زاویه سازی صورت با روشهای غیر جراحی | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان
بررسی زاویه سازی صورت با روشهای غیر جراحی

در حقیقت مرز باریکی بین افزایش زیبایی و افراط کردن در آن وجود دارد. درمان‌های غیر‌تهاجمی یک گزینه قابل اعتماد برای اطمینان از این هستند که ما از این محدوده تجاوز نمی‌کنیم. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان زاویه سازی صورت با روشهای غیر جراحی را مورد بررسی قرار می دهیم.

برخی از درمان‌های مورد استفاده موقت در این حالت میکرونیدلینگ، لیزر CO2، میکرونیدلینگ با رادیوفرکونسی و دو مورد از محبوب‌ترین درمان‌های غیرجراحی، بوتاکس و اسکالپترا هستند. همه روش‌های اثبات شده برای بهبود پوست و ایجاد ظاهری جوان‌تر و با طراوت‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زاویه سازی صورت با چربی

آن چه که در عکس زاویه سازی صورت کشیده به چشم می‌خورد این است که، با کمک پیوند چربی طبیعی خطوط صورت و حجم صورت افزایش می‌یابد. اگرچه بسیاری از فیلرها دارای مشخصات ایمنی، استقامت و تطبیق‌پذیری هستند، چربی خود بدن شما اغلب برای این منظور ایده‌آل‌ترین گزینه است. این امر به‌ویژه زمانی صادق است که به صورتی با حجم زیاد، علاقه داشته باشید.

این تکنیک در چند سال اخیر برای تقویت و جوانسازی اجزای صورت بسیار محبوب شده است. در این روش از چربی بیمار برای پر کردن خطوط و چین و چروک‌های صورت و افزایش حجم استفاده می‌شود. ماندگاری زاویه سازی صورت با چربی معمولاً به‌خوبی تحمل شده و نتیجه آن ظاهری طبیعی خواهد بود.

این روش به‌خصوص برای کسانی که دلتنگ ظاهر جوان و کامل صورت خود هستند بسیار مفید بوده و نسبت به بسیاری از روش‌های دیگر جوانسازی صورت، گزینه‌ای با تهاجم کمتر است. افرادی کاندیدای ایده‌آل برای زاویه سازی صورت با تکنیک‌های پیوند چربی هستند که دارای شرایط زیر باشند:

  • دارای خطوط ظریف چین و چروک باشند.
  • نواحی گود رفته یا توخالی صورت داشته باشند.
  • دارای فرورفتگی‌های صورت مانند اسکار آکنه باشند.
  • به دلیل روند پیری حجم صورت خود را از دست داده‌اند.

زاویه سازی صورت با چربی مزایای زیادی به نسبت سایر روش‌ها دارد، از آنجایی که چربی شما یک منبع کاملا طبیعی است، احتمال عوارض جانبی یا واکنش‌های آلرژیک عملا از بین می‌رود. در این روش از هیچ ماده مصنوعی استفاده نمی‌شود. پس از برداشتن چربی، از طریق فرآیند تصفیه شدن برای فرآیند پیوند آماده می‌گردد. در نهایت پس از خالص‌شدن، این چربی به طرز ماهرانه‌ای در نواحی مورد نیاز پیوند می‌شود.

زاویه سازی صورت با فیلر

به‌لطف فیلرها، زایه سازی فک و صورت و حتی لیفت کوچک صورت اکنون برای بسیاری از افراد امکان‌پذیر و مقرون به صرفه شده است. لیفت نوک بینی، تغییر شکل بینی، بلند کردن گونه‌های آویزان، تیز کردن خط فک یا افزایش دادن حجم چانه اکنون با کمترین زمان بدون زمان زیاد نقاهت قابل انجام است. با این حال استفاده از نوع مناسب پرکننده یا ژل بدین منظور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌گردد. در حالی که یک فیلر نرم‌تر برای حجم دادن به گونه‌ها یا لب‌ها مناسب است، زاویه سازی صورت یا لیفت کوچک صورت به ژل پرکننده از نوع سفت اسید هیالورونیک نیاز دارد.

بهترین کلینیک زیبایی اصفهان |زاویه سازی صورت

کانتورینگ صورت با ژل پرکننده سفت

چه جوان باشید و چه فردی با سن بالا، ممکن است بخواهید تغییرات جزئی برای زیبایی ظاهری خود داشته باشید، به عنوان مثال تغییر شکل بینی یا ایجاد چانه برجسته‌تر. هنگام تغییر شکل اجزای صورت، مانند فک یا چانه، یا ایجاد لیفت نوک بینی، فیلر باید در محل تزریق باقی مانده و فرم خود را حفظ کند. همچنین برای حفظ نتیجه درمان باید حرکات ماهیچه‌ای را تحمل کند. یک ژل پرکننده سفت همچنین برای کسانی که تغییرات خاصی مرتبط با افزایش سن مانند افتادگی گونه دارند، بسیار مناسب است.

بسیاری از زنان احساس می‌کنند که افزایش سن باعث تجربه افتادگی گونه در آنها شده است. این وضعیت ناشی از چندین تغییر آناتومیک در صورت است که با افزایش سن ایجاد می‌شود. این تغییرات شامل تحلیل استخوان و افتادگی کیسه‌های چربی در گونه‌ها است. تغییر دیگر می‌تواند شامل جابجا‌شدن استخوان‌های صورت با گذشت زمان باشد. به عنوان مثال، کاسه چشم می‌تواند تا حدودی شروع به پایین آمدن کند.

بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که افتادگی گونه‌ها را نمی توان تنها با حجم‌دادن به آن‌ها برطرف کرد، زیرا انواع مختلفی از بافت‌ها درگیر این وضعیت هستند. ممکن است برای شکل دادن ساختاری به گونه‌های افتاده به یک پرکننده سفت نیاز باشد بنابراین آن را می‌توان به یک لیفت کوچک صورت تشبیه کرد. بالا بردن گونه‌ها همچنین باعث کاهش چین و چروک و چین‌های میانی صورت می‌‌شود.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

ماده  Restylane® یک پرکننده اسید هیالورونیک محکم است و به گونه‌ای طراحی شده که در طول زمان در جای خود باقی بماند. این فیلر بسیار مناسب برای درمان‌های کانتورینگ صورت بوده و به عنوان بهترین ژل برای زاویه سازی صورت شناخته شده است. به‌لطف خواص منحصر به فرد این ژل، می‌تواند در برابر فشار ناشی از حرکات ماهیچه‌های صورت مقاومت کرده و لیفت و برآمدگی بهینه را ارائه دهد. این حالت بدین معنی است که شکلی که دکتر زاویه سازی فک و صورت برای شما ایجاد کرده، ماندگار خواهد بود.

زاویه سازی صورت با نخ

نخ‌های به کار رفته در این روش به مدت بیش از ۲۰ سال است که به طور ایمن در روش‌های جراحی برای بستن زخم‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. عملکرد این نخ‌ها به گونه‌ای است که باعث عقب کشیدن پوست شده، در نتیجه پوست را بالا برده و به آن خاصیت سفتی می‌بخشند. این نخ‌ها علاوه بر ایده‌آل‌ترین روش برای لیفت پوست، از راه‌های دیگری با پیری پوست مبارزه می‌کنند، به صورتی که باعث تحریک کلاژن‌سازی در زیر لایه پوستی می‌شوند. نخ‌های ساخته‌شده از پلی دیوکسانون (PDO) به طور کلی سه اثر را در پوست ایجاد می‌کنند:

  • لیفتینگ فوری پوست از طریق اثرات مکانیکی
  • بازسازی سلولی از طریق تحریک کلاژن سازی و بهبود بافت، خطوط ظریف و حالت کشسانی پوست
  • سفت کردن پوست، با انقباض بافت چربی

حدود ۶ ماه پس از انجام زاویه سازی، نخ‌های PDO از طریق فرآیند تجزیه ساده ناپدید شده و جذب می‌گردند. بنابراین ماندگاری زاویه سازی صورت با نخ حدود ۳ الی ۶ ماه است.


مطالب پیشنهادی :

راه های درمانی خارش گوش

پیشگیری و درمان خال‌های قرمز

نکات مراقبتی قبل و بعد از لیفت ابرو با نخ