کودکان

ویژگی افراد کاندید برای تزریق بوتاکس