رفع چین و چروک اطراف لب

جوانسازی دور لب با افزایش سن و از دست دادن کلاژن پوست و کاهش فعالیت آنها ضرورت پیدا می‌کند. اگرچه کاهش کلاژن با افزایش سن شدت پیدا می‌کند؛ اما برخی عادات زندگی، ژن، عوامل محیطی و … نیز بر افزایش چین و چروک پوست بدن از جمله پوست نازک صورت تأثیر می‌گذارد. همچنین با بالا رفتن سن، حجم استخوان فک بالای صورت کاهش یافته و تحلیل می‌رود و باعث می‌شود لب از فرم زیبای خود خارج شود و دچار چین و چروک شود. از دیگر عوامل چین و چروک و افتادگی پوست، نیروی گرانش زمین است که در دراز مدت اثر خود را بر چهره انسان به جا می‌گذارد. عوامل ذاتی که بر اثر پیری بر پوست تأثیر می‌گذارد، در هر شخصی وجود دارد؛ اما برخی عوامل غیر ذاتی و بیرونی نیز در صورت عدم مراقبت و درمان چین و چروک دور لب را افزایش می‌دهند.

لایه‌برداری مکانیکی و یا شیمیایی پوست

در هر دوی این روش‌ها، لایه‌ی بالایی پوست برداشته‌شده تا به لایه‌ی جدید اجازه‌ی رشد و جایگزینی داده شود. این روش‌ها برای از بین بردن خطوط دور دهان مناسب‌ هستند. لایه‌برداری‌های سبک و ضعیف نمی‌توانند انتظارات شمارا برآورده کنند و برای حاصل شدن هرگونه بهبودی، نیاز است که لایه‌برداری در سطح کلینیکی اعمال شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس سیگنال‌های شیمیایی که باعث انقباض عضلات می‌شوند را قطع می‌کند. بوتاکس در مقادیر کم در عضلات هدف تزریق می‌شود. اگر عضلات نتوانند باعث انقباض شوند، پوست صاف شده و ظاهر چین و چروک‌ها هموارتر می‌شود. تزریق بوتاکس یک روش مناسب برای رفع چین و چروک‌ دور لب است. با تزریق بوتاکس در عضلات مورد هدف، بقیه عضلات می‌توانند به طور عادی به وظایف خود عمل کنند و شما قادر خواهید بود با پیدا شدن چین و چروک‌های کمتری در قسمت درمان شده صورت بخندید.
این اثر سم بوتالینیوم است که پوست جدید بدون وجود چین و چروک‌ها رشد می‌کند. بوتاکس بر روی گیرنده‌های نیکوتین که روی عضلات اسکلتی و گانگلیس عضلانی، عضلات قلب و عضلات نرم تأثیر داشته باشد.

بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | جوانسازی دور لب

میکرودرم ابریژن

از جمله دیگر روش‌های رفع چروک دور لب، می‌توان میکرودرم ابریژن اشاره کرد که یک نوع از روش‌های درمانی لایه‌برداری پوست به شمار می‌آید. از این روش درمانی، برای کمتر کردن شدت ظاهری این چروک‌ها که در دور دهان وجود دارند استفاده می‌شود. در این روش به استفاده از کریستال‌های بسیار کوچک و ریز، به لایه برداری صورت اقدام می‌کنند و لایه‌ی رویی پوست را بیرون می‌آورند و رفع می‌کنند.

تزریق ژل

تزریق ژل را می‌توان به منظور پر کردن خطوط عمودی دور لب و دستیابی به یک ظاهر خوشایند برای لب‌ها مورد استفاده قرار داد. این تکنیک مؤثرترین روش غیر جراحی برای درمان خطوط و چروک دور لب را ارائه می‌دهد و معمولاً تنها به تزریق حجم بسیار کمی از محصول به نقاط دقیق در امتداد خط لب برای اصلاح ظاهر چروک دور لب نیاز دارد.

برای جلوگیری از ناراحتی، کرم بی‌حسی به محل درمان اعمال می‌شود. چندین دقیقه طول می‌کشد تا بی‌حسی اثر کند. بلافاصله پس از آن، ژل از طریق یک سوزن ریز یا کانول به لایه درمی مورد هدف تزریق می‌شود در فواصل منظم، فرد تزریق کننده محل درمان را مالش می‌دهد تا درجه‌ی مناسب زیبایی حاصل شود.

مزوتراپی

در طول 30 دقیقه‌ی درمان‌های مزوتراپی، 14 ویتامین، 24 اسید آمینه و دو ضد اکسید در داخل پوست تزریق می‌شوند تا پوست را تقویت کنند و کلاژن را که باعث کاهش چین و چروک پوست می‌شود افزایش دهند. امروزه مزوتراپی (سوزن‌های میکرو) تکنیکی است که در پزشکی زیبایی استفاده می‌شود تا نفوذ محصولات مراقبت از پوست به پوست را بهبود بخشد و مزایا را برای چین و چروک، منافذ پوستی و افتادگی و شلی پوست افزایش دهد.

درمان‌های مراقبتی مزوتراپی باعث تحریک تولید کلاژن و فیبرهای الاستین در پوست می‌شود. این کار در حالی که روند پیری پوست را کند می‌کند اثرات مضر گذر زمان‌بر روی پوست شما را اصلاح می‌کند. در نتیجه، پوست جوان‌سازی شده‌ای خواهید داشت که کاملاً سالم و درخشان است.

بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | راه های جوانسازی دور لب

لیزر فرکشنال CO2

لیزر فرکشنال CO2 برای درمان برخی بیماری‌های پوستی مانند رفع چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز، رفع جای جوش، پیگمنتاسیون و حتی رنگ پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر بیماران که اقدام به درمان چین و چروک‌های دور لب می‌کنند ترجیح می‌دهند برای جوانسازی پوست، کل صورت را تحت درمان قرار دهند. با انجام این روش، نتایجی عالی بدون عوارض جانبی ناشی از لایه‌برداری لیزری معمول حاصل می‌شود. احتمال بروز عوارض جانبی پس از انجام این عمل بسیار کم بوده و زمان بستری شدن آن نیز کوتاه است.