تزریق ژل زیر چشم | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بررسی مراحل تزریق ژل زیر چشم

در نوشته امروز از سایت مرکز ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان قصد داریم به بررسی تزریق ژل زیر چشم بپردازیم. در اولین مرحله متخصص پوست و مو در اطراف چشم بعد از ایجاد بی حسی موضعی مقدار مورد نیازی از ژل را در گودی زیر چشم تزریق می کند و با ماساژ این ناحیه ، ژل را به طور پراکنده پخش می کند. سپس با استفاده از لوله های باریک به روند تزریق می پردازد.

در این روش با پر شدن محل گودی و بازتاب بهتر نور از آن و قرار گیری ژل در بین پوست و بافت تیره ی زیر چشم ، بهبود تیرگی دور چشم ها نیز در اثر تزریق صحیح ژل ایجاد خواهد شد و همانند اصلاح فرم بینی با فیلر، اثر آن را زودتر مشاهده خواهید کرد.

قبل از تزریق ژل زیر چشم چه نکاتی را رعایت کنیم؟

قبل از درمان از مصرف الکل و رقیق کننده های خون، مانند آسپرین، پرهیز کنید. این عمل بدون درد بوده و در حدود نیم ساعت زمان می برد. می توان کار تزریق را با استفاده مواد بی حس کننده موضعی راحت تر کرد. پس ازاینکه متخصص محل درمان را ارزیابی و نشانه گذاری کرد ، محل تزریق را پاک میکند تا خطر عفونت از بین برود. بعد با یک سوزن نازک، به آرامی تزریق ژل زیر چشم را آغاز می کند. تا آن ناحیه را پر کند.

روش های تزریق ژل زیر چشم کدام اند؟

روش های گوناگونی برای این عمل وجود دارند که ما در این بخش به آنها اشاره کرده ایم:

1- تزریق ژل چشم با سوزن

با این روش تزریق ژل بسیار دقیق تر انجام می شود در صورتی که با کانولا نمی توان تزریق فیلر زیر چشم را به طور دقیق انجام داده به همین خاطر است که امروزه بیشتر از ترفند قبلی طرفدار دارد. همچنین تزریق ژل با کانولا باعث ایجاد و بروز توده، تورم و پف می شود. فاکتورهای اصلی دستیابی به نتیجه ی مطلوب در این روش استفاده از ژل های استاندارد و با کیفیت و مراجعه به  پزشک متخصص در تزریق می باشد.

2- تزریق ژل زیر چشم با کانولا

در این روش ژل به وسیله یک کانولا که یک لوله باریکی است تزریق خواهد شد. این فرآیند به ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد. ضمن اینکه نتایج دریافتی از این تزریق بلافاصله بعد از تزریق نمایان می شود.

چرا کبودی زیر چشم بعضی افراد بدتر از دیگران است؟

در ابتدا باید بگویم که علت های بسیار زیادی برای  کبودی زیر چشم وجود دارد.به خصوص ژنتیک. بعضی از افراد با چربی زیر چشم کمتری در مقایسه با دیگران متولد میشوند که گودی چشم نامیده می شود،و در اصطلاح برای توصیف بسیاری از مشکلات اطراف چشم است.

همه افراد در لبه استخوانی که چشم را پوشانده است مقداری گودی چشم دارند و این امر طبیعی است. اما بعضی افراد گودی بیشتری نسبت به دیگران دارند که چنین افرادی بیشتر برای تزریق ژل زیر چشم نیاز پیدا میکنند. جدای از ژنتیک، سیاهی زیر چشم می تواند مواردی از قبیل قرارگیری در معرض خورشید به مدت طولانی،از دست دادن مقدار قابل توجهی ازآب بدن، حساسیت، و  کم خوابی و یا نامرتب بودن آن تاثیر بگیرد.

بهترین ژل برای تزریق زیر چشم

از ژل های دائمی، موقت و نیمه موقت برای این عمل استفاده می شود. اما بهترین نوع ژل ها، ژل موقت است که کاملا ایمن بوده و سبب ایجاد آلرژی نخواهد شد. و به مدت ۷ تا ۹ ماه ماندگاری دارند.

چه مقدار ژل برای تزریق ژل زیر چشم لازم است؟

برای این عمل به کمتر از یک سی سی ژل نیاز می باشد که باقی مانده ژل تا زمانی که تاریخ مصرف دارد نگه داشته می شود . اگر احتیاج به تمدید بود از همون مابقی ژل برای شما استفاده می کنند.

مزایا و عوارض تزریق چربی زیر چشم | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

ماندگاری ژل در تزریق ژل زیر چشم چقدر است؟

میزان ماندگاری ژل به عوامل بسیاری بستگی دارد:

 •  نوع پوست(سفت یا شل بودن)
 • سن بیمار
 • فعالیت ماهیجه های هر فرد.
 • نوع ژل(میزان ماندگاری بیشتر به نوع ژل بستگی دارد)

مزایای تزریق ژل در زیر چشم کدام اند؟

 • نتایج آن طبیعی می باشد.
 • ماندگاری بالایی در حدود ۱۵ ماه دارد.
 • باعث پر شدن گودی دور چشم خواهد شد.
 • دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد.
 • موجب رفع چین و چروک زیر چشم ها می شود.
 • بهبود حالت چشم ها

عوارض تزریق ژل زیر چشم کدام اند؟

اگر از ژل مرغوب استفاده کنید عوارض ژل زیر چشم بجز بروز مقداری التهاب و کبودی برایتان نخواهد داشت. در اثر مراجعه به پزشک غیر متخصص ممکن است ژل زیر چشم به نقاط دیگر پخش شود یا در زیر پوست به صورت گلوله گلوله و برآمده دربیاید.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

قیمت تزریق ژل زیر چشم چقدر است؟

هزینه این عمل بستگی به عواملی همچون نوع و برند ژل دارد. توجه داشته باشید که ژل مورد نیاز برای این عمل خود به کمتر از یک سی سی است و باقی ژل را تا زمانی که تاریخ دارد، نگه داشته شده و در صورت نیاز چند ماه بعد، به صورت رایگان تزریق می شود.

مراقبت های بعد از تزریق زیر چشم

 • تا حدود ۲۴ ساعت بعد از تزریق حرکات هوازی انجام ندهید.
 • اگر قصد عزیمت به جایی را دارید برای تزریق ژل اقدام نکنید.(به علت احتمال کبودی در تزریق)
 • داروهایی مثل مسکن ضد التهابی،ایبوپروفن، ویتامین E و آسپرین نباید تا ۵ روز قبل از این تزریق مصرف شوند. چون میزان کبودی در محل تزریق بیشتر می شود.
 • ژل های هیالورونیـــک اسید قابلیت خوبی برای جذب دارند و به مدت چند هفته تا چند سال تاثیرگذار هستند.و این ژل ها به صورت موقت استفاده می شوند بنابراین لازم است که هر چند وقت یکبار(بستگی به سن و دیگر پارامترها) به متخصص مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی :

تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد

روشهای درمان موخوره

بررسی تفاوت میکرودرم و هیدرودرم