تزریق ژل چانه | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

تزریق ژل چانه

ابتکار و نوآوری در خدمات جوانسازی پوست و مو توسط متخصصان این عرصه همواره در جهت کاهش ریسک و بهبود نتایج بوده است. تزریق ژل یا فیلر یکی از مرسوم ترین روش های جوانسازی و زیبایی است که غیرتهاجمی بودن و رویت فوری نتایج از ویژگی های بارز آن می باشد. از فیلر برای نواحی مختلف صورت و بدن و متناسب با میزان مورد نیاز استفاده می شود. تزریق فیلر چانه یکی از کاربردهای فیلر است که در این مقاله قصد داریم به بررسی تمامی جوانب آن بپردازیم.

مراحل فیلر چانه

فیلرها نوعی مواد پرکننده حاوی نوعی ژل مخصوص هستند که برای توازن، رفع چین و چروک، افزایش حجم و فرم دهی به کار می روند. در قسمت چانه تزریق ژل برای اصلاح فرم و تناسب زاویه فک مورد استفاده قرار می گیرد. تعیین میزان حجم، استریل ناحیه مورد نظر، بی حسی موضعی و در نهایت تزریق ژل به لایه های زیرین پوست از مراحل فیلر چانه هستند. بوتاکس چانه یکی دیگر از روش هایی است که برای رفع چین و چروک چانه به وسیله شل کردن عضلات انجام می گیرد و می توان از هر دو روش برای رسیدن به فرم V و زیبایی چانه استفاده کرد.

مزایای تزریق ژل چانه

چانه یکی از ستون‌های مرکزی صورت است و ممکن است عدم تناسب آن شکل کلی و ترکیب صورت را به هم بزند. با تزریق ژل در قسمت زیرین چانه فرم آن کشیده تر شده و در نهایت خط فک اصلاح می شود. روش‌های جراحی مانند ژنیوپلاستی یا کاشت چانه ممکن است نتایج بهتری داشته باشند، اما این روش‌ها هم تهاجمی و هم دارای عوارض نسبی هستند. اصلاح فرم و حجم دهی به چانه از طریق تزریق ژل یک جایگزین کاملاً ایمن، غیرتهاجمی و مقرون‌به‌صرفه است که نتایج بسیار خوبی را بدون هیچ وقفه‌ای ارائه می‌دهد.

شاخص ترین ویژگی های فیلر چانه را می توان در موارد زیر بیان کرد:
 1. غیرتهاجمی بودن
 2. رویت فوری نتایج
 3. انجام آن در حداکثر یک ساعت
 4. عوارض محدود
 5. برگشت به حالت قبلی چانه در صورت عدم رضایت
 6. سفت و صاف شدن پوست
 7. تناسب صورت

مراقبت های قبل و بعد از فیلر چانه

مراقبت های قبل از ترزیق ژل در بهبود نتایج حاصل آن تاثیر مستقیم دارد. به طور کلی علاوه مشورت با متخصص پوست و ارائه اطلاعات پزشکی، قبل از تزریق ژل چانه موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • ۲ هفته قبل از فیلر چانه از انجام درمان های تهاجمی خودداری کنید.
 • از استعمال دخانیات پرهیز کنید تا امکان عارضه کبودی را کاهش دهید.
 • از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.

تزریق ژل چانه | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل نیز از اهمیت بالایی برای عدم بروز مشکل و عوارض برخوردار است.

بعد از فیلر چانه نکات زیر را رعایت کنید:

 1. عدم استفاده از مواد آرایشی به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل
 2. عدم لمس کردن نواحی مورد نظر
 3. عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون
 4. عدم فعالیت های ورزشی سنگین به مدت دو الی سه روز
 5. عدم استفاده از سیگار و الکل

انواع مختلف پرکننده ها به صورت های گوناگونی عمل می کنند. نوع پرکننده، ناحیه درمان و ترکیب شیمیایی بدن فرد بر طول عمر فیلر چانه تأثیر می‌گذارد. به طور کلی محصولات متراکم تر که عمیق تر تزریق می شوند، ماندگاری بیشتری دارند. پرکننده های اسید هیالورونیک موقتی ترین گزینه هستند که معمولاً ۶ تا ۱۲ ماه دوام می آورند. بنابراین پزشکان ممکن است این گزینه ها را برای افرادی که برای اولین بار فیلر را امتحان می کنند، توصیه کنند. یکی دیگر از گزینه‌های کوتاه‌مدت، هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم است که حدود ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

عوارض تزریق ژل چانه

همانطور که گفته شد یکی از ویژگی های بارز فیلر چانه عوارض محدود است اما در هر صورت ممکن است بعضی از افراد بعد از انجام آن دچار عارضه های خفیفی شوند که البته پس از مدت زمان بسیار کوتاهی رفع خواهد شد. شایع ترین عارض تزریق فیلر چانه خارش، کبودی، ورم و عفونت می باشد. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که عوارض ناشی از تزریق ژل غالبا در اثر عدم تشخیص میزان دقیق ژل توسط متخصص و یا عملکرد نامناسب اپراتور به وجود می آید بنابراین در انتخاب کلینیکی که در آن قصد انجام تزریق ژل یا هر نوع خدمات زیبایی دارید هوشمندانه عمل کنید.

تزریق ژل چانه برای چه کسانی مناسب است؟

این روش مناسب برای افرادی است که دوست دارند خط فک خود را بهتر کنند یا چین و چروک و خطوط اطراف چانه را بر طرف کنند. آنها باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و هیچ نوع حساسیتی که با موادهای پرکننده تحریک شود را نداشته باشند. مشاوره با متخصص در این مورد بسیار حائز اهمیت است.

پروفایل مرکز زیبایی ژالان در وب سامانه کلینیک۲۴

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان):

قبل و بعد از تزریق ژل چانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

مزایا و عوارض تزریق ژل به چانه

پیام بگذارید