علت بزرگ شدن منافذ پوست چیست؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

علت بزرگ شدن منافذ پوست چیست؟

منافذ بار پوست چیست؟

منافذ پوست یا منافذ پرتقالی، به باز شدن و گسترش منافذ پوست و بافت آن در ناحیه صورت و بدن گفته می‌شود. این منافذ، معمولاً به عنوان راهی برای خروج چربی اضافی پوست شناخته می‌شوند. با این حال، در برخی افراد، این منافذ بیشتر از حد باز شده و باعث ایجاد نقاط سیاه و سفید، جوش‌های آکنه‌ای و پوست ملتهب در بدن به خصوص صورت می‌شوند.

منافذ باز پوست روی گونه – درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ

شایان ذکر است که منافذ باز پوست معمولاً در ناحیه پیشانی، بینی، چانه و اطراف آن قرار دارند. این مشکل معمولاً در افراد با پوست چرب و مستعد آکنه بیشتر رخ می‌دهد. عواملی مانند تغییرات هورمونی، استفاده از محصولات آرایشی نامناسب، عدم شستشوی کامل پوست، استفاده از تغذیه نامناسب و داشتن استرس همیشگی می‌تواند باعث ایجاد منافذ باز پوست گردد.

برای درمان منافذ باز پوست، روشهایی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به میکرونیدلینگ و سایر روش‌هایی مدرن غیر تهاجمی اشاره کرد که با توجه به نوع درمان و اثر بخشی آن می‌توان اظهار داشت که یکی از بهترین روش‌ها، درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ است.

علت بزرگ شدن منافذ پوست چیست؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان)

علت بزرگ شدن منافذ پوست چیست؟

بزرگ شدن منافذ باز پوست به عوامل متعددی برمی‌گردد که امروزه در طول جریان زندگی همه افراد وجود دارند . یکی از عوامل اصلی بزرگ شدن منافذ باز پوست، تولید بیش از حد چربی در سطح پوست است. هنگامی که پوست بیش از حد چربی تولید می‌کند، ممکن است باعث بزرگ شدن منافذ پوست شود.

البته همانطور که قبلاً اشاره شد عوامل دیگری مانند تغییرات هورمونی، کمبود ویتامین، A استفاده از محصولات شوینده و آرایشی نامناسب، تغذیه ناصحیح، عدم مراقبت در مقابل نور خورشید، افزایش میزان استرس و اضطراب و غیره می‌تواند به بزرگ شدن منافذ باز پوست کمک کند.

همچنین عوامل محیطی مانند شرایط آب و هوا و نیز تماس مداوم با ذرات آلوده، وراثت و غیره از دیگر پارامترهای تاثیر گذار بر روی به وجود آمدن این عارضه هستند.

 


مطالعه بیشتر:

باید ها و نباید های بعد از فیشیال

آنچه راجع به جوش صورت باید بدانید

راه‌های مراقبت از پوست مردان (قسمت دوم)

پیام بگذارید