تفاوت های مزوتراپی و هایفوتراپی | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بررسی تفاوت های مزوتراپی و هایفوتراپی

در این مطلب از سایت مرکز ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان قصد داریم به بررسی تفاوت های مزوتراپی و هایفوتراپی بپردازیم. با ما همراه باشید.

تفاوت های اصلی مزوتراپی و هایفوتراپی

بهترین پاسخ برای این سوال که هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی، ذکر ۴ مورد از تفاوت های این دو روش می باشد. با وجود این که هر دو روش، تکنیکی برای جوانسازی پوست می باشند، ولی دارای برخی تفاوت هایی هم هستند. از جمله تفاوت های مزوتراپی با هایفوتراپی به شرح زیر می باشد:

  • هایفوتراپی یک روش سریع می باشد و بیمار بعد از ۱ تا ۳ جلسه به نتیجه ی دلخواه خواهد رسید. ولی در مزوتراپی، تعداد جلسه های مورد نیاز برای درمان و رسیدن به نتیجه ی مورد نظر حدود ۸ تا ۱۲ جلسه خواهد بود.
  • روش هایفوتراپی ایمن تر از روش مزوتراپی می باشد، چون هیچ گونه عارضه و مشکلی را برای مراجعه کننده ایجاد نمی کند. هایفوتراپی دارای تاییدیه اف دی ای می باشد و تحقیقات بسیار گسترده ای بر روی آن انجام شده است. ولی تحقیقات ثابت شده اس در مورد روش مزوتراپی وجود ندارد.
  • روش هایفوتراپی برای درمان چین و چروک های سطحی پوست مناسب است و این روش بیشتر در افرادی بین ۳۰ تا ۴۰ سال که از چروک های سطحی با عمق کم برخوردار هستند، پاسخگو خواهد بود. ولی مزوتراپی بیشتر برای درمان چروک های کوچک و کم عمق به کار می رود و بیشتر برای افراد زیر ۳۰ تا ۳۵ سال مورد استفاده قرار می گیرد.
  • بهترین سن برای کسب نتیجه ی دلخواه در هایفوتراپی میانگین ۳۰ تا ۴۰ می باشد ولی در روش مزوتراپی، بهترین سن برای گرفتن نتیجه کمتر از ۳۵ سال است.

مزوتراپی و کاربرد های آن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

هزینه کدام بیشتر است؟

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که متقاضیان قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی می خواهند از آن اطلاع داشته باشند، هزینه ی انجام آن کار می باشد. برای جوانسازی پوست با استفاده از هایفوتراپی و یا مزوتراپی نمی توان قیمت کلی تعیین کرد. چون هزینه ی کلی بستگی به تعداد جلسات و نوع موادی دارد که پزشک از آن استفاده می کند. ولی به صورت کلی اگر قصد مقایسه ی قیمت بین هایفو و مزوتراپی را بخواهیم در نظر بگیریم، هزینه ی هایفوتراپی از مزوتراپی بیشتر است.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

کدام را انجام دهیم؟

هایفوتراپی نسبت به مزوتراپی از مزیت های بسیار زیادی برخوردار است، از جمله مزایای این روش در جلسات کوتاه و سریع، دوره نقاهت کوتاه و بدون ایجاد زخم و جراحت در سطح پوست است. درمان با هایفوتراپی به صورت سرپایی می باشد. مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی نسبت به مزوتراپی بیشتر است. به صورت کلی بهترین روش جوانسازی، روشی است که پزشک متخصص پوست برای شما مناسب می داند.

در جوانسازی پوست با مزوتراپی کیفیت مواد تزریقی اهمیت بسیار زیادی در نتیجه ی نهایی دارد. به همین خاطر در صورت استفاده از کیفیت و غلظت نادرست مواد تزریقی، انجام مزوتراپی نتیجه بخش نخواهد شد. با در نظر گرفتن این موضوع که در هایفوتراپی تزریقی صورت نمی گیرد، هایفوتراپی روشی امن تر و تاثیر گذار تر برای جوانسازی پوست نسبت به مزوتراپی می باشد.

جوانسازی پوست در هایفوتراپی از طریق امواج فراصوت که کاملا بی ضرر هستند، صورت می پذیرد و طبق مشاهدات انجام شده، با طی کردن یک یا دو جلسه در سال می توان به نتیجه ی مورد نظر دست پیدا کرد


مطالب پیشنهادی :

چگونگی انجام لیزر آقایان

مصرف قرص راکوتان همزمان با لیزر موهای زائد چه مشکلاتی به وجود می آورد؟

قبل از لیزر موهای زائد چه نکاتی رعایت کنیم؟