آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

قطعا اقدامات زیبایی از جمله لیزر می‌توانند عوارضی به همراه داشته باشند.

اما آیا لیزر موهای زائد عوارض خطرناکی دارد؟ بدون مقدمه و اضافه گویی، در ادامه به بررسی کامل عوارضی احتمالی لیزر می‌پردازیم.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

براساس تحقیقات و پژوهش‌های معتبر و زیادی که انجام شده است، لیزر موهای زائد نمی‌تواند باعث سرطان شود. هیچگونه مدرک و شواهدی نیز در رابطه با سرطان‌زا بودن این لیزر برای پوست و اعضای دیگر بدن وجود ندارد. فرکانس و طول موج استفاده شده در دستگاه‌های لیزر استاندارد و داراری تاییدیه، براساس مطالعات و پژوهش‌های زیاد به دست آمده و ثابت شده است که نمی‌تواند سرطان‌زا باشد.

این روش درمانی برای حذف موهای بدن، تاییدیه مراکز بین‌المللی پزشکی و سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد و بیش از 40 سال است که استفاده می‌شود و اگر خطری داشت در این مدت کشف و گزارش می‌شد. بنابراین شایعات در رابطه با سرطان‌زا بودن لیزر موهای زائد (به خصوص برای پوست)، کاملا بی‌اساس و نادرست است. توجه کنید که روزانه افراد زیادی از خدمات لیزر موهای زائد استفاده می‌کنند، و اگر حتی احتمال کمی برای سرطان‌زا بودن لیزر وجود داشت، با این حجم زیاد استفاده از آن باید شاهد رواج سرطان پوست در جوامع باشیم.

جالب است بدانید که عمق نفوذ اشعه لیزر دستگاه‌های استاندارد لیزر موهای زائد در پوست در حدود 5 میلیمتر است و فقط تا فولیکول‌های مو (ریشه موها) می‌رسد. بنابراین حتی اگر اشعه لیزر موهای زائد خطری برای اندام‌های بدن هم داشته باشد، اصلا امکان رسیدن آن به ارگان‌های داخلی بدن وجود ندارد. فقط توجه کنید که به مراکز معتبری مراجعه کنید که از لیزرهای استاندارد و دارای تاییدیه استفاده می‌کنند.

عوارض پوستی لیزر موهای زائد

مهمترین عارضه پوستی ناشی از لیزر موهای زائد، ایجاد کمی قرمزی، سوزش و تورم روی بعضی از پوست‌های حساس است که بعد از مدت کوتاهی از بین می‌رود.

با وجود اینکه لیزرهای استاندارد و دارای تاییدیه، عوارض خطرناکی ندارند، رعایت نکردن اصول بهداشتی و یا استفاده نادرست از دستگاه لیزر می‌تواند باعث عوارض پوستی دیگری هم شود.

در صورتی که دستورالعمل‌های بهداشتی در انجام لیزر رعایت نشود، ممکن است بیماری‌های پوستی مثل زگیل یا قارچ در کلینیک بین افراد منتقل شود. برای جلوگیری از این عارضه، دستورالعمل‌های ساده‌ای وجود دارد که با رعایت آنها، احتمال این عوارض به صفر می‌رسد.

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان)

هندپیس یا سری دستگاه لیزر باید با سلفون مخصوص یکبار مصرف برای هر مراجعه‌کننده کاملا پوشانده شود. همچنین بعد از هر بار انجام لیزر، باید هندپیس دستگاه با اسپری مخصوصی ضد عفونی و استریل شود.

با مراجعه به کلینیک‌های معتبری که این دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کنند، از این بابت نگرانی نخواهید داشت. عارضه دیگر پوستی، سوختگی ناشی از استفاده نادرست از لیزر است. اگر اپراتور دستگاه لیزر، تنظیمات لیزر را با توجه به نوع پوست شما به درستی انجام ندهد، ممکن است بر اثر اعمال انرژی زیاد روی پوست دچار سوختگی شوید.

عوارض لیزر موهای زائد

مورد مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که لیزر موهای زائد روی موهای خیلی نازک و کرکی اثری ندارد و حتی ممکن است باعث ضخیم‌تر شدن آنها شود. این مورد را پزشک می‌تواند با معاینه قبل از انجام لیزر تشخیص دهد.

 


مطالعه بیشتر:

جلوگیری از تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد بدن

نکات مراقبتی قبل از لیزر موهای زائد

پیام بگذارید