دلایل ایجاد سیاهی زیر چشم کودکان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی دلایل ایجاد سیاهی زیر چشم کودکان

موارد زیادی وجود دارند که باعث ایجاد سیاهی زیر چشم کودکان Dark Circles Under Eyes in Kids می‌شود. در این مطلب از سایت مرکز ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان دلایل ایجاد سیاهی زیر چشم کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.

کمبود خواب و استراحت ناکافی چشم

کمبود خواب کافی و یا اختلال در روند خواب در کودکان می‌تواند باعث ایجاد حلقه سیاهی دور چشم کودک شود. همچنین استفاده زیاد از گوشی، تبلت و تماشای زیاد تلویزیون می‌تواند چشم را خسته کند و باعث ایجاد سیاهی در اطراف آن شود. بنابراین لازم است کودک در طول شبانه‌روز خواب مناسب و کافی داشته باشد و همچنین برای مدت زمان زیادی به چشم خود استراحت دهد.

مشکلات ژنتیکی

در مواردی نیز ایجاد حلقه سیاه در اطراف چشم کودک می‌تواند از یک مشکل ارثی خانوادگی و ژنتیکی باشد. در چنین شرایطی، اگر کودک، چشمان خود را بمالد و یا گریه کند، شاهد ایجاد یک حلقه به دور چشمان او هستید.

تاثیر کمبود آهن و کم خونی در سیاهی زیرچشم کودک

در بعضی موارد، کبودی زیر چشم و کم خونی نیز با هم مرتبط هستند. زمانی که در رژیم غذایی کودک، از غذاهای حاوی آهن استفاده نشود، بدن او با کمبود آهن مواجه می‌شود و در نتیجه دچار کم خونی می‌شود که این امر باعث تیره شدن رگ‌های خونی در قسمت‌های ظریف پوست او می‌شود.

سیاهی زیرچشم کودک به دلیل کمبود ویتامین در بدن کودک

کمبود ویتامین A در بدن کودک ممکن منجر به بروز سیاهی زیر چشم او شود. برای جلوگیری از این امر در رژیم غذایی او از سبزیجاتی مثل کلم بروکلی، اسفناج و هویج و همچنین انواع میوه‌های مختلف و جگر استفاده کنید.

بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | درمان سیاهی دور چشم با تزریق فیلر

حساسیت، آسم، آلرژی و سیاه شدن زیر چشم کودک

داشتن حساسیت‌های مختلف و همچنین داشتن بیماری آسم نیز می‌تواند باعث مسدود شدن و یا باریک شدن لوله‌هایی می‌شود که هوا را به ریه‌ها هدایت و از آنجا خارج می‌کنند و به این ترتیب با فشاری که به رگ‌های خونی وارد می‌شود باعث می‌شود در قسمت‌هایی مثل اطراف چشم که پوست نازک‌تری دارد، رگ‌ها متورم و لخته‌های خونی ایجاد شود.

قرار گرفتن در معرض آفتاب

یکی دیگر از دلایل ایجاد سیاهی زیر چشم کودکان، قرار گرفتن آنها در زیر آفتاب است. کودکان به دلیل اینکه پوست ظریف و حساس‌تری دارند، اگر زمان زیادی را زیر آفتاب قرار بگیرند، بدن آنها، ملانین بیشتری تولید می‌کند و همین باعث ایجاد کبودی در نقاط حساس‌تر پوست آنها می‌شود.

کم آبی بدن دلیل سیاهی زیرچشم کودکان

کم آبی بدن نیز باعث بروز این عارضه در کودکان می‌شود. بنابراین لازم است کودکان، به دلیل تحرک بالایی که دارند ، در طول روز، به اندازه کافی آب مصرف کنند تا بدن آنها دچار کم آبی نشود.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

جراحت و سیاهی زیرچشم کودکان

ممکن است کودک در حین بازی، دچار سانحه‌ای شده باشد و به این ترتیب به صورت او آسیب وارد شده باشد. دکتر پوست و مو در این شرایط میتواند به شما کمک کند.

خر و پف کردن در خواب

در کودکان نیز مثل بزرگترها، ممکن است در خواب خرناس داشته باشند. این اتفاق زمانی می‌افتد که غده لنفاوی که پشت مجرای بینی آنها قرار دارد، ایجاد می‌شود. در این شرایط راه بینی کودک مسدود شده و باعث ایجاد لخته‌های خون در اطراف چشم کودک می‌شود.


مطالب پیشنهادی :

آشنایی با فیلر خط خنده

عوامل و علائم ایجاد قارچ در ناخن کاشت شده

عفونت سوختگی یا Burn infection چیست؟