تخمدان پلی کیستیک | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد

سندروم تخمدان پلی کیستیک یک اختلال هورمونی می باشد که بیشتر بانوان در سال های باروری دچار این اختلال و سندروم می شوند. این سندروم به دلیل مقادیر بالاتر آندروژن ها در بانوان ایجاد می شود. در مطلب امروز از سایت مرکز ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان قصد داریم به بررسی تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد بپردازیم.

یکی از اصلی ترین عوارض سندروم تخمدان پلی کیستیک، افزایش و ضخیم شدن موها در صورت و بدن می باشد. البته تمامی افرادی که دچار این سندروم می شوند، علائم مشابهی نشان نمی دهند. طبق تحقیقات انجام شده، لیزر موهای زائد، میزان رشد موهای زائد ناشی از این سندروم را کاهش داده و به نازک شدن آن ها کمک می کند.

سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بانوانی که دچار مشکل سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند، کاملا بی خطر است. با در نظر گرفتن این موضوع که، رشد بیش از اندازه ی مو در بانوانی که مبتلا به این سندروم هستند یک مسئله ی هورمونی می باشد، هیچ گونه خطری سلامتی آن ها را تهدید نمی کند.

فقط رشد این موهای زائد موجب ایجاد ظاهری بد در این افراد می شود. لیزر موهای زائد در افرادی که دچار این مشکل هستند، نسبت به سایر افراد از اهمیت بالاتری برخوردار است. رشد مو به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر در صورت ظاهر می شوند. البته اولین نواحی که هنگام فکر کردن به لیزر موهای زائد به ذهن خطور می کنند بازوها، خط بیکینی و پاها می باشند. استفاده از درمان های لیزر موهای زائد برای موهای صورت یک روش کامل تاثیر گذار و ایمن می باشد. شایع ترین و مورد درخواست ترین نواحی برای لیزر موهای زائد در صورت بر روی گونه ها، چانه و پشت لب ها می باشد.

آیا درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک امکان پذیر است؟

متاسفانه در حال حاضر درمان قطعی برای این سندروم وجود ندارد و تنها برخی راه ها و روش هایی برای بهبود سندروم تخمدان پلی کیستیک وجود دارد. بانوانی که مبتلا به این بیماری هستند، شاهد رشد موهای ضخیمی می شوند. اصولا در برخی از مناطق بدن زنان، نباید موهای زائد رشد کنند. از جمله ی این نواحی بالای لب، چانه، سینه، بالا و پایین ناف، پشت قفسه ی سینه و بین ران ها و بازوها می باشند.

این امر به دلیل افزایش هورمون های مردانه است. به همین خاطر تنها اقدامی که برای حذف موهای زائد ناشی از این بیماری وجود دارد، استفاده از لیزر موهای زائد می باشد. تغییرات هورمونی ناشی از سندروم تخمدان پلی کیستیک موجب فعال شدن فولیکول های مو می شود. این تغییرات رشد بیش از اندازه ی موهای ناخواسته را روی بدن و صورت در پی دارد.

مراقبت های قبل و بعد از انواع لیزر موهای زائد | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

چند جلسه لیزر برای از بین بردن موهای زائد افراد مبتلا به تخمدان پلی کیستیک لازم است؟

لیزر موهای زائد فقط بر روی فولیکول هایی تاثیر دارد که در فاز رشد چرخه ی خود می باشند. در هر جلسه به صورت متوسط ۳۰ درصد از موها در فاز استراحت می باشند. زمانی که مجددا این فولیکول ها فعال شده و وارد فاز رشد می شوند، می توان درمان لیزر را شروع کرد. البته در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که ممکن است به مرور زمان و در اثر تغییرات هورمونی، در قسمت هایی از بدن موهای جدیدی رشد کنند.

به همین خاطر، بانوانی که به سندروم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستند، بایستی برای تنظیم هورمون های خود، تحت نظر پزشک متخصص باشند. در این صورت رشد موهای جدید به کمترین میزان خود می رسد. البته از دیگر ویژگی هایی که بر نتیجه ی لیزر می تواند اثر بگذارد، ناحیه ی درمان و متفاوت بودن ویژگی های رشد مو در افراد مختلف است. براساس تجربیات و مطالعات انجام شده، با سه تا پنج جلسه لیزر مو در فواصل زمانی هر یک ماه یک بار می توان نتیجه ی قابل قبولی را برای لیزر موهای زائد ناشی از این سندروم به دست آورد. البته در برخی از افراد با سه تا ۸ جلسه می توان به نتیجه ی مورد نظر رسید.

آیا لیزر موهای زائد می تواند رشد موهای ناشی از تخمدان پلی کیستیک را متوقف می کند؟

لیزرهای مورد استفاده برای لیزر موهای زائد ناشی از تخمدان پلی کیستیک، موهای رنگدانه را مورد هدف قرار می دهد. موفقیت نتیجه ی لیزر بستگی به دستگاه لیزر موهای زائد و بیمار دارد. به همین خاطر تعداد جلسات و درمان های این سندروم در هر بیمار، با بیمار دیگر متفاوت می باشد. علائم افرادی که به تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستند، یکسان و برابر نمی باشند. ولی پزشکان متخصص به این نتیجه رسیده اند که رعایت یک برنامه ی درمانی منظم موجب می شود که علائم و تاثیرات این بیماری کاهش پیدا کند.

برای متوقف کردن رشد موهای ناشی از تخمدان پلی کیستیک بهتر است از برنامه ای که پزشک برای بیمار در نظر می گیرد، استفاده کنید. این امر موجب بهبود نتایج درمان های لیزر موهای زائد می شود. موضوعی که به صورت کلی واضح می باشد این است که از بین بردن موهای زائد نیاز به مدت زمان طولانی دارد.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

لیزر موهای زائد برای موهای ضخیم زیر چانه بر اثر تخمدان پلی کیستیک

به دلیل این که از بین بردن موهای زائد موجود در چانه کار ساده ای نمی باشد، افزایش ناگهانی آن ها به دلیل تخمدان پلی کیستیک موجب نگرانی بیشتر بانوانی که مبتلا به این عارضه هستند، می شود. اولین کار بعد از مشاهده ی افزایش ناگهانی موهای صورت مراجعه به پزشک می باشد.

موهای زائد و زبر چانه ممکن است بر اثر تخمدان پلی کیستیک باشد. رفع این موها تنها با لیزر موهای زائد امکان پذیر است. علاوه بر این از بین بردن موهای ضخیم و زبر زیر چانه با روش های دیگر ممکن نمی باشد. تنها راه از بین بردن دائمی آن به وسیله ی لیزر موهای زائد است. تغییرات هورمونی ناشی از این سندروم فولیکول های مو را فعال می کند و به همین خاطر رشد موهای زبر در قسمت چانه افزایش پیدا می کند.

برای از بین بردن این موها، شیو کردن با تیغ و ژیلت موجب ایجاد نتیجه ی موقت می شود. ولی لیزر موهای زائد، ملانین موجود در فولیکول های مو را هدف قرار داده و به این ترتیب ریشه ی مو را از بین می برد. بعد از اتمام دوره ی درمانی لیزر مو تقریبا ۹۰ درصد رشد موهای زائد کاهش پیدا می کند.


مطالب پیشنهادی :

قبل از لیزر موهای زائد چه نکاتی رعایت کنیم؟

تفاوت های مزوتراپی و هایفوتراپی

روشهای جوانسازی پوست با لیزر