تفاوت های هایفو و آر اف | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی تفاوت های هایفو و آر اف

در مطلب امروز سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان به بررسی تفاوت های هایفو و آر اف می پردازیم.

دستگاه هایفو و آر اف

در روش هایفوتراپی پزشک از دستگاه هایفو برای جوان سازی پوست استفاده می کند. در این روش پزشک در مرحله اول سعی می کند نواحی که باید درمان شود را خوب بشوید و تمیز کند. بعد از انجام این کار از ژلی روی پوست استفاده می کند و بعد از استفاده از ژل پزشک از دستگاه هایفو استفاده می کند و امواج آن را تنظیم می کند. بعد از تنظیم امواج دستگاه، آن را روی پوست قرار می دهد و در نواحی مورد نیاز از آن استفاده می کند.

در روش آر اف فرکشنال از دستگاه آر اف نیز برای جوان سازی پوست استفاده می کنند. دستگاه آر اف شامل انواع گوناگونی است که هرکدام دارای کاربرد و مزایایی می باشد. در این روش دستگاه آر اف دارای گرما و حرارتی می باشد که این گرما و حرارت روی لایه درم پوست تمرکز می کند. و با ساخت بافت فیبری سبب ساخت کلاژن و ترمیم پوست صورت خواهد شد. وقتی میزان کلاژن پوست صورت افزایش پیدا می کند، چین و چروک های صورت، ضایعات پوستی، شل شدگی پوست و … درمان می شوند.

تفاوت هایفو و آر اف

کاربرد هایفو شامل سفت و کشیده شدن پوست، لیفت صورت، گونه، چانه، گردن، لیفت و درمان افتادگی پلک، رفع تیرگی دور چشم، رفع خط اخم، رفع منافذ باز، زاویه سازی فک، لاغری موضعی غبغب، بازو، شکم و … می شود. کاربرد آر اف شامل رفع چربی و سلولیت، سفت و کشیده شدن پوست، رفع جای جوش، ترک، رفع منافذ باز، کاهش چین و چروک، یک دست کردن رنگ و بافت پوست، رفع ناهمواری های پوست و بهبود رنگ پوست می شود.

روش هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود ولی تعداد جلسه های آر اف تا ۳ جلسه زمان می برد. ماندگاری هایفو یک سال می باشد و نتایج آن در طی ۲ تا ۳ ماه مشاهده می شود و همچنین بعد از یک سال باید ترمیم شود. دوام آر اف نیز تا یک سال می باشد و همانند هایفو در طی ۲ تا ۳ ماه نتایج آن مشاهده خواهد شد. هزینه روش هایفو نسبت به هزینه آر اف فرکشنال کمتر می باشد. ولی دوام هردو تقریبا ۱ سال است با این تفاوت که آر اف به جلسات بیشتری جهت درمان نیاز دارد.

در روش آر اف افراد می توانند بین فرکشنال سوزنی، تک قطبی، دو قطبی و چند قطبی و همچنین عمق حرارت را انتخاب کنند ولی در هایفو چنین انتخابی وجود ندارد. پزشک شما بسته به اهداف درمانی و عمق لازم برای نفوذ حرارت به لایه پوست یا چربی، خود بهترین روش را به شما پیشنهاد می دهد. آر اف دارای سابقه طولانی تری نسبت به هایفو می باشد. همچنین تکنولوژی که در آر اف استفاده می شود امواج رادیویی می باشد ولی در هایفو فراصوت می باشد.

کاربردهای مختلف هایفوتراپی | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی مزایای آر اف و هایفو

روش هایفو یک روش آسان و بدون جراحی و درد می باشد. از دیگر مزایای آر اف فرکشنال تحریک پوست به ساخت کلاژن و الاستین می باشد. از این دستگاه در تمامی نواحی پوست استفاده می شود و همچنین سبب بهبود گردش خون زیر پوست می شود. آر اف در مدت زمان خیلی کمی سبب جوان سازی پوست می شود و خاصیت ارتجاعی پوست صورت را افزایش می دهد.

هایفو نیز دارای مزایایی می باشد. در روش هایفوتراپی نیازی به بیهوشی و بستری شدن نیست و این روش غیر تهاجمی می باشد و بدون جراحی انجام می شود. این روش دارای خطرات بسیار کمی می باشد و در مدت کوتاهی می توان اثرات آن را مشاهده کرد. کلاژن هایی که با دستگاه هایفو انجام می شود می توانند تا ۲ سال ماندگار باشند ولی بعد از دو سال باید مجدد آن را انجام دهید. در انجام این روش ۳۰ تا ۹۰ دقیقه نیاز است که هایفوتراپی انجام شود.

در روش هایفو از تزریق، بریدگی، بخیه و پانسمان و همچنین از این گونه موارد مشابه استفاده نمی شود و هیچ آسیبی به پوست شما نمی رسد. همچنین هزینه این روش از روش های مشابه بسیار کمتر از روش های جوان سازی دیگر می باشد.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بررسی عوارض هایفو و آر اف

دستگاه آر اف دارای عوارضی نیز می باشد که از این عوارض به قرمزی و التهاب پوست، تورم و خشکی پوست، خارش و سوزش، فرورفتگی جزئی و احتمال ایجاد گوشت اضافه در محل درمان می توان اشاره کرد. همچنین از عوارض هایفوتراپی صورت می توان به عوارضی مانند درد، تولید رنگدانه بر روی پوست، بی حسی و تورم و قرمزی اشاره کرد. برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس سرد استفاده نمایید. همچنین برای کاهش درد خود می توانید با اطلاع به پزشک از مسکن نیز استفاده کنید.

این عوارض بعد از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت و موقتی هستند ولی در صورت مشاهده علائم غیر عادی و طولانی شدن این عوارض حتما به پزشک خود مراجعه کنید. سعی کنید اگر پوست شما دچار خارش شد آن را نخارانید زیرا خاراندن محل درمان سبب آسیب رسیدن به پوست خواهد شد. برای کاهش این عوارض می توانید قبل از درمان به بهترین کلینیک زیبایی و پزشکی مجرب مراجعه نمایید. همچنین برای کاهش عوارض بعد از درمان نیز می توانید تمامی دستورالعمل های پزشک خود را رعایت نمایید.

 


مطالب پیشنهادی :

مزایا و معایب تزریق فیلر به لب

میزان ماندگاری تزریق چربی

آشنایی با آر اف صورت