روشهای جوانسازی پوست با لیزر | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

معرفی روشهای جوانسازی پوست با لیزر

در مطلب امروز از سایت مرکز ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان قصد داریم به معرفی روشهای جوانسازی پوست با لیزر بپردازیم. با ما همراه باشید. جوانسازی پوست با لیزر یکی از بهترین روشهای جوانسازی می باشد. دستگاه هیدرودرمی یادستگاه دیزینک – گالوانیک یکی از بهترین و کاربردی ترین اختراعات بشری در قسمت مربوط به جوانسازی دست و پوست است .

هیدرودرم آبریژن از قدرت طبیعی درمان آب و اکسیژن برای تراشیدن آسان پوست بدون نیاز به استفاده از کریستال ها یا ساینده های سخت استفاده می کند. و به این ترتیب یک ظاهر شاداب تر و سالم تر برای پوست بیمار ایجاد می کند. هیدرودرم آبریژن ( آبرسانی پوست ) یک حرکت جالب توجه رو به جلو در تکنولوژی مراقبت از پوست همراه نتایجی با اثربخشی به نسبت بالا است که این نتایج فقط پس از یک جلسه درمانی زیباسازی صورت قابل مشاهده می باشد.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

روش درمانی هیدرودرم آبریژن ( پاکسازی پوست ) باعث بهبود ظاهر خطوط ایجاد شده در پوست، چین و چروک، گرفتگی و بستن منافذ باز پوست (برای مثال لکه های دارای سر سیاه)، بهبود پوست های چرب و مستعد جوش و پوست هایی می شود که دچار تغییر رنگ شده اند. (برای مثال ایجاد نقاط تیره روی پوست مثل لکه های قهوه ای ایجاد شده به خاطر بالا رفتن سن).

جوان سازی پوست صورت با لیزر یک روش جراحی پوست محبوب است. که پوست را جوان می‌سازد و اثرات ناشی از نور آفتاب،کهیر پوستی، افزایش سن و برخی از اختلالات پوستی را کاهش می‌دهد. جوانسازی پوست با لیزر RF ایمن، موثر و مناسب است. همچنین، هزینه جوانسازی پوست صورت با لیزر فراکشنال در مقایسه با بسیاری از راههای جوانسازی پوست بسیار کمتر است. لیزر لایه‌های خارجی آسیب دیده پوست را برداشته و تولید کلاژن و سلول‌های پوستی جدید را در لایه‌های زیرین پوست تحریک می‌کند. و پوستی صاف‌تر، جوان تر و سالم‌تر را به ارمغان می آورد.

روشهای مختلف جوانسازی پوست با لیزر

انواع زیادی دستگاه لیزر پوست وجود دارد، که از مهمترین آنها میتوان اشاره کرد به لیزر CO2T ، لیزر اربیوم و لیزر فرکشنال. برخی از دستگاهها همچنین برای لیزر موهای زائد نیز بکار می روند. در ادامه به بررسی روش های جوانسازی پوست صورت با لیزر شرح داده می شود:

استفاده از لیزر فرکشنال

این روش جوان سازی پوست صورت از سایر روش های جوانسازی پوست با لیزر متمایز می باشد، زیرا عوارض جانبی کمی دارد. پس از کشیدن پوست صورت با این روش درمانی در واقع پوست دچار التهاب یا درد نمی‌شود و به دوره ریکاوری نیاز نمی باشد. با این حال، شایان ذکر است که این روش جوانسازی پوست صورت تنها در یک جلسه انجام نمی‌گیرد و برای بهبودی کامل ظاهر پوست با لیزر فراکشنال  چند هفته تا چند ماه زمان نیاز می باشد.

عوارض خطرناک لیزر صورت | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

میکرونیدلینگ صورت (عمل تحریک زیرپوستی تولید کلاژن)

یک اصطلاح کلی برای اشاره به عملی است که طی آن یک ابزار مخصوص که یک غلتک کوچک و تعداد زیادی سوزن بسیار ریز (معمولاً فلزی) در قسمت سر آن تعبیه شده است، بر روی پوست شما حرکت داده می‌شود. در فرآیند جوان شدن پوست صورت با میکرونیدلینگ ، استفاده از سوزن‌های ریزی که در این وسیله استفاده شده است، زخم‌های بسیار کوچکی به صورت کنترل شده بر روی سطح پوست ایجاد می‌شود که باعث تحریک پوست و افزایش تولید کلاژن و الاستین در آن می‌شود.

تحریک کردن فرایند ترمیم و بازسازی طبیعی پوست باعث می‌شود که لایه زاینده پوست ضخیم‌تر شود و چروک‌های پوست بهبود پیدا کند و رفع جای زخم موثر است . علاوه بر آن با انجام میکرونیدلینگ پوست ، کانال‌های بسیار ریزی بر روی لایه سطحی پوست ایجاد می‌شود که در جذب سریع‌تر و مؤثرتر ژل‌ها، کرم‌ها و سروم‌ها به داخل بافت پوست تأثیر زیادی دارد.

استفاده از دستگاه لیزر CO2

این نوع لیزر پرتوان‌ترین روش لیزر موجود برای جوان سازی پوست صورت است. سطح پوست پس از درمان شدن با لیزر CO2، سفت‌تر و صاف‌تر به نظر می‌رسد، زیرا لیزر برای محدود کردن الیاف کلاژن که در لایه زیرین پوست قرار دارند از گرما استفاده می‌کند.

لیزر CO2 باعث کاهش یا رفع چروک صورت، جای جوش و زخم‌ها، زگیل‌ها و ماه گرفتگی‌ها می‌شود. این روش حتی برای درمان سرطان پوست در سطوح اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. جوان‌سازی واژن با دستگاه لیزر مونالیزا تاچ توسط دستگاه مخصوص لیزر CO2 انجام می‌شود که دارای یک پروب مخصوص است که امواج لیزر را از کناره‌های پروب و به صورت جانبی ساطع می‌کند.

جهت درمان آفتاب سوختگی پوست از  لیزر CO2 فراکشنال استقاده میگردد ، در این روش برای لایه برداری پوست از لیزر CO2 فراکشنال استفاده می‌شود. این روش نیز مشابه  با روش پیلینگ شیمیایی عمل می‌کند، با این تفاوت که برای لایه برداری پوست از اشعه لیزر استفاده می‌شود.


مطالب پیشنهادی :

مصرف قرص راکوتان همزمان با لیزر موهای زائد چه مشکلاتی به وجود می آورد؟

قبل از لیزر موهای زائد چه نکاتی رعایت کنیم؟

تفاوت های مزوتراپی و هایفوتراپی