راه های کمک به ترمیم پیری پوست | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

راه های کمک به ترمیم پیری پوست چیست؟

نوشته ای که امروز در سایت کلینیک زیبایی اصفهان برای  شما گردآوری شده است . راه های کمک به ترمیم پیری پوست را مطالعه می کنیم. می‌توانید به راحتی از لوسیون‌ها، کرم‌ها یا سرم‌های دارای رتینوئید -‌ترکیبی که از ویتامین آ گرفته می‌شود- استفاده کنید. رتینوئیدها باعث افزایش کلاژن (فراوان‌ترین پروتئین در بدن) و تقویت پوست، و نیز کاهش چین و چروک و لک‌های ناشی از نور خورشید می‌شوند. از محصولاتی که در آن‌ها ویتامین A یا آداپالن به عنوان ماده مؤثره وجود دارد استفاده کنید.

راه های کمک به ترمیم پیری پوست | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

نحوه استفاده از کرم‌های رتینوئید

قبل از خواب به اندازه یک نخود از کرم را روی تمام صورت خود بمالید. رتینوئیدها پوست را به نور خورشید حساس می‌کنند، بنابراین در طول روز نباید از آن‌ها استفاده کرد. ابتدا هر سه روز یکبار از این کرم استفاده کنید، زیرا در صورت استفاده بیش از حد، پوست تحریک می‌شود. در این مدت، پوست خود را از نظر بروز قرمزی، پوسته‌ریزی قابل توجه یا تحریک‌شدن تحت نظر بگیرید. با افزایش تحمل پوست، می‌توانید هر شب از کرم استفاده کنید.

هر زمان که مراقبت از پوست را شروع کنید دیر نیست. اما قطعاً هرچه زودتر این کار را انجام دهید بهتر است. البته این به آن معنا نیست که اگر اکنون در میان‌سالی هستید و به تازگی می‌خواهید یک برنامه مراقبت از پوست را شروع کنید، از تصمیم خود منصرف شوید. این کار بدون شک ارزش امتحان دارد و نتایج آن به‌طور قابل توجهی مطلوب خواهد بود. فقط صبور باشید و تسلیم نشوید. در آینده‌ای نزدیک قطعاً پوست بهتر و سالم‌تری خواهید داشت.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی :

در مورد ضد آفتاب‌ها چه می دانیم؟

هدف از جوانسازی پوست صورت چیست؟

بهترین روتین پوستی برای بانوان میانسال

پیام بگذارید