بررسی انواع پوست | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بررسی و طبقه بندی انواع پوست

نوع پوست در هر فردی متفاوت از دیگری است و هرکسی بنا به موقعیت جغرافیایی، ژنتیک و سن او ساختار پوستش متغیر است. شناختن نوع پوستتان می تواند به نحوه رسیدگی و مراقبت آن کمک کند. شما وقتی نوع پوستتان را پیدا کنید موادی که برای تقویت پوستتان استفاده می کنید باید مناسب با نوع پوستتان باشد تا آسیبی با لایه های پوستتان نخورد. در ادامه این مطلب از سایت مرکز ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان قصد داریم به بررسی و طبقه بندی انواع پوست بپردازیم.

1- پوست خشک

پوست خشک که به عنوان Xerosis نیز شناخته شده است،مادرزادی و یا اکتسابی است. خشکی پوست می تواند خفیف بوده و مشکلی برای بیماران ایجاد نکند یا آنقدر شدید باشد که به شکستگی پوست ، خارش شدید و عفونت منجر شود.خشکی پوست می تواند به دلیل کاهش غدد سبابه و ترشح سبوم باشد.برای احساس طبیعی بودن پوست محتوای رطوبت غدد سبابه باید بیشتر از 10 %باشد.

افزایش از دست دادن رطوبت از اپیدرم باعث افزایش خشکی پوست می شود. با خشک شدن بیش از حد پوست،درون پوست فیشر ایجاد شده و منجر به التهاب و خارش می شودعلائم پوست خشک را می توان با افزایش هیدراتاسیون پوست و استفاده از ترکیبات نرم کننده و ترکیبات حاوی چربی مانند سرامید ها ،اسید های چرب و کلسترول تخفیف داد.

2- پوست چرب

جزء گلیسرول سبوم نقش مهمی در دهیدراتاسیون پوست ایفا می کند. علاوه بر این سبوم با تامین چربی در سطح اپیدرم از دست دادن آب را در سطح اپیدرم کنترل می کند. تولید بیش از حد سبوم منجر به ایجاد پوست چرب شده و در بسیاری از موارد ،در بروز آکنه نقش دارد.پوست چرب به خصوص در گروه سنی نوجوانان یک شکایت شایع است. افرادی که پوست چرب با شدت متوسط تا شدید دارند از نیاز به شست و شوی چندباره پوست خود در طول روز شکایت دارند.

این ویژگی از پوست چرب به طور یکسان در زنان و مردان باعث ایجاد ناراحتی شده و تصور می شود یک مشکل جدی زیبایی بوده که منجر به خودپنداری منفی شده و احتماال می تواند بر تعامالت اجتماعی موثر باشد.از نظر بالینی پوست چرب به صورت ترشحات مملو از چربی بیشتر روی ناحیه T( پیشانی،بینی و چانه) بروز کرده و با شکل ظاهر براق در این نواحی شناخته می شود.بزرگ شدن غدد سبابه با پاپول های ناف دار 5/0 تا 5/1 میلی متر در منطقه T صورت مشخص می شود. علاوه بر این بسیاری از بیماران پوست چرب از منافذ بزرگ بر روی پوست خود شکایت می کنند.

بررسی انواع پوست | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی :

بالا رفتن گوشه خارجی چشم

جوانسازی پوست با لیفت

هایفوتراپی چیست؟