اثرات میکرودرم ابریژن بر پوست | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی اثرات میکرودرم ابریژن بر پوست

زیبایی پوست از زمان‌های بسیار قدیم مورد توجه همگان بوده است و از روش‌های مختلف برای رفع چین و چروک‌ها وجوانسازی پوست استفاده شده است. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز بهترین کلینیک زیبایی اصفهان اثرات میکرودرم ابریژن بر پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

با گذشت زمان، روش‌های جوان‌سازی تکامل پیدا کرده و از عوارض آن‌ها کاسته شده و روش‌های جدید، جایگزین روش‌های قدیمی شده است. یکی از راه‌های جدید و بدون عارضه در جوان‌سازی پوست میکرودرم ابریژن می‌باشد که در ذیل راجع به تکنیک، اثرات، عوارض و چگونگی انجام بهتربن میکرودرم ابریژن بحث می‌شود.

روش انجام میکرودرم ابریژن

در این روش با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده‌ای با سطح پوست در تماس قرار می‌گیرد و ایجاد تراش بسیار سطحی در لایه‌های فوقانی شاخی پوست می‌نماید. ضمناً یک مکش نیز روی پوست انجام می‌شود که باعث جمع شدن کریستال‌ها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون به منطقه و فعال شدن سلول‌های فیبروبلاست و نتیجتاً، ترمیم و طراوت پوست می‌گردد.

مزیت های میکرودرم ابریژن

این روش بدون درد می‌باشد و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی‌حس کننده‌های موضعی نیست. میکرودرم ابریژن روشی ساده است به همین دلیل به آن لایه‌برداری زمان ناهار نیز می‌گویند؛ یعنی می‌توان در زمان استراحت برای ناهار از این روش استفاده کرد و دوباره سر کار برگشت. مهم‌ترین مزیت میکرودرم این است که این روش کاملاً بدون عارضه می‌باشد. میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است. در پوست‌های با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز می‌توان از این روش درمانی استفاده کرد.

کاربردهای مختلف میکرودرم ابریژن

جوان‌سازی پوست

از این روش در درمان چروک‌های سطحی و کم عمق پوست می‌توان استفاده کرد. چندین جلسه درمان در این مورد به کار می‌رود. فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می‌توان تغییر داد و از هفته‌ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد. چروک‌های خیلی عمیق با این روش درمان نمی‌شوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف‌تر و محکم‌تر می‌شود. چون در این روش سایش پوست، سطحی است جوشگاه و تغییر رنگ پوست دیده نمی‌شود. به همراه این متد، از لیزرهای جوان‌سازی بدون زخم نیز می‌توان استفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر می‌کند.

لکه‌های پیری

این لکه‌ها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست‌های روشن دیده می‌شود. این لکه‌ها با میکرودرم ابریژن قابل درمان می‌باشد.

لکه‌های حاملگی

مهم‌ترین اثر میکرودرم ابریژن کمرنگ یا محو کردن لکه‌های حاملگی است مخصوصاً اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود. بررسی‌های اخیری که روی میکرودرم ابریژن انجام شده نشان دهنده افزایش 20 برابری نفوذ ویتامین سی موضعی پس از یک جلسه درمان می‌باشد. این اثر میکرودم در لک‌هایی که قبلاً با درمان‌های ضد لک بهبود نیافته‌اند مشهودتر است.

درمان جوشگاه‌های (اسکار) آکنه و آبله مرغان

جوشگاه‌های زخم واسکارهانباید زیاد عمیق باشد و معمولاً بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد. درترمیم جوشگاه‌های سوختگینیز از این روش می‌توان استفاده کرد.

تمیز کردن پوست و از بین بردن کومدون‌های سرسیاه

برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه که بسیار شایع می‌باشد نیز می‌توان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد. کاهش جوش‌های سرسیاه پوست به کم شدن ضایعات جوش‌های غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.

درمان ترک‌های پوستی

در درمان ترک‌های پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز می‌توان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمی‌دهد.

کوچک کردن منافذ پوست

باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانم‌ها و آقایان می‌باشد. یکی از راهه‌ای درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریژن است. بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازی و محکم‌تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک‌تر می‌شود.

ویژگی افراد نامناسب برای میکرونیدلینگ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

ویژگی کاندید مناسب جهت انجام میکرودرم ابریژن

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که در خصوص این روش می‌توان به آن اشاره کرد، مناسب بودن آن برایتمام تیپ‌های پوستیاست. فرقی نمی‌کند که چند سال دارید و پوستتان چه رنگی است، قطعاً با استفاده از این روش می‌توانید دوباره داشتن پوستی صاف و شفاف را تجربه کنید. به طور معمول میکرودرم به افرادی توصیه می‌شود که با یکی از مشکلات پوستی زیر دست و پنجه نرم می‌کنند:

 • خطوط ریز و چین و چروک
 • لکه‌های سنی و لکه‌های قهوه‌ای
 • منافذ بزرگ و سرسیاه
 • جوش و آکنه
 • از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست
 • افتادگی پوست

نکات مراقبتی قبل از انجام میکرودرم

با توجه به اینکه این روش تهاجمی نبوده و جراحی محسوب نمی‌شود، کار زیادی به منظور آماده شدن برای جراحی پیش رو نخواهید داشت. تنها کاری که قبل از انجام میکرودرم ابریژن باید انجام دهید، این است که در مورد حساسیت‌های پوستی خود با پزشک صحبت کرده و او را در جریان هر آنچه که تا کنون برای پوست خود انجام داده اید، قرار دهید.

معمولاً توصیه می‌شود که تا 1 هفته قبل از درمان، در معرض آفتاب مستقیم قرار نگرفته و از کرم برنزه کننده و اپیلاسیون استفاده نکنید. علاوه بر این تا سه روز قبل از شروع درمان، از کرم و ماسک لایه‌بردار استفاده نکنید. چراکه به احتمال زیاد پوست شما را نسبت به درمان حساس‌تر می‌کند.

قبل از انجام میکرودرم ابریژن حتماً با پزشک خود صحبت کرده و در مورد نتیجه از او سؤال کنید. برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی کافی، این روش را انتخاب کرده و در نهایت از نتیجه رضایت ندارند. چرا که از همان ابتدا این عمل زیبایی روش درستی برای رفع مشکل پوستیشان نبوده است.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

نکات مراقبتی بعد از انجام میکرودرم ابریژن

 • بعد از انجام میکرودرم هیچ محدودیت خاصی وجود نداشته و می‌توانید فوراً کلیه فعالیت‌های خود را از سر بگیرید.
 • تا چند هفته بعد از انجام میکرودرم ابریژن، حساسیت پوست بسیار زیاد است. استفاده از کرم ضد آفتاب را به هیچ عنوان فراموش نکنید.
 • برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن، بهتر است که مرطوب کننده‌های ملایم استفاده کنید.
 • حداقل 1 روز بعد از درمان، از داروهای موضعی استفاده نکنید.

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن

 • گرچه این شیوه از درمان تهاجمی نیست، اما مشابه با بسیاری از عمل های دیگر، بدون عارضه هم نیست.
 • کبودی جزئی، یکی از شایع ترین عوارض این متد درمانی است که به دلیل مکش سلول های مرده از روی پوست، ایجاد می شود.
 • بعد از انجام عمل احتمال خشک شدن وپوسته پوسته شدن پوست وجود دارد. در این شرایط، استفاده از کرم مرطوب کننده توصیه می شود.

مطالب پیشنهادی :

روش های مختلف لیفت ابرو

روش های زاویه سازی صورت مردان

تأثیرات میکرونیدلینگ آر اف روی پوست