روش‌های تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی روش‌های تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت

قصد داریم تا در مطلب امروز سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان به بررسی روش‌های تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت بپردازیم. روش‌های مختلفی برای انجام فرایندهای تهاجمی وجود دارد؛ از جمله:

تجهیزات نور مرئی:

نور شدید پالسی (IPL)، لیزر و رادیوفرکانسی (RF) برای جوانسازی پوست صورت. امروزه با پیشرفت سریع فناوری، ابزارهایی به وجود آمده‌اند که باعث جوان سازی پوست می‌شوند. جوان‌سازی پوست غیر ساینده یا نفوذ امواج نوری به بافت‌های زیر پوست یک فناوری کم‌خطر و با دوران نقاهت کوتاه است که تغییرات ساختاری ناشی از پیری پوست را بهبود می‌بخشد. در این فرایند، کلاژن بر اثر گرما تخریب می‌شود و پوست در پاسخ، الیاف جدید کلاژن می‌سازد.

مطالعه بیشتر : پاسخ به پرسش هایی درمورد مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس

اگرچه اثربخشی بالینی IPL و لیزرها ضعیف‌تر از روش‌های ساینده است، با این حال، تشکیل کلاژن جدید و بهبود بالینی محسوس در چین و چروک‌ها دیده می‌شود.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی روشی است که باعث سایش شیمیایی لایه‌های مشخصی از پوست می‌شود و پس از ایجاد التهاب در اپیدرم و درم (لایه‌های خارجی و میانی پوست)، مکانیسم‌های بازسازی و ترمیم باعث سفتی و یکنواخت شدن پوست می‌شود. ممکن است بتوان بهبود چین و چروک‌ها و کشسانی پوست را پس از لایه‌برداری شیمیایی به افزایش کلاژن، الیاف کشسان و همچنین بازآرایی متراکم الیاف کلاژن نسبت داد.

پاسخ به پرسش هایی درمورد مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

جوانسازی با تزریق فیلرهای پوست

هدف از جوان‌سازی بیولوژیک پوست، افزایش ظرفیت بیوسنتز فیبروبلاست‌ها (سلول‌های اصلی لایه میانی پوست که وظیفه تولید کلاژن و ماتریکس بین سلولی و بخش‌های مختلف بافت همبند را بر عهده دارند)، القای بازسازی محیط فیزیولوژیک مطلوب، افزایش فعالیت سلولی، آبرسانی و ساخت کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید است. استفاده از فیلرهای خاص در برخی موارد می‌تواند در دستیابی به این اهداف کمک کند.

تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست صورت

سم بوتولینوم تأثیری بر بافت پوست ندارد و نمی‌تواند روند پیری پوست را متوقف کند. با این حال، تزریق منظم آن ممکن است با کمک به کنترل برخی خطوط و چین و چروک‌های دینامیک صورت (ناشی از حرکات مکرر)، باعث کاهش روند پیری قابل مشاهده پوست شود.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

پلاسمای اتولوگ غنی از پلاکت (PRP)

اخیراً روش پلاسمای اتولوگ غنی از پلاکت (PRP) در جوانسازی پوست مورد توجه قرار گرفته است. پلاسمای غنی از پلاکت از خون کاملاً تازه گرفته می‌شود و حاوی غلظت زیادی از پلاکت‌ها است. این روش ممکن است با تحریک فعال‌سازی فیبروبلاست‌ها، ساخت کلاژن و سایر اجزای ماتریکس خارج ‌سلولی (شبکه گسترده‌ای از پروتئین‌ها و سایر مولکول‌ها که بافت‌ها و سلول‌های بدن را احاطه می‌کند و باعث حمایت و حفظ ساختار آن‌ها می‌شود) را القا کند و درنتیجه باعث جوان‌سازی پوست شود.

 


مطالب پیشنهادی :

چگونگی جوان‌سازی پوست با بوتاکس

عوامل ایجاد و تشدید کننده زخم های مزمن

استفاده از ترکیبات شیمیایی در مراقبت از ساقه موها