درمان سیاهی زیر چشم در کودکان | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بررسی درمان سیاهی زیر چشم در کودکان

برای درمان سیاهی زیر چشم در کودکان، روش درمان خاصی ارائه نمی‌شود و برای هر علتی، یک راه درمان خاص در نظر گرفته می‌شود. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز تزریق ژل و بوتاکس اصفهان سیاهی زیر چشم در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.

معمولا کبودی دور چشم، به مرور زمان از بین می‌رود و در بیشتر مواقع، هیچ نیازی به درمان ندارد. در موارد بسیار معدودی با یک تغییرات کوچک در سبک زندگی کودکان می‌توان این عارضه را از بین برد که در اینجا به چند نمونه اشاره خواهیم کرد:

درمان سیاهی چشم به دلیل آلرژی

اگر عارضه در اثر آلرژی به وجود آمده است، سعی کنید با حذف دلایل و علت حساسیت، درمان و همچنین حذف مواد حساسیت‌زا از زندگی کودک به درمان سیاهی دور چشم او کمک کنید.

تهیه رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی مناسب که حاوی انواع ویتامی‌ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن باشد می‌تواند به رفع این عارضه کمک کند. نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که مصرف غذاهای شور نیز می‌تواند باعث این عارضه شود بنابراین غذاهای شور را از برنامه غذایی کودک حذف کنید.

تنظیم خواب کودک برای درمان سیاهی زیرچشم

مطمئن شوید که کودک در طول شبانه روز مدت زمان لازم و کافی به استراحت می‌پردازد.

بررسی علل پف زیر چشم | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

زمان نیاز به مراجعه به پزشک برای سیاهی زیر چشم کودکان

اگر سیاهی اطراف چشم کودک، مدت زمان طولانی بر جای ماند و علائم دیگری مثل خستگی، رنگ پریدگی، دست و پاهای سرد، ضربان قلب بالا و مواردی از این قبیل را در کودک خود مشاهده کردید، بهتر است او را سریعتر به پزشک نشان دهید.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

تاثیر سیاهی دور چشم بر روی بینایی کودک

سیاهی اطراف چشم در اکثر مواقع، یک عارضه زودگذر است و هیچ خطری را متوجه چشم کودک نمی‌کند. اما گاهی اوقات و در موارد بسیار کمی، این کبودی ممکن است وجود مشکل بزرگی باشد که با علائم زیادی نیز همراه است بنابراین در این موارد باید با دکتر اطفال در ارتباط باشید و از او مشاوره بگیرید.

علل کبودی زیر چشم نوزاد هشت ماهه

عارضه کبودی زیر چشم در کودکان ۸ ماهه نیز می‌تواند اتفاق بیفتد و در بیشتر مواقع از مواردی مثل: عفونت چشم، نرسیدن اکسیژن به خون کودک( به دلیل روی شکم خوابیدن او)، کم خوابی، انگل و عفونت دستگاه گوارشی، کمبود آهن و املاح معدنی و … است که بهتر است برای درمان به دکتر اطفال مراجعه کنید.


مطالب پیشنهادی :

علائم و درمان اگزما در کودکان

نکاتی برای تزریق فیلر خط خنده

درمان علل خشکی پوست سر