آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

لیزر و قدرت باروری

اشعه لیزر فقط در حدود 5 میلیمتر در پوست نفوذ می‌کند و اصلا به اندام‌های داخلی بدن از جمله تخمدان نمی‌رسد. بنابراین هیچ اثر منفی روی قدرت باروری نمی‌گذارد و باعث نازایی نمی‌شود. تحقیقات معتبر علمی نیز این نکته را اثبات کرده‌اند که لیزر موهای زائد اصلا امکان رسیدن به اندام‌های داخلی بدن مثل رحم، تخمدان، پروستات را ندارد. دوباره توجه شما را به این نکته جلب می‌کنیم که روزانه افراد زیادی برای انجام لیزر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند و اگر این اقدام خطری داشت باید شاهد رواج نازایی بودیم و این خطر توسط مراکز پژوهشی بین‌المللی در طول 40 سالی که از این روش استفاده می‌شود کشف می‌شد.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

برای دوران بارداری نیز هیچگونه مدرکی در رابطه با عوارض و خطر لیزر موهای زائد برای مادر و کودک وجود ندارد. با این حال، یک توصیه همیشگی برای مادران باردار این است که در دوران بارداری از هرگونه اقدام غیر ضروری جلوگیری کنند. زیرا مطالعات و تجربه‌های بالینی پزشکی برای افراد باردار خیلی کمتر از افراد دیگر است. در رابطه با لیزر هم، مطالعه و پژوهش معتبری در رابطه با عوارض لیزر برای جنین و مادران باردار وجود ندارد. بنابراین توصیه ما به شما این است که در دوران بارداری، از انجام لیزر موهای زائد پرهیز کنید.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان)

عوارض لیزر برای چشم

نور لیزر موهای زائد برای چشم عوارض خطرناکی دارد و اگر به صورت مستقیم به چشم تابیده شود عوارض مخربی برای شبکیه و قرنیه چشم دارد. اگرچه اشعه لیزر به صورت مستقیم به چشم تابیده نمی‌شود، اما بازتاب‌های آن در حین انجام لیزر نیز، در بلند مدت می‌تواند اثرات منفی بر روی چشم بگذارد. به همین دلیل، در هنگام انجام لیزر، مراجعه کننده و اپراتور لیزر باید از عینک‌های محافظ مخصوص لیزر استفاده کنند. عینک ایمنی که برای مراجعه کننده استفاده می‌شود، کاملا چشم را می‌پوشاند و هیچ اشعه و نوری از آن عبور نمی‌کند. بنابراین با رعایت این نکته، لیزر موهای زائد هیچ عارضه و خطری برای چشم شما نخواهد داشت.


مطالعه بیشتر:

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

جلوگیری از تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

پیام بگذارید