تکنیک اسکالپ موی سر | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی تکنیک اسکالپ موی سر

در این مطلب سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان به بررسی تکنیک اسکالپ موی سر خواهیم پرداخت.

روش میکرو اسکالپ برای چه کسانی انجام میشود.

  • افرادی که دچار کم پشتی و یا طاسی سر هستند که نمی توانند کاشت مو و یا ترمیم مو انجام دهند.
  • افرادی که دچار به ریزش مو و طاسی مقطعی می شوند.
  • افرادی که دارای خط اسکار، شکستگی سر و یا زخم خاصی در سر دارند و آن بخش از سرشان خونرسانی ندارد.
  • کسانی که از بیماری آلوپسی آره آتا نوع سکه ای رنج می برند.
  • برای کودکانی که نمی توانند کاشت مو و ترمیم مو انجام دهند.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : آنچه باید از تزریق هیر فیلر بدانید

تعریف اسکالپ موی سر

اسکالپ موی سر یا به عبارتی scalp micropigmentation به معنای هاشور زدن پوست سر است. در واقع اسکالپ شبیه سازی مو برای پرپشت نشان دادن نواحی کم تراکم سر است. روش کار به این ترتیب است که با استفاده از یک دستگاه طراحی شده، رنگدانه های سازگار با بدن در سطحی ترین لایه ی پوست تزریق می شوند. این فرآیند توسط سوزن های بسیار ریز و با تزريق سطحی در پوست سر انجام می شود. نتیجه ی این کار پر کردن نواحی کم  تراکم پوست سر با استفاده از پیگمنت های ارگانیک.

تکنیک اسکالپ موی سر | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

کاربردهای اسکالپ موی سر

این روش برای رفع عیوب ظاهری موی سر انجام می شود. بنابراین برای عموم افراد در هر سنی مناسب است. اسکالپ موی سر بانوان غالبا برای پر کردن فرق سر، پشت گوش و شقيقه استفاده می شود. بازدهی این روش تا حدی است که در حال حاضر بیشتر مورد استقبال بانوان قرار گرفته است. پر کردن ناحیه پیشانی، حذف جای زخم و جراحت های سر و ترمیم ریزش موی سکه ای از دیگر دلایل انتخاب روش اسکالپ موی سر است.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

میزان ماندگاری اسکالپ

ماندگاری اسکالپ بین 4 تا 6 ماه پیش بینی شده است و در صورت عدم رضایت قابل ترمیم یا حذف است. بنابراین لا عوارض اسکالپ موی سر در مقایسه با تتو بسیار ناچیز است. برخی متخصصان معتقدند نفوذ سوزن های ریز به لایه ی اپیدرم پوست، سبب تحریک فاکتورهای رشد در این ناحیه و رویش مجدد موی سر می شود؛ البته این احتمال برای افرادی است که دارای فولیکول موی سالمی هستند.

طبیعی است که با وجود عصب های قوی در ناحیه اسکالپ، تزریق های متعدد سوزن، سوزش جزئی ایجاد کنند. از این رو پیش از شروع اسکالپ موی سر بی حسی انجام می شود. فرایند بی حسی اسکالپ موی سر با استفاده از تزریق مواد بی حسی انجام می شود. بنابراین در طول مدت میکرواسکالپ سر، دردی احساس نمی کنید.


مطالب پیشنهادی :

علل محبوبیت تزریق چربی

راز جوانی پوست با مصرف ویتامین‌ها

فواید و موارد استفاده از قرص کلاژن