جلوگیری از ریزش مو با طب سنتی | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

جلوگیری از ریزش مو با طب سنتی

طب سنتی برای جلوگیری از ریزش مو روش هایی را پیشنهاد داده است.

برای استفاده از این روش ها باید در نظر داشته باشید که استفاده کوتاه مدت اثربخش نخواهد بود. این روش‌ ها نتیجه خود را با گذشت زمان نشان می دهند؛ بنابراین در انجام آن ها کوتاهی نکنید.

 

جلوگیری از ریزش مو با طب سنتی با استفاده از موارد زیر انجام می‌ شود:

  • آلوئه ورا

یکی از موثرترین گیاهان برای درمان ریزش مو آلوئه ورا است. این گیاه خاصیت تسکین دهندگی دارد و نه تنها از ریزش مو جلوگیری می‌ کند؛ بلکه چربی‌ های اضافه و شوره سر را نیز کاهش خواهد داد. ژل آلوئه ورا را به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بر روی پوست سر خود قرار دهید؛ سپس با آب بشویید.

  • جنسینگ

متخصصان طب سنتی پیشنهاد می‌ دهند که برای جلوگیری از ریزش مو از جنسینگ استفاده کنید. جنسینگ با تحریک فولیکول‌های مو بر روی رشد مجدد آن ها تاثیر مثبتی می‌ گذارد.

  • لیمو

لیموی تازه خواص بی‌ نظیری برای موها داشته و باعث افزایش رشد آن ها خواهد شد. ویتامین C موجود در آن نیز چربی پوست سر را تنظیم می کند. برای استفاده از این روش چند قطره لیمو بر روی پوست سرتان بریزید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند.

جلوگیری از ریزش مو با طب سنتی | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان)

جلوگیری از ریزش مو در مردان

تحقیقات نشان داده‌ اند که ریزش مو در مردان بیشتر از زنان اتفاق می‌ افتد. بخش زیادی از جذابیت چهره مردان به دلیل موهایشان است؛ از این رو جلوگیری از ریزش آن ها حائز اهمیت خواهد بود. به طور میانگین سن ریزش مو در مردان از ۴۰ سالگی است؛ بنابراین بیشتر از زنان باید برای پیشگیری از این مشکل تلاش کنند. ریزش مو در مردان می‌ تواند به دلایل مختلفی مانند وراثت، ژنتیک، مصرف برخی داروها، عفونت و بیماری به وجود آید.

با استفاده از روش های جلوگیری از ریزش مو می توان از وقوع آن پیشگیری کرد، اما در صورتی که علت آن ژنتیکی باشد جلوگیری از بروز آن دشوارتر خواهد بود. برای اینکه از ریزش مو جلوگیری نمایید یک روتین مراقبتی درست و خوب برای موهای خود در نظر بگیرید. در مرحله بعد نیز باید استفاده از عوامل آسیب زا مانند محصولات نامناسب، سشوار یا حتی برخی مدل موها را کنار بگذارید.

از همه مهمتر زمانی که احساس کردید ریزش موهایتان از حد عادی فراتر رفته است، سریعا به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

 


مطالعه بیشتر:

فیناستراید در جلوگیری از ریزش مو

روش های درمان ریزش مو

پیام بگذارید