استفاده هوشمندانه از محصولات ضد آکنه‌ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

استفاده هوشمندانه از محصولات ضد آکنه‌

یکی از اهداف مهم توصیه به رعایت روتین پوست برای نوجوانان جلوگیری از ایجاد آکنه است. مواد بسیاری وجود دارد که در پاکسازی و جلوگیری از بروز آکنه مؤثر هستند. مطلب امروز سایت کلینیک زیبایی اصفهان که برای شما همراهان عزیز گردآوری شده است. به بررسی استفاده هوشمندانه از محصولات ضد آکنه‌ خواهیم پرداخت. یکی از دلایل مؤثر بودن آنها قوی بودنشان است و اگر شما در مصرفشان محتاط و دقیق نباشید، این مواد حتی بیشتر از جوش‌های قرمز التهابی باعث تحریک و قرمز شدن پوستتان می‌شوند. هر چه تحریک‌ و سوزش پوستتان بیشتر باشد، تمایلتان برای استفاده از روش‌های درمانی کمتر خواهد بود و در نتیجه شما به نقطه اول با آکنه‌های روی صورتتان برمی‌گردید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه از پوستتان محافظت کنید.

درصورتی که از محصولات موضعی تجویزی استفاده می‌کنید:

متخصصان پوست برای رفع آکنه توصیه می‌کنند که قبل از شروع داروهای ضد آکنه تجویزی از یک کرم مرطوب‌کننده و‌ ترمیم‌کننده روی پوست خود استفاده کنید. هر چه سد محافظتی پوست شما قوی‌تر باشد، ترکیبات قوی کمتر باعث تحریک آن خواهد شد. درمان با این داروها را باید بسیار آرام و قدم به قدم بر روی پوست انجام داد تا به مرور زمان پوست به آن عادت کند.

در شب اول یک ‌هشتم قاشق چای‌خوری از دارو استفاده کنید و بعد از سه روز اگر پوستتان قرمز نشد، به مدت دو هفته هر سه شب در میان همین روند را ادامه دهید. در صورتی که بعد از دو هفته پوست شما دارو را تحمل کرد، درمان را یک شب در میان انجام دهید. پس از گذشت دو هفته بدون هیچ قرمزی، دارو را هر شب استفاده کنید.

استفاده هوشمندانه از محصولات ضد آکنه‌ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

چنانچه از محصولات بدون نسخه حاوی رتینول استفاده می‌کنید:

رتینول بدون نسخه ضد التهاب است و بنابراین باعث کاهش قرمزی جوش‌ها می‌شود؛ تولید چربی پوست را کاهش می‌دهد؛ به پاکسازی منافذ پوست کمک می‌کند و جوش‌های سرسیاه و سرسفید را از بین می‌برد. همانند درمان‌های تجویزی، درمان با رتینول را به‌ آرامی شروع کنید و در ابتدا هر چند شب در میان از آن استفاده کنید. بر روی دارو از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید تا مانع خشکی پوست شما شود.

در صورت استفاده از بنزوئیل پراکسید :

هر چند که این دارو قاتل آکنه صورت است و به معنای واقعی کلمه باکتری‌های ایجادکننده جوش را می‌کشد اما می‌تواند باعث خشکی بسیار زیاد پوست و همچنین سفیدی لباس‌های شما شود. اگر پس از استفاده از این ماده پوست شما قرمز یا خشک شد، قبل از مصرف حتماً از کرم‌های مرطوب‌کننده و ترمیم‌کننده بر روی پوست خود استفاده کنید. این سپر حفاظتی باعث می‌شود که پوست شما راحت‌تر درمان را تحمل کند.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی :

مزایای آلفاهیدروکسی اسیدها AHA برای پوست

نحوه استفاده از AHA ها

روش های مراقبت از پوست نوجوانان