بوتاکس میگرن-اثرات و عوارض آن در درمان میگرن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بوتاکس میگرن

برخلاف تصور عموم که فکر می کنند بوتاکس تنها برای رفع چین و چروک استفاده می شود ، در سالهای اخیر بوتاکس در درمان میگرن و درمان عرق زیر بغل ، کف دست و پا نیز کاربرد پیدا کرده است.

بر خلاف داروها و سایر روشهای درمان میگرن ، از بوتاکس میگرن به عنوان یک روش پیشگیری استفاده می شود. بوتاکس عضله ای را که سبب سردرد می شود ، مهار می کند و بنابراین از درد جلوگیری می کند.

درمان میگرن

رایج‌ترین درمان میگرن معمولا استفاده از درمان‌های دارویی است. مصرف مسکن برای آرام‌سازی دربین مبتلایان به میگرن بسیار رایج هست. اما درمان‌های گیاهی، تغییر رژیم غذایی، سعی در کنترل استرس و.. هم راه ‌حل های رایجی برای درمان میگرن است. طی سال‌های اخیر، درمان‌ جدیدی تحت عنوان تزریق بوتاکس میگرن ، برای مبتلایان به این بیماری رایج شده است که برخی آن‌ را بهترین روش برای درمان میگرن می‌دانند.

بوتاکس میگرن، درمان جدیدی است که دربین کشورهای اروپایی و آمریکا درحال حاضر بسیار رایج است و درایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع درمان، دارای تاییدیه‌‌ی سازمان غذا و دارو ( FDA ) بوده و همان‌‌طور که اشاره شد، برخی آن را بهترین روش برای درمان میگرن می‌دانند. البته باید اشاره کرد که سابقه درمان میگرن با بوتاکس تقریبا به سال 2010 درآمریکا بر می گردد.

اثرات بوتاکس میگرن

دربالا اشاره شد که ، بوتاکس نوعی مسکن است، در بررسی افرادی که درمان میگرن با بوتاکس را انجام داده اند نتایج به این صورت بود که اکثر افراد، کاهش میزان دفعات ابتلا به سردرد و شدت سردرد را گزارش داده‌اند و درصد افرادی که نتایج امیدوارکننده‌ای از بوتاکس میگرن دریافت کرده‌اند، بالا بوده‌است.

بوتاکس میگرن-اثرات و عوارض آن در درمان میگرن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

عوارض

همان‌طور که گفته شد، بوتاکس اگر به صورت خوراکی مصرف شود، خطرات بسیاری را به همراه دارد اما خطر تزریق آن بسیار کمتر است. با این وجود، خطرات و عوارض بوتاکس میگرن هم وجود دارد و حتی اگر جانب احتیاط رعایت نشود و با نظر پزشک انجام نگردد، امکان کشنده بودن هم وجود دارد، هرچند این امکان بسیارکم است.

با وجود این‌ که نشان دادن آلرژی به تزریق بوتاکس واقعا نادر است و مصونیت نسبتا خوبی نسبت به حالت خوراکی آن دارد،

از عوارضی که در موارد کم دربین مراجعین دیده شده، می‌توان به:

  • تنگی نفس
  • کهیر
  • احساس موقتی ضعف و سستی
  • کبودی در ناحیه‌ی تزریق
  • تورم در پا و…

اشاره کرد. باید درنظر داشته باشید که اگر با این موارد، مواجه شدید، هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.


کلینیک زیبایی ژالان

با مجهزترین دستگاه های زیبایی،پزشکان متخصص،کادری مجرب و محیطی دلنشین آماده ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می‌باشد.

جهت دریافت نوبت می‌توانید به صفحه‌ی نوبت دهی تلفن گویا مراجعه کرده و برای مطلع شدن از آدرس و تلفن کلینیک به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

تزریق بوتاکس برای تعریق زیاد بدن و اثرات آن

روند درمانی هایفو لاغری چگونه است ؟

صفحه‌ی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان