بررسی مزایا و عوارض هایفوتراپی پوست | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

آشنایی با مزایا و عوارض هایفوتراپی پوست

در مطلب امروز سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان مزایا و عوارض هایفوتراپی پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

کاربردهای هایفوتراپی

هایفوتراپی دارای کاربردهای بسیاری می باشد. از کاربردهای هایفوتراپی به کاهش چین و چروک های پوست، صاف و سفت کردن پوست، اصلاح خط لبخند، بهبود خط چانه، لیفت گردن و دکلته، لیفت گونه، ابروها و پلک ها و همچنین سفت کردن افتادگی و شل شدگی هایی در پوست و همچنین در ناحیه گردن و غبغب می توان اشاره کرد. روش هایفوتراپی یکی از بهترین روش جوان سازی پوست می باشد، زیرا روشی غیر تهاجمی است و از عوارض موقتی و کمی نسبت به روش های تهاجمی برخوردار می باشد.

مزیت های هایفوتراپی

هایفوتراپی به دلیل غیر تهاجمی بودن و عدم نیاز به بیهوشی و جراحی دارای فواید بسیاری می باشد. تعداد جلسات هایفوتراپی ۱ تا ۳ جلسه می باشد که مدت کم درمان این روش، یکی از مزایای آن است. همچنین ماندگاری این روش ۱ الی ۲ سال می باشد. روش هایفوتراپی دوره نقاهت ندارد و بعد از انجام این روش می توانید به تمامی فعالیت های خود رسیدگی کنید. جلساتی که برای هایفوتراپی برگزار می شود بسیار کوتاه هستند و حدود نیم ساعت تا ۹۰ دقیقه زمان می برد.

همچنین از دیگر مزایای هایفوتراپی این است که در انجام این درمان هیچ گونه برش، تزریق و همچنین خونریزی ندارد و بدون درد و پانسمان انجام می شود. یکی دیگر از فواید این روش، انجام با سایر روش های درمانی نظیر میکرونیدلینگ می باشد. همچنین روش هایفوتراپی دارای هزینه بسیار کمی می باشد که همه افراد می توانند از آن به دلیل هزینه کم استفاده کنند.

عوارض هایفوتراپی

روش هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی می باشد که بسیار ایمن است ولی عوارضی می تواند برای افراد داشته باشد. برخی از این عوارض شامل:

ایجاد درد

یکی از عوارض هایفوتراپی صورت ایجاد درد در ناحیه درمان می باشد. این عوارض معمولا موقتی می باشد و در کوتاه مدت از بین خواهد رفت ولی در برخی از مواقع نیز حالت مزمن دارد و باعث آزار افراد می شود.

بی حس شدن

در برخی از مواقع امواج اولتراسوند دستگاه هایفو ممکن است به عمق پوست نفوذ کند و سبب تحریک اعصاب موجود زیر پوست شود که این امر سبب بی حس شدن ناحیه درمان می شود. البته این امر موقتی است و بعد از گذشت مدتی کوتاه از بین خواهد رفت. اگر این حالت در شما طولانی شد حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

قرمزی و تورم

امکان قرمزی و تورم بعد از انجام این درمان وجود دارد که در بیشتر مواقع این امر به دلیل بی تجربگی و غیر متخصص بودن پزشک اتفاق می افتد. پس سعی کنید برای انجام این روش به بهترین پزشک و کلینیک مراجعه نمایید.
همچنین ممکن است احساس سوزن سوزن شدن پوست را داشته باشید که این امر اذیت کننده نیست و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

کاهش عوارض هایفوتراپی

شما می توانید از عوارض روش هایفوتراپی بکاهید. با انتخاب یک پزشک خوب و مجرب و همچنین مراجعه به یک کلینیک معتبر می توانید عوارض هایفوتراپی را کاهش دهید. البته رعایت کردن توصیه ها و دستورالعمل های پزشک شما نیز در کمتر شدن این عوارض تاثیر دارد.

جلسات لازم برای هایفوتراپی

تعداد جلسات هایفوتراپی در بسیاری از مراکز ۲ جلسه درمانی در طول سال اول می باشد. همچنین برای حفظ نتایج هایفوتراپی در سال های بعد نیز ۱ تا ۲ جلسه توصیه می شود. جلسات ذکر شده بهترین نتایج را دارد. ولی شما می توانید این جلسات را تغییر دهید.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

ویژگی افراد نامناسبی برای هایفوتراپی

استفاده از روش هایفوتراپی برای برخی از افراد نامناسب می باشد. افرادی که سن آن ها بسیار بالا می باشد و با افتادگی شدید و گسترده پوست مواجه شده اند و یا کسانی که پوست آن ها بسیار آویزان بر روی گردن می باشد افراد مناسبی برای انجام هایفوتراپی نمی باشند و امکان دارد نیاز به جراحی داشته باشند. همچنین کسانی که دارای عفونت و ضایعات پوستی باز مانند تبخال در ناحیه درمان می باشند افرادی نامناسب هستند.

کسانی که دارای آکنه و جوش های شدید و یا کیستیک هستند، افرادی که دارای بیماری های قلبی هستند و دارای تشنج می باشند نیز مناسب نیستند و باید حتما با پزشک خود مشورت کنند. بانوان باردار و شیرده و افرادی که مبتلا به بیماری های خاصی مانند دیابت هستند نیز کاندیدای مناسبی برای استفاده از هایفوتراپی نیستند. در صورت مبتلا بودن به هرکدام از موارد بالا حتما قبل از انجام این روش به پزشک خود اطلاع دهید.

میزان هزینه هایفوتراپی :

هزینه هایفوتراپی به عوامل بسیاری بستگی دارد. یکی از این عوامل تعداد نقاطی در بدن می باشد که می خواهید از هایفوتراپی برای آن نقاط استفاده کنید. مورد دیگر میزان جلسات می باشد، میزان جلساتی که هر فرد برای انجام این روش باید بگذراند متفاوت است. همچنین نوع دستگاه و برندی که از آن استفاده می شود در هزینه هایفوتراپی نقش مهمی دارد.

 


مطالب پیشنهادی :

مزایا و معایب تزریق فیلر به لب

میزان ماندگاری تزریق چربی

آشنایی با آر اف صورت