روش های مختلف لیفت ابرو | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بررسی روش های مختلف لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو انواع مختلفی دارد که تفاوت آن ها در شیوه‌ی انجام آن ها می‌باشد. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز تزریق ژل و بوتاکس اصفهان روش های مختلف لیفت ابرو را مورد بررسی قرار می دهیم.

جراحی لیفت سنتی یا کلاسیک :

این روش سنتی به عنوان روشی قدیمی شناخته می‌شود. در طی این جراحی ابتدا برشی در بالای پوست سر در ناحیه‌ی بالا گوش ایجاد می‌شود و بر روی خط رویش مو و پیشانی ادامه می‌یابد تا در ناحیه‌ی مقابل بر روی گوش اتمام یابد. پوست برش خورده به آرامی بالا کشیده شده و محل اجزای صورت تنظیم می‌شود. پس از اینکه اجزای صورت از جمله ابروها و عضلات مرتبط با آن در ناحیه‌ی مناسب و متقارن قرار بگیرند پوست اضافی بریده می‌شود و نواحی مختلف برش خورده دوباره بخیه زده می‌شوند.

روش اندوسکوپیک لیفت ابرو :

روش اندوسکوپیک لیفت ابرو روشی مدرن بوده و نسبت به روش سنتی، کمتر تهاجمی است. در این روش به جای برش بزرگ و سرتاسری در پیشانی و خط رویش مو، چندین برش کوچک در درون ناحیه‌ی رویش مو ایجاد می‌شود. چون این برش‌ها کوچک بوده و در ناحیه‌ی رویش مو هستند در اندازه‌ی قابل مشاهده نیستند بنابراین اثری از جراحی مشخص نیست. از مزیت دیگر این روش این است که چون برش ایجاد شده در پوست بسیار کوچکتر از برش روش سنتی است بنابراین دوران بهبودی نیز سریع‌تر بوده و خطر عفونت بسیار کمتر است.

نکاتی در مورد لیفت ابرو با نخ | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

لیف ابرو از طریق برش گیجگاهی یا تمپورال لیفت :

این روش جراحی نیز روشی کمتر تهاجمی است . این نوع لیفت ابرو تنها بخش یک سوم انتهای سمت گوش هر ابرو را تحت تأثیر قرار می‌دهد و نسبت به سایر روش‌ها تأثیر آن در بافت‌های کمتری است. با توجه به اینکه دسترسی به بافت مورد نظر در این روش از طریق برش‌های کوچکی در ناحیه‌ی گیجگاهی است این روش را جراحی لیفت ابروی گیجگاهی یا لیفت شقیقه گویند.

تفاوت های لیفت ابرو با نخ با سایر روش های لیفت ابرو

امروزه لیفت ابرو به روش های متفاوتی صورت می گیرد و لیفت ابرو با نخ یکی از روش های غیر جراحی لیفت ابرو است. هزینه این روش مشابه سایر روش های درمان زیبایی مانند تزریق فیلر پوستی یا بوتاکس است. لیفت ابرو با نخ با توجه به احتمال نیاز به بوتاکس بیشتر در تزریق بوتاکس برای دستیابی به نتایج مطلوب، امکان دارد حتی ارزان‌تر باشد. ماندگاری لیفت ابرو با نخ در رده میانی تزریق فیلر پوستی و تزریق بوتاکس است.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

نتایج لیفت ابرو در مقایسه با تزریق بوتاکس که هر ۳ تا ۵ ماه یکبار نیاز به اصلاح دارد ماندگاری زیادی دارد. پرکننده های استاندارد بین ۹ تا ۱۲ ماه دوام می آورند، اگرچه اثرات الگوهای پرکننده جدیدتر می تواند تا ۱۸ ماه یا بیشتر باقی بماند. اما دوره نقاهت لازم برای لیفت ابرو با نخ در مقایسه با تزریق فیلر و تزریق بوتاکس کمی بیشتر است، اما در مقایسه با لیفت ابرو با جراحی چیزی نیست.

میزان ایمنی لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو بدون جراحی به دلیل ماهیت خود روشی کاملا ایمن محسوب می شود که نیازی به برش یا جراحی فیزیکی ندارد. نخ ها از پلی لاکتیک اسید ساخته شدند که سال ها است در کاربردهای مختلف پزشکی استفاده می شود. این بدان معنی است که این روش تضمین شده است که ایمن است و پزشک زیبایی باید به سوالات و نگرانی های شما پاسخ دهد.


مطالب پیشنهادی :

تداخلات دارویی با تزریق بوتاکس نوع A

موارد قابل اصلاح در تزریق فیلر بینی

مزایا و معایب انواع تزریق فیلر