علل و علائم ایجاد خال های قرمز | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی علل و علائم ایجاد خال های قرمز

در این مطلب از سایت مرکز ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان علل و علائم ایجاد خال های قرمز را مورد بررسی قرار می دهیم.

علائم ایجاد خال های قرمز

خال‌های قرمز علائم خاصی ندارد و به صورت خال قرمز گوشتی و خال قرمز مسطح بر روی نقاط مختلفی از پوست رشد می‌کنند. در نتیجه نمی‌توان علائم خاصی ارائه داد که نشانه ابتلای فرد به خال قرمز روی پوست باشد. اگر شما هم خال قرمز ریز روی پوست یا خال قرمز زیر پوستی مشاهده کردید به یک دکتر خال برداری مراجعه کنید تا ضمن معاینه فیزیکی و انجام آزمایش‌های مختلف، ابتلا شدن یا نشدن شما به این خال‌ها را تشخیص دهد. قابل ذکر است که خال‌های قرمز علاوه بر بالا تنه در پایین تنه افراد نیز قابلیت رشد دارند به طور مثال امروزه شاهد خال‌های قرمز خونی روی بیضه، ساق پا و… هستیم.

به طور کلی در رابطه با اینکه خال‌های گیلاسی چیست می‌توان چنین بیان کرد که خال‌های قرمز نام خود را از شکل ظاهری گرفته‌اند. گشاد شدن مویرگ‌ها باعث ایجاد رنگ قرمز در این خال‌های شده است. البته خال‌های قرمز تنها همین رنگ را ندارند بلکه می‌توانند در طیف‌های رنگی مختلفی نظیر بنفش، آبی و … نیز رویت شوند. یکی از بهترین روش‌های تشخیص این خال‌ها آن است که هنگام فشردن آن‌ها، این خال‌ها معمولاً سفید و لکه دار نمی‌شوند. توجه داشته باشید که زیاد شدن خال قرمز در بدن می‌تواند نشان دهنده‌ی مریضی در فرد بوده و حتم لازم است تا در اسرع وقت به یک پزشک متخصص مراجعه شود.

عوامل ایجاد خال قرمز

بسیاری از افراد این پرسش را دارند که خال قرمز در اثر چیست در واقع علت دقیق ابتلا به خال‌های قرمز روی پوست مشخص نیست. از این رو نمی‌توان گفت دلیل اصلی خال قرمز از چیست اما عوامل مختلفی هستند که در ایجاد این خال‌ها مؤثرند از جمله از انواع علت خال قرمز عبارت‌اند از:

  • آب‌وهوا
  • بارداری
  • بعضی از شرایط پزشکی
  • قرارگرفتن در معرض مواد شیمیایی، به‌ویژه برمید
  • مشکلات کبدی، پیوند کبدی
  • ژنتیک
  • افزایش سن
  • و…

توجه داشته باشید که خال قرمز در کودکان و خال قرمز روی پوست نوزاد به ندرت دیده می‌شود. البته برای برخی دیگر نیز ممکن است این خال‌ها در اثر عوامل دیگری ایجاد شده باشند که تشخیص این کار بر عهده‌ی دکتر پوست است. اگر کودک یا نوزاد شما دچار این لکه‌های قرمز روی پوست جای هیچ نگرانی نبوده و به احتمال بسیار زیاد هیچ خطر جانی و جسمی فرزندانتان را تهدید نمی‌کند اما با این همه حال بهتر است در اسرع وقت به یک دکتر مراجعه کرده و دلیل خال قرمز روی پوست را از وی جویا شوید.

بهترین میکرودرم ابریژن اصفهان روش های از بین بردن خال های پوست

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

انواع خال‌های قرمز

آن دسته از خال قرمز روی پوست صورت و بدن ایجاد می‌شوند، و به آنژیوم نیز معروف‌اند دارای انواع مختلفی بوده و به طور کلی می‌توان آن‌ها را در ۳ دسته، تقسیم بندی کرد. انواع خال‌های قرمز عبارت‌اند از:

آنژیوم دریاچه وریدی

این نوع از آنژیم ها اکثرا در افراد مسن دیده می‌شوند. خال‌هایی که بر روی لب و گوش‌ها ایجاد شده و اکثرا به رنگ آبی هستند. البته برخی از این نوع آنژیم ها به رنگ قرمز و بنفش نیز ایجاد می‌شوند. آنژیم دریاچه وریدی بیشتر برای کسانی رخ می‌دهد که طولانی مدت تحت تابش مستقیم نور خورشید قرار می‌گیرند.

آنژیوم گیلاسی

این نوع از خال‌های قرمز، شایع‌ترین نوع آنژیوم بوده و در هر قسمتی از بدن آشکار می‌شود ولی اغلب در بالاتنه پیدا می‌شود.

آنژیوم عنکبوتی

آنژیوم عنکبوتی همان گونه که از نامش پیداست دارای ترک‌های خونی همانند تار عنکبوت بوده و در مرکز آن نیز یک نقطه قرمزی رنگ وجود دارد آنژیوم عنکبوتی به دلیل شکل ظاهری که دارد به راحتی قابل تشخیص است. این آنژیوم اغلب در کودکان، بیماران مبتلا به بیماری کبد و بارداران شایع است. این نوع از خال قرمز اکثرا بر روی صورت و قفسه سینه دیده می‌شود


مطالب پیشنهادی :

آشنایی با فیلر خط خنده

عوامل و علائم ایجاد قارچ در ناخن کاشت شده

عفونت سوختگی یا Burn infection چیست؟