افزایش دوام رژلب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

افزایش دوام رژ لب

بعد از انتخاب صحیح رژلب، راهکار دیگری که می‌تواند دوام رژلب را افزایش دهد، استفاده از تکنیک صحیح و بعضی ترفندهای تجربه‌شده است.

مثلا می‌توانید این چند راهکار را امتحان کنید.

۱. لایه‌برداری

بیشتر ما برای لایه‌برداری پوست، برنامه داریم و محصولات خاصی استفاده می‌کنیم اما لایه‌برداری لب را فراموش می‌کنیم. لب هم مثل پوست سایر قسمت‌های صورت به لایه‌برداری نیاز دارد و اولین قدم برای داشتن لب‌های زیبا و رژلب بادوام، نرم بودن لب‌ها است.

برای این کار می‌توانید از اسکراب‌های مخصوص لب استفاده کنید یا خودتان در خانه اسکراب لب درست کنید. برای لایه‌برداری لب بدون خرید محصولات خاص، از یک مسواک بی‌استفاده و مقداری روغن نارگیل و شکر قهوه‌ای استفاده کنید. با این کار پوست‌های اضافه‌ی لب برداشته می‌شود و لب‌هایی نرم و یکدست برای رژ زدن دارید.

۲. آبرسانی به لب

درست مثل لایه‌برداری که فقط برای پوست صورت انجام می‌دهیم، آبرسانی هم یکی از کارهایی است که در آن معمولا لب‌ها را فراموش می‌کنیم. همیشه از بالم لب‌هایی استفاده کنید که خاصیت مرطوب‌کنندگی دارند و دارای مواد مغذی و نرم‌کننده مثل ویتامین E و روغن‌های طبیعی است.

بعد از لایه‌برداری لب‌ها را با یک بالم لب مناسب بپوشانید. می‌توانید قبل از خواب و ۱۵ دقیقه قبل از آرایش کردن از بالم لب استفاده کنید تا همیشه لب‌هایی نرم و زیبا داشته باشید.

۳. آماده کردن لب

برای آماده کردن لب‌ها می‌توانید از کانسیلر یا پرایمرهای مخصوص لب استفاده کنید. این کار کمک می‌کند که رژلب در جای درست قرار بگیرد و همان رنگی که دقیقا از آن انتظار دارید، روی لب‌های شما دیده شود. در غیر این صورت، رنگ خود لب روی رنگ رژ تاثیرگذار است و می‌تواند کمی آن را تغییر دهد.

۴. استفاده از خط لب

چند دهه پیش استفاده از خط لب رواج زیادی داشت. حتی خط لب را با رنگی متفاوت از خود رژلب انتخاب می‌کردند. اما این روزها از خط لب برای افزایش دوام رژلب استفاده می‌کنند. برای این منظور باید از خط لبی که دقیقا هم‌رنگ رژلب باشد استفاده کنید. با کمک خط لب، دورتادور لب را کاملا دقیق، خط می‌کشید و رژلبی مرتب‌تر خواهید داشت که مدت بیشتری روی لب می‌ماند. حتما از خط لب با نوک نسبتا تیز استفاده کنید تا خط‌های دقیق بکشید.

افزایش دوام رژلب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.

۵. استفاده از انگشت برای رژ زدن

برای رژ زدن می‌توانید از انگشت استفاده کنید. حرارت طبیعی انگشت، رژلب را کمی آب می‌کند و باعث می‌شود که یکدست‌تر روی لب پخش شود. می‌توانید از قلم‌موهای مخصوص رژلب هم استفاده کنید تا رژلب کاملا یکنواخت روی لب پخش شود.

۶. تکمیل کردن آرایش لب

یکی از مراحلی که برای تکمیل کردن آرایش لب باید طی کنید استفاده از یک دستمال کاغذی برای برداشتن رنگ اضافه از روی لب است. برای این منظور، یک دستمال کاغذی را بین دو لب قرار دهید و به آرامی لب‌ها را به هم فشار دهید. این کار باعث می‌شود رژلب روی لب‌های شما تثبیت شود و رنگ اضافه‌ی آن از روی لب برداشته شود. اگر نتیجه‌ی نهایی راضی‌کننده نبود می‌توانید یک بار دیگر رژ بزنید و این کار را تکرار کنید.

این ترفند رژلب‌ها را مات تر و طبیعی‌تر می‌کند و باعث می‌شود رژ کاملا در پستی و بلندی‌ها و خطوط ریز روی لب جای بگیرد. با این روش، دورام رژلب بیشتر می‌شود و مدت بیشتری روی لب می‌ماند.

۷. مراقبت‌های بعدی

در انتهای روز حتما از یک پاک‌کننده‌ی مناسب برای پاک کردن آرایش لب استفاده کنید. حتی روشن‌ترین و سرسخت‌ترین رژها با این پاک‌کننده‌ها کاملا تمیز می‌شوند و لب‌های شما برای روز بعد و آرایش بعدی، آماده است.

نکاتی درباره‌ی افزایش دوام رژلب

  1. برند و کیفیت رژلب نقش مهمی در دوام آن دارد. همیشه از برندهای معتبر استفاده کنید و محصولاتی بخرید که دوام آن را تضمین می‌کنند.
  2. هیچ محصولی نمی‌‌تواند ادعا ‌کند که برق لب ۲۴ ساعته است. اگر دوست دارید همیشه لب‌هایی براق داشته باشید، باید برق لب را دائما تجدید کنید.
  3. رژلب‌های مات معمولا دوام بیشتری دارند و کمتر روی صورت به جاهای دیگر می‌مالند. اما این رژلب‌ها معمولا لب را خشک می‌کنند به‌همین دلیل قبل از استفاده از آن حتما باید لب را با بالم مناسب و کانسیلر آماده کنید.
  4. خط لب را دقیقا هم‌رنگ رژ انتخاب کنید. اختلاف رنگ خط لب و رژلب ظاهری ناخوشایند ایجاد می‌کند. هرچند که این روش قبلا مد بود ولی در حال حاضر با این تکنیک نمی‌توانید آرایشی طبیعی و مد روز داشته باشید.

پروفایل مرکز زیبایی ژالان در وب سامانه کلینیک۲۴

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان):

روش‌های خانگی برای حجم دادن به لب‌ها

تزریق فیلر در لب‌های باریک

پیام بگذارید