حجم دادن به لب‌ها | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

آیا میتوان لب ها را در خانه حجیم کرد؟

اگر می‌خواهید لب‌هایتان حجم بگیرند و خوش‌فرم‌تر شوند اما نمی‌خواهید به سراغ روش‌های درمانی تهاجمی بروید می‌توانید روش‌های خانگی افزایش حجم لب را امتحان کنید. روش‌هایی که کم‌هزینه‌تر و بی‌خطر‌تر هستند و می‌توانند به صورت موقت حتی در برخی موارد بلند مدت و دائمی حجم لب‌هایتان را افزایش دهند. در این بخش از مطلب روش‌های خانگی حجیم کردن لب‌ها را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

  • حجم دادن لب با مواد طبیعی

یکی از راحت‌ترین روش‌های افزایش حجم لب استفاده از مواد طبیعی است. که با تحریک مویرگ‌ها و افزایش دادن سرعت گردش خون باعث حجم دادن موقت به لب‌ها می‌شوند. در این بخش از مطلب سه ماده طبیعی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با آن‌ها ترکیبات حجم‌دهنده لب بسازید و لب‌هایتان را برای چند ساعت حجیم‌تر و خوش‌فرم‌تر‌ کنید. پیش از استفاده از این مواد می‌توانید با استفاده از یک مسواک و یا مخلوط عسل، شکر قهوه‌ای و وازلین لب‌هایتان را لایه‌برداری کنید تا این مواد افزایش‌دهنده‌ی حجم، بهتر روی لب‌هایتان اثر کنند.

  1. نعنا فلفلی: روغن نعنا فلفلی یکی از بهترین مواد طبیعی برای افزایش حجم لب است. این روغن علاوه بر این که خاصیت تسکین‌دهندگی دارد می‌تواند با افزایش گردش خون در لب‌ها آن‌ها را حجیم‌تر کند. می‌توانید این روغن را با بالم لبتان مخلوط کنید و یا آن را مستقیما به لب‌هایتان بمالید.
  2. دارچین: دارچین یکی از مواد طبیعی دیگری است که در حجم دادن به لب‌ها موثر است. دارچین را به چند روش مختلف می‌توانید برای حجم دادن به لب‌هایتان به کار ببرید. می‌توانید پودر دارچین را با وازلین یا عسل را با یکدیگر مخلوط کرده و به لب‌هایتان بمالید و به صورت دورانی ماساژ بدهید تا متورم شود.
  3. فلفل قرمز یا همان فلفل کاین: فلفل قرمز و یا فلفل کاین یکی از مواد دیگری است که می‌تواند با افزایش گردش خون و تحریک مویرگ‌ها لب‌هایتان را حجیم‌تر کند. البته استفاده از فلفل قرمز مانند دارچین و نعنا فلفلی بی‌ضرر نیست و ممکن است به آن حساسیت داشته باشید. پودر و یا روغن فلفل قرمز را مستقیما به لب‌هایتان نزنید، مقدار کمی از آن را با وازلین و یا بالم لب‌تان مخلوط کرده و سپس استفاده کنید.
  • یوگای صورت

بی‌ضررترین و بی‌هزینه‌ترین روش افزایش حجم دائمی لب‌ها یوگای صورت است؛ به این شرط که تمرینات یوگای صورت را به شکل مستمر و روتین انجام دهید. یوگای صورت در طولانی مدت علاوه بر تغییر فرم و افزایش حجم لب‌ها باعث بهبود عضلات صورت و در نتیجه کاهش علائم پیری می‌شود.

یکی از حرکات فوق‌العاده برای تقویت عضلات لب‌ها، حرکت جمع‌کردن لب‌ها است. این حرکت بسیار شبیه به بوسه‌زدن خواهد بود. برای انجام آن صاف بنشینید و لب‌هایتان را جمع کنید. سعی کنید لب‌ها را بالا آورده و به نوک بینی‌تان نزدیک کنید. تا حد ممکن لب‌ها را بالا آورده و در همین حالت نگه دارید. به لب‌های خود استراحت داده و حرکت را از نو شروع کنید. به مدت ۵ ثانیه لب‌های خود را در بالاترین نقطه نگه داشته و ۵ بار حرکت را تکرار کنید.

لب‌های خود را محکم به هم فشار دهید. در همین حال تا آنجایی که می‌توانید آن‌ها را به سمت راست حرکت دهید. این کشش را ۵ ثانیه نگه دارید و سپس لب‌های خود را به سمت چپ حرکت دهید. این حرکت را ۱۵ بار تکرار کنید.

لب‌های خود را بسته نگه دارید و تا آنجایی که می‌توانید لبخند زده و لب‌های خود را گسترش دهید. برای ۵ ثانیه لبخند خود را نگه دارید، سپس لب خود را جمع کرده و رو به جلو فشار دهید. تا آنجایی که ممکن است عضلات لب خود را منقبض نمایید. این تمرین را ۲۰ بار تکرار کنید.

حجم دادن به لب‌ها | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.

  • استفاده از لیپ پلامرها

لیپ‌پلامرها ابزار کوچکی هستند که می‌توانند برای چند ساعت به لب‌هایتان حجم بدهند. این دستگاه‌ها فرآیندی شبیه مکش را ایجاد می‌کنند و لب‌ها را برای چند ساعت با افزایش جریان خون و همچنین ایجاد مکش در بافت‌های لب حجم می‌دهند. البته در هنگام استفاده از لیپ‌پلامرها باید بسیار مراقب باشید که لب‌هایتان کبود نشود.

  • استفاده از محصولات آرایشی حجم‌دهنده‌ی لب

این محصولات مانند انواع بالم‌ها، لوسیون‌ها و یا رژ لب‌های حجم‌دهنده با افزایش جریان خون لب‌ها را متورم کرده و برای چند ساعت حجم می‌دهند.

در پایان

این که کدام روش را برای زیبایی لب‌هایتان انتخاب کنید بستگی به چند فاکتور مهم دارد؛ این که آیا لب‌های شما از دید زیبایی‌شناسی نیاز به تغییر فرم دارد و یا خیر. مسئله‌ی بعدی این است که آیا می‌توانید عوارض روش‌های کلینیکال مانند درد موضعی، حساسیت، کبودی و غیره را تحمل کنید یا نه. به هر حال اگر لب‌هایتان زیبایی طبیعی خود را دارند و تنها در نظر دارید لب‌هایتان را کمی خوش‌فرم‌تر و زیباتر کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ روش‌های خانگی بروید که کم خطرتر وارزان‌تر هستند.

پروفایل مرکز زیبایی ژالان در وب سامانه کلینیک۲۴

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان):

تزریق فیلر در لب‌های باریک

بررسی انواع تزریق فیلر به لب

جوانسازی لب ها با کمک تزریق ژل

اقدامات قبل و مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن لب

چگونگی جلوگیری از سفت شدن تزریق ژل لب و صورت

پیام بگذارید