براکیوپلاستی چیست؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

براکیوپلاستی چیست؟

پس از کاهش وزن گسترده، برای پوست شل غیرمعمول نیست. برای از بین بردن پوست اضافی و کانتور بازو، بسیاری از افراد عمل جراحی براکیوپلاستی یا لیفت بازو را انتخاب می کنند. در اینجا پیش زمینه ای در مورد انتظارات این عمل جراحی آورده شده است.

جراحی براکیوپلاستی چیست؟

براکیوپلاستی یک عمل جراحی انتخابی است که می تواند کیفیت زندگی بیماران مبتلا به افتادگی پوست را تا حد زیادی بهبود بخشد. گزینه های جراحی از مینی لیفت بازو تا لیفت بازو کشیده با هر دو سطح شامل بیهوشی عمومی و برخی از زمان بهبودی همراه است.

امکان دارد که لیپوساکشن به عنوان بخشی از این روش براساس موارد فردی و نتیجه دلخواه شما در نظر گرفته شود.

موارد منع مصرف براکیوپلاستی

به عنوان اولین قدم قبل از جراحی، برای تعیین صلاحیت براکیوپلاستی با یک جراح پلاستیک مشورت خواهید کرد. اگر میزان افتادگی پوست به اندازه کافی قابل قبول نباشد، ممکن است یک روش درمانی دیگر پیشنهاد شود.

افزایش سطح تمرینات مقاومتی برای ایجاد توده عضلانی در زیر پوست می تواند ظاهر بازوها را بهبود بخشد. لیپوساکشن بدون برداشتن پوست، بافت چربی زیرین را با حداقل زخم کاهش می دهد. که به جای عمل جراحی براکیوپلاستی تهاجمی، بسیاری از بیماران از آن راضی هستند.

این عمل جراحی برای افراد زیر مناسب نیست:

بیمارانی که از سلامت کافی برای بیهوشی عمومی برخوردار نیستند. از جراحی محروم می شوند. از آن جا که براکیوپلاستی عمدتا یک روش زیبای است، بنابراین یک جراح معتبر باید مجوز این روش را داشته باشد.
برای افراد با خطر حمله قلبی یا نارسایی تنفسی یک روش انتخابی هرگز توصیه نمی شود. با این حال، اگر مرحله قبل از عمل را نگذرانید، ممکن است بعدا بتوانید تغییراتی ایجاد کنید و از جراحی تایید شده استفاده کنید.

فردی قادر به گذاشتن زمان کافی برای بهبودی است:

عجولانه بازگشتن به محل کار یا ورزش خیلی سریع بیماران را در معرض خطر قرار می دهد و می تواند نتایج آن ها را به خطر بیاندازد.

اهداف اشتباه:

نوسانات قابل توجه وزن می تواند باعث افتادگی بیشتر پوست و کاهش رضایت بیمار در طولانی مدت از جراحی برداشتن پوست شود.

داشتن سلامت عمومی خوب:

شرایط مزمن باید برای نتایج بهینه و بهبودی پس از جراحی لیفت بازو به خوبی کنترل شود.

داشتن انتظارات واقع بینانه:

جراحی براکیوپلاستی جای زخم ایجاد می کند. دیدن تصاویر قبل و بعد از بیماران واقعی می تواند درک خوبی از انتظارات داشته باشد.

خطرات احتمالی براکیوپلاستی

این عمل همراه با خطر عفونت، ترمیم ضعیف زخم و بی حسی (که در اکثر انواع جراحی شایع است) است. دیگر خطرات احتمالی روش براکیوپلاستی عبارتند از:

تنگی پوست (که باید با کاهش تورم فروکش کند).جای زخم ناخوشایند که به ناحیه ای منتقل می شود که کمتر دیده می شود.
جای زخم با جراحی براکیوپلاستی اجتناب ناپذیر است؛ اما پیروی از دستورالعمل های مراقبت از زخم و محافظت از ناحیه در برابر آفتاب سوختگی، به مرور زمان زخم ها محو می شوند.

هدف از روش لیفت بازو و هدف از روش براکیوپلاستی

افرادی که دچار افتادگی پوست در اثر کاهش وزن قابل توجه یا اثرات پیری هستند، ممکن است براکیوپلاستی را انتخاب کنند. بسته به میزان شل شدن پوست، جراح شما براکیوپلاستی یا کشش کامل بازو را به شما توصیه می کند.

بیمارانی که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند (به طور معمول از طریق بای پس معده یا نوع دیگری از جراحی کاهش وزن)، به احتمال زیاد به لیفت بازو کشیده یا کامل نیاز دارند. برای تغییر شکل و سفت شدن بازوهایی که در نتیجه افزایش سن یا کاهش وزن متوسط افتاده اند، یک مینی لیفت بازو ممکن است کافی باشد.

برخی از بیماران ممکن است لیپوساکشن بازوها را به جای براکیوپلاستی برای جلوگیری از ایجاد زخم انتخاب کنند. اگر چه لیپوساکشن می تواند بافت چربی را از بین ببرد و ناحیه را لاغرتر نشان دهد؛ اما با لیپوساکشن به تنهایی از شر پوست اضافی خلاص نمی شوید. یک جراح پلاستیک دارای مجوز می تواند برای بهترین روش درمانی در رسیدن به نتیجه دلخواه به شما مشاوره دهد.

نحوه آماده سازی برای براکیوپلاستی

قبل از انجام این روش، بهتر است فضای زندگی خود را منظم کنید. تا پس از بازیابی در خانه به راحتی به وسایل روزمره دسترسی داشته باشید.

محل انجام براکیوپلاستی

براکیوپلاستی معمولا در مراکز سرپایی یا مطب های خصوصی جراحی انجام می شود. از آنجا که تحت بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت، یک متخصص بیهوشی، دستیاران پزشکی، پرستاران و جراح برای موفقیت جراحی شما همکاری خواهند کرد.

براکیوپلاستی چیست؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بعد از عمل براکیوپلاستی چه چیزی باید پوشید

لباس های گشاد و راحت بپوشید. شلوارهای کشیده، کفش های کشویی و پیراهنی که نیازی به کشیدن آن روی سر شما نیست، تغییر و ورود آن راحت تر است. جراح شما ممکن است محل تخلیه را در محل های برش خود قرار دهد. بنابراین لباس های تیره که لکه ای نشان نمی دهند، برای بعد از عمل ترجیح داده می شود.

غذا و نوشیدنی بعد از عمل براکیوپلاستی

اگر برای جراحی براکیوپلاستی بیهوشی عمومی انجام می دهید. باید دستورالعمل های پزشک خود را در مورد غذا و نوشیدنی قبل از عمل دنبال کنید. احتمالا به شما توصیه می شود حداقل هشت ساعت قبل از ساعت برنامه ریزی شده غذا را کنار بگذارید. مایعات شفاف معمولا طی دو ساعت پس از عمل محدود می شوند.

اگر قبل از عمل در مورد خوردن و آشامیدن سوالی دارید، حتما با مطب جراح تماس بگیرید و سوال کنید. در غیر این صورت، ممکن است مجبور شوید برای جلوگیری از عوارض خطرناک، روش را به تأخیر بیندازید.

داروها قبل و بعد از عمل براکیوپلاستی

برای آماده سازی برای جراحی براکیوپلاستی، باید به طور موقت داروهای ضد التهاب، آسپرین و مکمل های گیاهی را که خطر خونریزی را افزایش می دهند، قطع کنید.

سایر داروهایی که برای شما تجویز می شود ممکن است لازم باشد. قبل از جراحی تنظیم شوند. پزشک شما برای اطمینان از ایمنی شما در هنگام براکیوپلاستی، دستورالعمل های روشنی در مورد زمان قطع برخی نسخه ها به شما می دهد.

بعد از جراحی براکیوپلاستی

جراح شما عمل جراحی براکیوپلاستی را با بستن برش با بخیه های قابل جذب یا بخیه هایی که باید طی یک تا دو هفته از عمل خارج شوند، کامل می کند.

هنگامی که جراحی شما کامل و وضعیت شما پایدار شد. پزشک شما را ترخیص می کند تا با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود که می تواند شما را به خانه منتقل کند. و حداقل یک شب بعد از عمل در کنار شما بماند مرخص شوید.

سخن آخر

در این مقاله مطالبی در زمینه براکیوپلاستی و انتظاراتی که باید از آن داشت ارائه شد. پیشنهاد می کنیم قبل از هر گونه اقدامی با یک پزشک با سابقه و ماهر مشورت کنید و سپس تصمیمی مناسب داشته باشید.

 


کلینیک زیبایی ژالان

با مجهزترین دستگاه های زیبایی،پزشکان متخصص،کادری مجرب و محیطی دلنشین آماده ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می‌باشد.

جهت دریافت نوبت می‌توانید به صفحه‌ی نوبت دهی تلفن گویا مراجعه کرده و برای مطلع شدن از آدرس و تلفن کلینیک به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه فرمایید.

برای مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام کلینیک ژالان کلیک کنید.


مطالب بیشتر:

درمان خشکی پوست-تشخیص و روش‌های مراقبت

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

ماسک مرطوب کننده صورت

آفتاب سوختگی علت و علائم

آفتاب سوختگی جلوگیری و درمان

انواع روش های آبرسانی پوست کدامند؟