شیو کردن موهای زائد | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

آیا میتوان بین جلسات درمانی موهای زائد شیو کرد؟

بر خلاف برخی روش های دیگر،تنها لیزر موهای زائد به شما اجازه می دهد بین فاصله جلسات درمان شیو انجام دهید. این در واقع یک الزام است. این طبیعی است که برخی موها بعد از هر جلسه لیزر رشد کنند. زیرا هر مو در مرحله دیگری از چرخه رشد است. به همین دلیل چندین مرحله لیزر با فاصله زمانی 10 هفته برای دستیابی به از بین رفتن کامل موها لازم است. لازم است قبل از هر قرار ملاقات برای لیزر موهای ناحیه مورد نظر به درستی تراشیده شود تا لیزر شلیک مشخصی در هدف قرار دادن فولیکول مو داشته باشد.

لیزر موهای زائد: درمانی برای موهای زیرپوستی

موهای زیرپوستی بدترین حالت را دارند. آنها باعث ایجاد برآمدگی های دردناک و تحریک کننده می شوند که باعث می شود پوشیدن بیکینی از آنچه باید ناامید کننده تر باشد. که اغلب باعث می شود ما دراز کشیدن در کنار استخر یا ساحل را با پوشیدن شورت به پایان برسانیم. اگر از لکه های ناخوشایند در اطراف خط بیکینی خود رنج می برید ، احتمالاً موهای زیرپوستی مقصر هستند. دیگر لازم نیست با آن ها دست و پنجه نرم کنید شما می توانید با لیزر موهای زائد ، پوستی صاف و بدون نقص داشته باشید.

چه چیزی باعث ایجاد موهای زیرپوستی می شود؟

موهای زیرپوستی به دلیل تراشیدن یا اپیلاسیون کردن موهای اطراف خط بیکینی شما ایجاد می شود. این روش های از بین بردن موهای زائد باعث آسیب و شکستن موها و همچنین باعث کج روییدن یا به عبارتی شکستن موهای این ناحیه می شود. حتی اپیلاسیون همه رشته های مو را از ریشه در نمی آورد، و هنگامی که موها به صورت جانبی شروع به رشد می کنند ، می توانند بسیار دردناک باشند. پوست به تلاش برای بیرون کشیدن موها واکنش نشان می دهد ، که منجر به برآمدگی مایل به قرمز شبیه به یک جوش می شود.در حالی که موهای زیرپوستی بیشتر در افرادی که موهای ضخیم و مجعد دارند رخ می دهد ، ممکن است برای هر فرد دیگری نیز اتفاق بیفتد. آنها اغلب در صورت مردان ، زیر بازوها و اطراف خط بیکینی اتفاق می افتد.

شیو کردن موهای زائد | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

 

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.

در اینجا توضیحی دقیق تر در مورد اینکه چند بار باید بین درمان های لیزر موهای زائد خود اصلاح کنید.

چرخه رشد

قبل از شروع اصلاح موهای زائد بین قرارهای جلسات لیزر ، شناخت چرخه رشد مو و تأثیر آن در برداشتن موهای زائد اهمیت دارد .
بر خلاف سایر پستانداران ، انسان موهای خود را از دست نمی دهد .
درعوض ، مو‌های هر فرد بسته به اینکه در چه مرحله ای از چرخه رشد قرار دارد ، به طور تصادفی میریزد.
هر مو در مراحل و سیکل متفاوتی از چرخه مانند مرحله آناژن ، کاتاژن یا تلوژن ممکن است قرار داشته باشد .

  • مرحله آناژن

مرحله آناژن مرحله فعال در نظر گرفته می شود و زمانی را نشان می دهد که مو های جدید شروع به رشد کردن میکند .
در این مرحله مو های جدید موهایی را که از مرحله آناژن خارج شده اند بیرون می آورد و جایگزین آن ها می شود.
در واقع زمانی که مو ها از سطح پوست میگذرند و قابل مشاهده هستند میتوانیم بفهمیم که در این مرحله از چرخه رشد قرار دارند .
موهای بدن از ۳۰ تا ۴۵ روز در این مرحله فعال باقی خواهند ماند ، به همین دلیل جلسات لیزر این مو ها با حداقل ۱۰هفته فاصله انجام می شوند
در این مرحله مو هنوز به فولیکول چسبیده است و آن را به عنوان مرحله ایده آل برای هدف قرار دادن و از بین بردن موها به لیزر تبدیل می کند.

  • مرحله کاتاژن

مرحله بعدی چرخه رشد مو مرحله کاتاژن است که با متوقف شدن رشد مو صورت می گیرد.
در این مرحله موها از فولیکول خارج شده و از بدن جدا میشوند. زمانی که مو در این مرحله قرار دارد، لیزر نمیتواند وارد فولیکول مو شود و روی آن تأثیر بگذارد ، در نتیجه این مرحله از چرخه رشد اصلا زمان مناسبی برای هدف قرار دادن مو نمیباشد.
از آنجا که مرحله کاتاژن تنها دو روز به طول می انجامد ، بعید نیست که جلسات لیزر شما در روزی قرار بگیرد که موها در این مرحله قرار دارند .

  • مرحله تلوژن

مرحله آخر چرخه رشد مو مرحله تلوژن است ، هنگامی که فولیکول مو خفته در نظر گرفته شود. بعد از ریزش مو ، ممکن است برای روزها یا سالها رشد مجدد نداشته باشد. این امر بسیار غیرقابل پیش بینی است و متأسفانه ، لیزر موهای زائد در این مرحله امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل ، افراد گاهی اوقات سالها بعد در قسمت هایی که لیزر انجام داده بودند ، رشد مو را مجدداً تجربه می کنند.

پروفایل مرکز زیبایی ژالان در وب سامانه کلینیک۲۴

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان):

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

درباره لیزر موهای زائد بیکینی بیشتر بدانید!

آیا لیزر موهای زائد برای مردان مناسب است؟

پیام بگذارید