جوش‌ سرسفید و علت آن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

جوش‌ سرسفید و علت آن

صبح روزی که قرار است به یک جلسه مهم یا مهمانی برویم، از خواب بلند شده و با چند جوش‌ سرسفید بزرگی روی صورتمان مواجه می‌شویم. این اتفاق، می‌تواند کابوسی برای هرکدام از ما باشد. خوشبختانه برای این که این اتفاق رخ ندهد، راه‌هایی وجود دارند.
جوش‌های سرسفید نوعی آکنه هستند که درمان آن‌ها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. مانند جوش‌ سرسیاه، دلیل ایجاد این جوش‌ها هم مسدود شدن منافذ پوست است. با بسته شدن منافذ پوست‌ به دلیل تجمع چربی و سلول‌های مرده، این مواد سفت میشوند.
نکته چالش برانگیز این است که برخلاف جوش‌های سرسیاه که کمدون‌های باز نام دارند، جوش‌های سر سفید، کمدون‌‌های بسته هستند که این موضوع باعث سخت‌تر شدن تخلیه آن‌ها خواهد شد.

کلینیک زیبایی ژالان – بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – جوش‌ سرسفید و علت آن


جوش‌ سرسفید و علت آن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان
معمولاً هیچ‌کدام از ما دوست نداریم که روی بینیمان آکنه‌های سرسختی مانند جوش‌های سرسفید داشته باشیم. اما بینی مانند سایر قسمت‌هایی که در منطقه T صورت هستند، چرب است و این موضوع، آن را مستعد بروز این نوع جوشها می‌کند.
به‌طور کلی می‌توان گفت که این نوع آکنه به دلیل وجود چربی زیاد در پوست ایجاد می‌شود. در ادامه بیشتر در این مورد توضیح خواهیم داد تا بتوانید با دلایل ایجاد این جوش‌ها آشنا شوید، چگونگی پیشگیری از آن‌ها را فرا بگیرید و آن‌ها را در خانه درمان کنید.

مهم‌ترین دلایل ایجاد جوش سر سفید چیست؟

وجود چربی و سلول‌های مرده در منافذ پوست طبیعی است. دلیل این امر، تولید دائمی سلول‌های جدید توسط پوست است. از سوی دیگر، چربی (سبوم) هم به شکل طبیعی در منافذ پوست و برای حفظ رطوبت آن تولید می‌شود. تا اینجا هیچ‌کدام از این موارد، غیر طبیعی یا غیر ضروری نیستند؛ پس چرا باید در اثر این فعالیت‌ها، نوعی ناهنجاری به نام جوش ایجاد شود؟
تعداد زیاد سلول‌های مرده و تولید چربی بیش ‌از حد، منافذ پوست را به مکانی مناسب برای ایجاد جوش‌های سرسفید تبدیل میکند. البته به غیر از این فرآیند طبیعی که در بدن ما صورت می‌گیرد، عوامل دیگری هم هستند که منجر به ایجاد جوش می‌شوند.

علت جوش‌ سرسفید می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

اضطراب
استرس زیاد
سابقه خانوادگی در زمینه آکنه
یائسگی
قاعدگی
بلوغ جسمانی
خشک بودن بیش از حد پوست (که معمولاً در اثر استفاده زیاد از محصولات ضدآکنه ایجاد می‌گردد)
استفاده از محصولات بهداشتی و آرایشی چرب

چه زمانی به متخصص پوست مراجعه کنیم؟

از بین بردن جوش سرسفید بسیار چالش‌برانگیز است؛ اما شما برای انجام این کار تنها نیستید. ابزار خانگی خارج کردن جوش صورت می‌تواند به شما کمک کنند تا بدون ایجاد جای جوش و بروز عفونت، جوش‌های روی بینیتان را خارج کنید.
از ترکاندن جوش سرسفید با انگشت خودداری کنید. اگر کار با ابزار خانگی خارج کردن جوش برای شما آسان نبود یا نتوانستید جوش‌های سرسفید را به‌طور کامل برطرف کنید، به متخصص پوست مراجعه کنید. آن‌ها با استفاده از ابزار حرفه‌ای می‌توانند به شما در برطرف کردن این نوع جوش‌ها کمک کنند. مراجعه به یک متخصص در صورتی ضروری است که جوش‌های سرسفید به سایر نقاط پوست منتقل و یا دوباره ظاهر شوند.
همه ما برای خلاص شدن از جوش‌ سرسفید و سرسیاه، روش‌های زیادی را امتحان کرده‌ایم. قطعاً شما هم روش‌هایی دارید که مختص خودتان هستند. این روش‌ها را با ما در میان بگذارید تا به کامل‌تر شدن این مقاله کمک کنید.

 


کلینیک زیبایی ژالان

با مجهزترین دستگاه های زیبایی،پزشکان متخصص،کادری مجرب و محیطی دلنشین آماده ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می‌باشد.

جهت دریافت نوبت می‌توانید به صفحه‌ی نوبت دهی تلفن گویا مراجعه کرده و برای مطلع شدن از آدرس و تلفن کلینیک به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه فرمایید.

برای مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام کلینیک ژالان کلیک کنید.


مطالب بیشتر:

درمان خشکی پوست-تشخیص و روش‌های مراقبت

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

ماسک مرطوب کننده صورت

آفتاب سوختگی علت و علائم

ماسک صورت خانگی

انواع روش های آبرسانی پوست کدامند؟

براکیوپلاستی چیست؟

2 دیدگاه برای “جوش‌ سرسفید و علت آن”

  1. خانه هوشمند آلفا

    سلام مطالب کاربردی و عالی

نظرات بسته شده اند.