جلوگیری از ریزش مو در بارداری | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

جلوگیری از ریزش مو در بارداری

ریزش مو در بارداری

در صورتی که باردار هستید حتما در این زمان علائم متفاوتی را تجربه کرده اید. در دوران بارداری تغییرات فیزیکی و نوسانات هورمونی اتفاق می افتند؛ به همین دلیل ریزش مو می تواند یکی از علائم آن باشد. البته تنها برخی از زنان در حاملگی دچار ریزش مو می شوند. در این افراد ریزش مو با نازک شدن یا افتادن تارهای مو همراه است. این مشکل در زمان بارداری آغاز شده و تا بعد از زایمان نیز ادامه خواهد داشت‌.

ریزش مو در بارداری موقتی است و بعد از گذشت زمان برطرف می شود؛ بنابراین نیازی به نگرانی نیست، فقط صبور باشید. البته در صورتی که در دوران بارداری ریزش موی شما به میزان زیادی افزایش یافت، می تواند نشان دهنده‌ یک مشکل باشد و باید سریعا با پزشک خود مشورت کنید. به طور کلی ریزش مو در حاملگی اجتناب ناپذیر است و درمانی برای آن وجود ندارد.

نکات خاصی وجود دارد که می توانند باعث جلوگیری از ریزش مو در بارداری شوند و آن را درمان کنند. برای جلوگیری از ریزش مو در این دوران بهتر است سبک زندگی و رژیم غذایی سالمی داشته باشید. علاوه بر این تخم مرغ، گوشت، سبزیجات و میوه را در برنامه غذایی خود قرار دهید. این مواد غذایی از کم خونی و ریزش مو جلوگیری کرده و انرژی شما را بیشتر خواهند کرد.

استرس را از خود دور کنید؛ چون دلیل اکثر ریزش موهای دوران بارداری این مورد است. استرس بیش از حد می تواند باعث بروز اختلالات تیروئید و بیماری های خود ایمنی شود‌.

جلوگیری از ریزش مو در بارداری | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان)

برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم؟

رژیم غذایی تاثیر مستقیمی بر روی سلامت پوست و مو و جلوگیری از ریزش مو خواهد داشت. شما باید از یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه پیروی کنید تا مواد معدنی و ویتامین های زیادی به بدنتان برسانید و از ریزش موهایتان جلوگیری نمایید.

محصولاتی که مصرف می کنید باید حاوی مواد زیر باشند:

  • آهن

یکی از ضروری ترین مواد برای جلوگیری از ریزش موها، آهن است. در صورتی که بدن شما با کمبود آهن روبرو شود، دچار کم خونی می شوید، مواد مورد نیاز به فولیکول موهایتان نمی رسند؛ در نتیجه ریزش مو اتفاق می افتد. از مواد غذایی گیاهی و حیوانی در رژیم خود استفاده کنید تا دچار این مشکل نشوید.

  • پروتئین

کمبود پروتئین یکی از دلایل ضعیف و شکننده شدن مو است. در صورتی که یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین برای خود در نظر بگیرید، از ریزش مو جلوگیری خواهید کرد.

  • ویتامین C

ویتامین سی نقش زیادی در تولید کلاژن بدن دارد. علاوه بر این جذب آهن از مواد غذایی را افزایش می دهد و از ریزش مو جلوگیری خواهد کرد. در رژیم غذایی خود مواد حاوی ویتامین C را فراموش نکنید. انواع کلم، مرکبات، گوجه، توت فرنگی و بلوبری حاوی میزان زیادی ویتامین c هستند.

  • مصرف امگا ۳

امگا ۳ باعث سلامت و درخشندگی مو می شود و از خشکی و ریزش آنها جلوگیری می کند. امگا ۳ جزو چربی های ضروری بدن محسوب می شود، اما در بدن تولید نمی شود و از طریق مواد غذایی باید آن را جذب کنید. غذاهای دریایی، ماهی سالمون، گردو و تخم کتان سرشار از امگا ۳ هستند و ریزش مو شما را درمان می کنند.

 


مطالعه بیشتر:

جلوگیری از ریزش مو ارثی

جلوگیری از ریزش مو با طب سنتی

پیام بگذارید