تیره شدن پوست بعد از لیزر فرکشنال

تیره شدن پوست  | با افزایش سن، تولید کلاژن در پوست رو به کاهش رفته و ساختارهای حمایت‌کننده‌ی پوست به‌ تدریج از بین می‌روند. قرار گرفتن روزانه در معرض اشعه‌ی فرابنفش خورشید و موارد دیگر می‌تواند باعث رنگ‌پریدگی و چروک شدن پوست شود. با استفاده از لیزر فرکشنال می‌توان چین و چروک‌های ریز، جای جوش و لکه‌های قهوه‌ای را از بین برده و پوست را جوان و شاداب کند. لیزر فرکشنال یک روش غیرتهاجمی است که با استفاده از لیزر دی‌اکسید کربن، لایه‌های خارجی و آسیب‌دیده پوست را از بین می‌برد. لیزر فرکشنال با هدف قرار دادن لایه اول و دوم پوست به بازسازی کلاژن و تحریک رشد آن کمک می‌کند.

اگر پزشک انجام دهنده لیزر، تجربه کافی داشته باشد و از مدل خوب لیزر فراکشنال استفاده کند عوارض پوستی مثل لک های قهوه ای یا سفید و تیره شدن پوست بعد از لیزر در مقایسه با لیزرهای نسل قدیمی بسیار کم است. البته در مواردی که اسکارها عمیق است و پزشک مجبور است برای تأثیر بهتر از قدرت بالای دستگاه استفاده کند، احتمال بروز بعد از لیزر وجود دارد؛ ولی اگر ایجاد شد معمولاً این لکه ها طی حداکثر دو ماه بهبود پیدا میکند.

در ضمن بعضی مناطق پوست مثل چانه و بینی و گونه (پوست روی استخوان) حساس تر است و افرادی که پوست تیره دارند. جهت جلوگیری از تغییر رنگ پس از لیزر از قرار گیری طولانی مدت در معرض نور خورشید نیز باید جلوگیری کرد.

بیشتر بدانید : درمان ضایعات رنگی پوست با لیزر

بهترین کلینیک زیبایی اصفهان |تیره شدن پوست 

عملکرد لیزر فرکشنال

مکانیسم این لیزر بدین صورت است که ستون های از نور لیزر با شعاع هایی بسیار باریک در حد میکرون بر روی سطح پوست تابیده میشود، لذا مناطقی از سطح پوست (اپیدرم) عملاً سالم می ماند. لیزر فرکشنال لایه اپیدرم و درم پوست را هدف قرار می دهد و این عمل را با ایجاد هزاران ستون اشعه که بسیار ظریف ولی عمقی هستند انجام می دهد.

 

کلینیک زیبایی اصفهان