راه‌های مراقبت از پوست مردان (قسمت اول) | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

راه‌های مراقبت از پوست مردان (قسمت اول)

پوست نقش فوق العاده‌ای در زیبایی چهره دارد.

امروزه داشتن پوستی شفاف و جذاب نه تنها در میان زنان، بلکه در میان مردان هم حائز اهمیت است، چرا که پوست اعتماد به نفس فرد را افزایش می‌دهد. به همین جهت راه‌های مراقبت از پوست مردان مطرح می‌شود. مراقبت از پوست آقایان زحمت زیادی ندارد و تنها با رعایت یکسری نکات می‌توان پوستی زیبا و جوان داشت.

مراقبت از پوست آقایان

پوست آقایان از جهت بافت در مقایسه با خانم‌ها کلاژن و الاستین بیشتری دارد . در واقع غدد چربی در پوست آقایان بیشتر از خانم‌ها است. به همین دلیل مراقبت از پوست مردان متفاوت‌تر است.

 

آقایان با رعایت نکات زیر می‌توانند از پوست خود مراقبت کرده و پوستی صاف و جذاب داشته باشند.

  • جنس پوست صورت خود را بشناسید.

شناخت نوع پوست، اولین قدم برای مراقبت از پوست آقایان است؛ وقتی نوع پوست خود را بشناسید به‌راحتی می‌توانید از محصولات مراقبتی مطابق با نوع پوست خود استفاده کنید.

انواع پوست عبارت‌اند از:
  1. پوست طبیعی: پوست طبیعی در بیشتر زمان‌ها چرب نیست و به‌راحتی تحریک یا خشک نمی‌شود. پوست طبیعی به‌ندرت با مشکلاتی همچون آکنه روبه‌رو می‌شود.
  2. پوست چرب: پوست چرب در حالت عادی روغنی و درخشان است و معمولاً از مشکلات پوستی مثل آکنه رنج می‌برد.
  3. پوست خشک و حساس: پوست خشک به‌راحتی تحریک می‌شود و اغلب سفت یا خشک است.
  4. پوست مختلط: اگر یک خط فرضی T شکل(نوار افقی پیشانی و نوار عمودی تا نوک بینی) را روی صورت در نظر بگیرید، افراد داری پوست مختلط در ناحیه T شکل پوستشان چرب و مابقی صورتشان خصوصاً روی گونه‌ها پوستی خشک و حساس دارند.
  • صورت خود را با استفاده از پاک کننده صورت ملایم پاک کنید.

از آنجایی که پوست مردان چرب‌تر از زنان است، از این رو شستشوی صورت حداقل دو بار در روز ضرورت دارد. توصیه می‌کنیم از یک پاک کننده ملایم بدون الکل و هر گونه مواد شیمیایی خشن دیگر استفاده کنید و حتما صورت خود را با آب ولرم بشویید.

راه‌های مراقبت از پوست مردان (قسمت اول) | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

 

  • بصورت روزانه از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

مرطوب کردن پوست بصورت روزانه، می تواند ظاهر پوستتان را با طراوت نگه داشته و از کم شدن آب پوست، و یا ترک خوردن آن جلوگیری کند. همچنین استفاده از مرطوب کننده باعث می‌شود پوست تان پُرتر شده و در نتیجه چین و چروک‌های آن کاهش یابد و باعث جوان سازی پوست شما می‌شود.


مطالعه بیشتر:

لیزر موهای زائد مردان اصفهان

تکنیک های زاویه سازی صورت مردان

پیام بگذارید