جلوگیری از تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

جلوگیری از تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

راه های جلوگیری از تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

راه های مختلفی برای جلوگیری کردن از تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد وجود دارد. با انجام دادن این دستورالعمل ها می توان از بروز تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد جلوگیری کرد. راهکار هایی که از مبتلا شدن به تیرگی بعد از لیزر جلوگیری می کنند، به شرح زیر هستند.

 

  • حتما یک کلینیک معتبر برای لیزر موهای زائد خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که کلینیک مد نظر شما حتما باید دارای پزشکان مجرب و اپراتور های حرفه ای باشند؛ به خاطر آن که این پرسنل باید با نحوه تنظیم تنظیمات لیزر برای رنگ های مختلف پوست آشنا باشند.

 

  • پزشک لیزر باید دستورالعمل های خاصی را در مورد نحوه آماده سازی برای درمان و مراقبت از پوست پس از لیزر به بیمار ارائه دهد. پیروی از این دستورالعمل ها می تواند به جلوگیری کردن از تیرگی پوست و سایر عوارض آن کمک کند.

 

  • اگر بعد از لیزر موهای زائد متوجه شدید که پوست شما حالت تیره‌ تری به خودش گرفت، به خاطر داشته باشید که موقتی است. رنگدانه ها باید به تدریج در طول زمان محو شوند اما در صورت لزوم می توان برای توصیه های درمانی با پزشک مشورت کرد.

 

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد می تواند کمی نگران کننده باشد، اما اغلب موقتی و قابل درمان است. با انتخاب کردن یک کلینیک معتبر برای لیزر مو های زائد، پیروی از دستورالعمل های توصیه شده پیش و بعد از درمان و صبور بودن، می توان تجربه ایمن و موثری از این روش داشت.

جلوگیری از تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان)

آیا تیرگی پوست بعد از لیزر خطرناک است؟

به طور کلی، افزایش رنگدانه‌ ها بعد از لیزر مو های زائد که باعث تیره‌ تر شدن پوست می شود، یک عارضه هم گذار یا موقتی می باشد. معمولاً این عارضه طی ۳ الی ۴ هفته و با انجام اصولی مراقبت های بعد از لیزر از بین خواهد رفت. این عارضه را بیمار زمانی مشاهده خواهد کرد که پوست زخم شود و بهبود یابد.

حتماً مشاهده کرده اید که جای زخم و اسکار برای مدت زمان زیادتری تیره‌ تر از قسمت های مجاور خود خواهد بود. اگر لیزر موهای زائد موجب زخم یا ایجاد اسکار در فرد شود، شاهد هایپرپیگمنتیشن یا تیرگی پوست بعد از لیزر می باشیم که برای مدت زمان طولانی‌ تری بر روی پوست مشاهده خواهد شد.

پس باید گفت که تیرگی پوست بعد از لیزر عارضه خطرناکی نیست اما در صورتی که در یک کلینیک معتبر انجام بگیرد. از طرفی اگر لیزر باعث بروز زخم و اسکار های شدید نشده باشد، خطرناک نیست. اما به طور دقیق تر، اگر تیرگی پوست بعد از انجام لیزر موهای زائد بعد از ۴ هفته رفع نشد، حتما با یک پزشک متخصص در زمینه پوست مشورت کنید.

 

صفحه اختصاصی کلینیک ژالان در دکتر آف را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی:

علت تیرگی پوست بعد از لیزر چیست؟

چگونگی انجام لیزر آقایان