تقویت پوست‌های حساس و خشک با ماسک آووکادو | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

تقویت پوست‌های حساس و خشک با ماسک آووکادو

در این نوشته از سایت کلینیک زیبایی ژالان به معرفی دو ماسک برای پوست‌های حساس و پوست های خشک پرداخته ایم. تا پایان این نوشته همراه ما باشید

ماسک صورت برای پوست‌های حساس

بلغور جو دوسر که از مواد اولیه این ماسک است، یکی از بهترین مواد برای پوست‌های حساس محسوب می‌شود. شما می‌توانید از بلغور جو دوسر در وان حمام هم استفاده کنید و کل بدنتان را با آن ماساژ دهید.
خوب است بدانید که برای تهیه‌ محصولات خانگی مراقبت از پوست، بهتر است از جو دوسر کلوئیدی که دارای ذرات ریز است استفاده کنید، اما استفاده از آرد جو دوسر یا جو دو سر آسیاب‌شده نیز امکان‌پذیر است.
مواد لازم
میوه آووکادوی رسیده: دو قاشق غذاخوری
جو دوسر کلوئیدی: یک تا دو قاشق غذاخوری
شیر گرم: یک تا دو قاشق چای‌خوری
طرز تهیه
یک تکه آووکادو را له کنید تا کاملاً نرم شود. به اندازه کافی جو دوسر و شیر به آن اضافه کنید تا به غلظتی که دوست دارید برسد. سپس مواد را به‌خوبی با هم مخلوط کنید. ماسک  آووکادو را روی پوست نم‌دارتان بمالید و اجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند؛ سپس ماسک را از روی پوست پاک کنید و صورتتان را به خوبی با آب بشویید. در نهایت از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

تقویت پوست‌های حساس و خشک با ماسک آووکادو | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

ماسک صورت خانگی آووکادو مخصوص پوست‌های خشک

پوست خشک نسبت به پوست معمولی به رسیدگی بیشتری نیاز دارد، زیرا پوست معمولی دارای یک سد دفاعی است که رطوبت را در پوست حفظ کرده و از آن در برابر عوامل محیطی محافظت می‌کند. اگر پوست خشکی دارید، احتمالاً سد دفاعی پوستتان آسیب دیده یا توانایی عملکرد درست را ندارد.
ماسک آووکادو برای صورت نه‌تنها رطوبتی که پوست نیاز دارد را تأمین می‌کند، بلکه لایه محافظ پوست را احیا کرده و از خشک شدن آن در آینده جلوگیری می‌کند. هر زمانی که احساس کردید پوستتان به آب‌رسانی و تغذیه‌ نیاز دارد، از این ماسک استفاده کنید.
مواد لازم
آووکادو: یک تکه
پودر کاکائو: یک قاشق چای‌خوری
شیر
طرز تهیه
ابتدا خمیر آووکادو را با پودر کاکائو مخلوط کنید. شیر را به اندازه‌ای اضافه کنید که ماسک نه خیلی غلیظ باشد و نه خیلی رقیق. ماسک را روی صورتتان بمالید و اجازه دهید برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند، سپس آن را با آب ولرم بشویید. در نهایت، در‌حالی‌که پوستتان هنوز کمی نم‌دار است، از مرطوب‌کننده استفاده کنید تا رطوبت در پوست‌ حفظ شود.
اگر مراقبت از پوست صورت با استفاده از ماسک‌های طبیعی جزء دغدغه‌های شما است، حتماً تا به حال از ماسک آووکادو استفاده کرده‌اید. اگر این‌طور است، برای ما و دیگران بنویسید که اثرگذاری این میوه روی پوست صورتتان چگونه بوده است؟