علل نامتقارن شدن صورت با تزریق فیلر چیست؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی علل نامتقارن شدن صورت با تزریق فیلر

در بسیاری از موارد، چهره‌های نامتقارن جذابیت و زیبایی فرد را کاهش می‌دهند و موجب کم شدن اعتماد به نفس افراد می‌گردند. اگر شما نیز از نامتقارن بودن صورت خود ناراحت هستید، می‌توانید از برخی روش‌های زیبایی که به تازگی در صنعت مد و زیبایی معرفی شده‌اند و بازخورد‌های مثبت زیادی داشته‌اند کمک بگیرید. در مطلب امروز سایت کلینیک زیبایی اصفهان به بررسی علل نامتقارن شدن صورت با تزریق فیلر خواهیم پرداخت. میدانیم که فیلر‌های قابل تزریق، می‌توانند برای تغییر اندام‌های صورت، مانند گونه و چانه، در جهت اصلاح صورت نامتقارن، مورد استفاده قرار گیرند. با بازیابی حجم از دست رفته یا ایجاد مرزهای کامل و نرم، می‌توانید به ظاهری جوانتر دست یابید و تعادل بین اندام‌های صورت خود را بهبود بخشید.

دلایل نامتقارن بودن صورت

چند دلیل برای عدم تقارن صورت وجود دارند:

پیری

با افزایش سن، نامتقارن شدن صورت به خصوص در ناحیه فک افزایش می‌یابد و غالب اوقات نیاز به اصلاح عدم تقارن صورت و فک خواهد بود.

سکته

افتادگی صورت می‌تواند نشانه‌ای از سکته مغزی باشد.

آسیب خورشید

اغلب سمتی از بدن که در معرض اشعه UV مضر خورشید قرار دارد، بیشتر مستعد روند پیری است. اینکه در چه سمتی از بدن خود در معرض آفتاب قرار می‌گیرید، تعیین کننده بیشترین میزان تأثیر خواهد بود.

علل نامتقارن شدن صورت با تزریق فیلر چیست؟ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

خواب روی یک سمت بدن

همه ما به حالت‌های مختلف به پشت، پهلوها یا به روی شکم می‌خوابیم. ایمن‌ترین راه برای خوابیدن از لحاظ روند پیری، خوابیدن به پشت است؛ زیرا مایعات در طول شب به جای تخلیه به داخل چشم‌ها و صورت به قسمت پشت سر حرکت خواهند کرد. هنگام خواب روی شکم یا یک سمت خود نیز تمایل دارید که سر خود را به چپ یا راست بچرخانید. این به این معنی است که شما در سمتی که بر روی بالش قرار می‌گیرد، تورم خواهید داشت. این سمت نیز باید با وزن بیش از حد (ناشی از باقی سر) مقابله کند و این امر منجر به فشار بیشتر و در نتیجه بروز چین و چروک و نتایج حاصل از پیری می‌شود.

آسیب

هر نوع آسیب می‌تواند روند فعالیت عضلات در یک طرف صورت را تغییر دهد و این امر می‌تواند ناهماهنگی صورت یا عدم تقارن را ایجاد کند.

عضلات غیر یکنواخت یا نامتقارن

تمایل به استفاده از عضلات در یک طرف چهره و بدن در افراد بیشتر از سمت دیگر است. انجام این کار به طور مداوم عضلات را در یک سمت قوی‌تر از طرف دیگر می‌کند (عضلات بیشتر کار می‌کنند). این روند می‌تواند اندازه آن سمت و همچنین چگونگی حرکت چهره را تغییر دهد.

ژنتیک

گاهی اوقات عدم تقارن صورت به دلیل تفاوت در رشد و نمو ژنتیکی عضو‌های صورت بروز می‌کند. بیماری‌های ژنتیکی مانند شکاف لب و کام (لب شکری) می‌توانند منجر به نامتقارن بودن صورت شوند.

سیگار کشیدن

از آنجایی که سیگار کشیدن صورت را در معرض سموم قرار می‌دهد، این عمل می‌تواند به طور مستقیم با عدم تقارن صورت ارتباط داشته باشد.

 

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی :

درمان سیاهی دور چشم با تزریق فیلر

پیام بگذارید