انواع میکروپیگمنتیشن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

انواع میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یک روش برای انجام آرایش دائمی یا نیمه دائمی بر روی صورت است. میکروپیگمنتیشن در واقع نام یک دستگاه است که از آن برای اصلاح ابروها و ایجاد تناسب بین آن ها، کشیدن خط چشم و خط لب و… استفاده می‌شود.

با میکروپیگمنتیشن می توانید ابروهایی خوش فرم تر داشته باشید و تتوهای ظریف و زیبایی را روی صورت خود انجام دهید. در این مقاله انواع میکروپیگمنتیشن را معرفی می کنیم و توضیحات کوتاهی در مورد هریک از آن ها ارائه می دهیم.

  • میکروپیگمنتیشن ابرو

ابرو، تأثیر زیادی بر روی چهره دارد و به زیباتر شدن آن کمک می کند. خانم ها معمولا زمانی را به آرایش ابروی خود اختصاص می دهند و سعی در ایجاد تناسب بین دو ابرو دارند. اگر می خواهید آرایش دائمی را کنار بگذارید و وقت خود را صرف اصلاح ابروهایتان نکنید، می توانید میکروپیگمنتیشن ابرو را انجام دهید.

میکروپیگمنتیشن ابرو محبوب ترین نوع میکروپیگمنتیشن است و مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار دارد. که با عنوان شیدینگ ابرو یا سایه ابرو نیز شناخته می شود.

  • میکروپیگمنتیشن موی سر

میکروپیگمنتیشن موی سر زمانی انجام می شود که موهای بخشی از سر به شدت ریخته و فضای خالی زیادی ایجاد کند. در این مواقع برای پر کردن فضای ایجاد شده از میکروپیگمنتیشن موی سر استفاده می شود. برای انجام این کار رنگدانه ها به زیر پوست تزریق می شوند و فضای خالی را رنگ آمیزی می کنند.

در نتیجه پوست سر کمتر مشخص می شود و ظاهر زیباتری به فرد می بخشد. میکروپیگمنتیشن موی سر با عنوان اسکالپ سر نیز شناخته می شود.

اگر از آن دست افرادی هستید که همیشه خط چشم می کشید، می توانید از میکروپیگمنتیشن چشم استفاده کنید و یک آرایش نیمه دائم داشته باشید. دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها را در زیر پوست قرار می دهد و یک خط چشم جذاب برایتان ایجاد می کند.

  • میکروپیگمنتیشن بن مژه

میکروپیگمنتیشن بن مژه یکی از انواع میکروپیگمنتیشن است که برای زیباسازی چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش رنگدانه ها در خط رویش مژه تزریق می شوند تا مژه ها را پرتر نشان دهند. میکروپیگمنتیشن بن مژه برای افرادی که به دلیل شیمی درمانی یا دیگر بیماری ها دچار ریزش مژه شده اند، بسیار مناسب است.

میکروپیگمنتیشن لب

برای اصلاح رنگ لب مورد استفاده قرار می گیرد. میکروپیگمنتیشن یک خط لب و رژ دائمی ایجاد می کند و حجم زیبایی به لب می دهد. با میکروپیگمنتیشن لب می توانید نواقص احتمالی را نیز برطرف کنید و لب هایی متناسب داشته باشید.

  • میکروپیگمنتیشن اسکار یا جای زخم

جای زخم یکی از مهم ترین مشکلات پوستی است. این مسئله، خصوصا در ناحیه صورت، زیبایی فرد را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث کاهش اعتماد به نفس می شود.

اسکار معمولا به صورت خطوط و لکه های سفید بر روی پوست باقی می ماند. در این مواقع می توان از دستگاه میکروپیگمنتیشن برای تزریق رنگدانه ها در جای زخم استفاده کرد و لک ایجاد شده را تا حدی بهبود بخشید.

انواع میکروپیگمنتیشن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.

هزینه میکروپیگمنتیشن

هزینه میکروپیگمنتیشن به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به نوع میکروپیگمنتیشن، دستگاه میکروپیگمنتیشن، کیفیت رنگ و مواد، مهارت پیگمنتر و کلینیک یا سالنی که کار میکروپیگمنتیشن را در آن انجام می دهید، اشاره کرد. رنگ ها و برند های مختلفی از مواد در بازار موجود هستند و بر اساس کیفیت قیمت گذاری می شوند. هرچه برند مواد معتبر تر و با کیفیت تر باشد، گران تر بوده و هزینه میکروپیگمنتیشن نیز بالاتر خواهد بود.

کلام آخر

در این مقاله انواع میکروپیگمنتیشن را معرفی کرده و اطلاعاتی در مورد هریک از آن ها در اختیارتان قرار دادیم. همان طور که مشاهده کردید، میکروپیگمنتیشن یک نوع تتو است. این تتو با استفاده از یک دستگاه انجام می شود و رنگدانه ها را به لایه های زیرین پوست هدایت می کند.

میکروپیگمنتیشن معمولا در کلینیک ها و سالن های زیبایی انجام می شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که میکروپیگمنتیشن یک کار تخصصی است و نیاز به مهارت و تجربه دارد. بنابراین، اگر قصد انجام این کار را دارید، باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و از شرایط بهداشتی، مهارت پیگمنتر و کیفیت مواد مورد استفاده اطمینان حاصل کنید تا نتیجه خوبی از میکروپیگمنتیشن بگیرید.

پروفایل مرکز زیبایی ژالان در وب سامانه کلینیک۲۴

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان):

سوالات متداول در مورد میکروپیگمنتیشن چشم

همه چیز در مورد میکروپیگمنتیشن چشم

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

پیام بگذارید