آشنایی با روتین انواع پوست

روتین پوستی به انجام برخی کارهای مفید به صورت مداوم و استفاده درست و منظم از یکسری محصولات مراقبت از پوست گفته می شود که می تواند پوست شما را در بهترین حالت خود حفظ کرده و بسیاری از مشکلات شما را برطرف کند. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان روتین انواع پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

از آنجا که نوع پوست در افراد متفاوت است، روتین مراقبتی هرکس نیز مخصوص خود اوست و نمی توان برای همه یک نسخه را تجویز کرد. اما یکسری اصول خاص در این باره وجود دارد که رعایت آن برای همه ضروری است.

 اهمیت ترتیب استفاده از محصولات مراقبت پوست

رعایت ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست، تضمین می کند که پوست شما به طور کامل تمام مزایای این محصولات را دریافت می کند. در واقع ترتیب استفاده بسیار مهم است. اگر روش درست استفاده از محصولات را ندانید، حتی اگر از بهترین برندها هم استفاده کنید، باز هم نتیجه دلخواه خود را نخواهید دید.

اصول روتین مراقبت از پوست

گذشته از ترتیب استفاده، برخی از کارشناسان معتقدند که باید مدت زمانی که طول می کشد پوست شما محصولات را جذب کنند نیز در نظر بگیرید. با این حال، از آنجا که اکثر ما اغلب برای رسیدن به هدف عجله داریم، معمولا به اندازه کافی صبر نمی کنیم.

سازندگان بسیاری از محصولات می گویند برای اطمینان از جذب مناسب باید پنج تا سی دقیقه منتظر بمانید و سپس مرحله بعد را انجام دهید. اما چه کسی برای این کار وقت دارد؟ اگر شما استفاده از محصولات را بیش از حد پیچیده کنید، هیچگاه آن را انجام نخواهید داد. به همین دلیل توصیه می شود که اگر مراحل زیادی پیش رو دارید، کمی (یک دقیقه) مکث کنید تا به هر محصول اجازه دهید با پوست واکنش بدهد.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

نحوه انجام روتین پوست

یک قانون ساده برای مراحل و ترتیب استفاده از مواد این است که مواد رقیق و مایع را اول و محصولات کرمی در مراحل پایانی به پوست خود بزنید.

روتین مناسب پوست چرب

پوست چرب یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است. بارز ترین ویژگی پوست چرب براق بودن پوست و جوش زدن است. بنابراین، در روتین پوست چرب هدف اصلی تنظیم چربی پوصت و کوچک کردن منافذ پوست است. برای مراقبت از پوست چرب خود مراحل زیر را انجام دهید:

  • روزی دو بار (صبح و شب) صورت خود را بشویید.
  • از تونرهای حاوی اسید سالیسیلیک، اسید گلیکولیک، و اسید لاکتیک استفاده کنید.
  • محصولات درمانی با توجه به مشکل خاص خود را مصرف کنید.
  • پوست خود را دو بار در روز با مرطوب کننده سبک، بدون چربی، و بر پایه آب مرطوب کنید.

ماندگاری جوانسازی پوست با هایفوتراپی | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

 

روتین برای پوست جوش دار

روتین پوست جوش دار به شما کمک می کند تا چربی اضافی پوست خود را از بین ببرید و منافذ پوست خود را تمیز نگه دارید تا میزان جوش های خود را به حداقل برسانید. یک برنامه مراقبتی اصولی برای پوست های چرب و جوش دار شامل موارد زیر است:

  • تونر برای پاکسازی بهتر استفاده کنید.
  • محصولات درمان جوش خود استفاده کنید.
  • مرطوب کننده بدون چربی را به پوستتان بزنید.
  • از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید.
  • پوست خود را به صورت ملایم، اما کامل و عمیق بشویید.
  • محصولات قابض را برای کوچک تر شدن منافذ باز پوست به صورتتان بزنید.

با رعایت این نکات می توانید با کمترین هزینه و بدون نیاز به درمان های تهاجمی، به راحتی در منزل از پوست خود مراقبت کنید و روند پیری و افتادگی صورت خود را به تعویق بیندازید. فراموش نکنید که در استفاده از محصولات مراقبتی و درمانی زیاده روی نکنید و همیشه اعتدال را در نظر داشته باشید.

 


مطالب پیشنهادی :

میزان ماندگاری انواع لیزر جوانسازی

آشنایی با فیلرهای آزمایشگاهی

کاربرد انواع کلینزر صورت