علل کبودی بعد از بوتاکس | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

علل کبودی بعد از بوتاکس ، پیشگیری و رفع آن

تزریق بوتاکس به عنوان یکی از روش‌های بی‌خطر و کم عارضه زیبایی شناخته می‌شود. با این حال به دلیل ورود سرنگ حین تزریق می‌توان شاهد برخی عوارض احتمالی خفیف مثل تورم، کبودی و التهابات پوستی شد. در صورتی که کاندیدهای انجام این کار با نکات مراقبتی لازم و برخی راهکارهای کاربردی برای از بین بردن ورم صورت بعد از بوتاکس آشنا باشند. می‌توان تا حد زیادی از بروز این دسته از مشکلات جلوگیری کرد. اگر شما نیز قصد انجام بوتاکس را دارید اما از مشکلات احتمالی بعد از آن هراس دارید شما را به همراهی ما در خواندن مطالب این مقاله از سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان دعوت می‌کنیم. همراه ما باشید تا با علل کبودی بعد از بوتاکس و درمان ورم بعد از بوتاکس آشنا شوید.

با وجود مزایای بسیار زیاد برای تزریق بوتاکس و نتایج عالی که به همراه خواهد داشت. یک نکته مهم که باید بدان اشاره کرد این است که تزریق بوتاکس می تواند بعد از درمان باعث کبودی یا تورم شود که البته در حد بسیار کم و کاملاً موقتی است. با این وجود، با چند روش ساده می توانید کبودی و تورم قابل توجه بعد از درمان بوتاکس را کاهش دهید. در ادامه به دلیل کبودی و تورم بعد از بوتاکس و روش های درمانی موثر برای این عارضه می پردازیم.

مطالعه بیشتر : نشانه‌های پیری پوست و روشهای درمان آن

دلیل کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس و پرکننده‌های پوستی برای بهبود ظاهر شما مزایای مختلفی را ارائه می‌دهند اما کوچکترین سوزن‌ها، گاهی کبودی و ورم قابل توجهی ایجاد می‌کنند. کبودی وقتی شکل می‌گیرد که یک رگ خونی آسیب دیده در زیر پوست شما به اطراف خود خونریزی کند. برای جلوگیری از این امر در گام ابتدایی انژکتور خود را با دقت انتخاب کنید. زیرا مهارت و تجربه انژکتور به شدت بر نتایج تأثیر می‌گذارد. یک تزریق‌کننده باتجربه دقیقاً می‌داند رگ‌های خونی اصلی کجا هستند. و با انجام دقیق کار، کبودی و تورم بعد از تزریق بوتاکس را به حداقل می‌رساند. همچنین یک متخصص دارای مهارت، می‌تواند ماده تزریقی را که مناسب نیاز شما است، توصیه کند.

نکات مراقبتی پس از درمان با مزوتراپی | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

البته فراموش نکنید که تزریق بوتاکس به اندازه یک علم گستردگی دارد. گرچه کسی که تجربه زیادی دارد بهترین نتیجه را به شما هدیه می‌دهد و قطعاً تکنیک دررست اجرای کار، در کاهش تورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس کمک می‌کند، با این حال حتی به دستان افراد باتجربه هم مقدار اندکی کبودی و تورم رخ می‌دهد.

چرا دچار کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس می‌شویم؟

این دو عارضه کاملاً طبیعی است. زیرا با ورود سوزن به پوست، بافت‌ها دستکاری شده و واکنش بدن برای درمان این دستکاری، به صورت ورم و التهاب رؤیت خواهد شد.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

درمان ورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس

  • مصرف آب کافی در طول روز
  • عدم دستکاری محل تزریق
  • استفاده از کمپرس یخ در نواحی اطراف محل تزریق
  • کاهش میزان مصرف نمک در هفته اول
  • بالاتر بودن سر از بدن در زمان استراحت

مدت زمان ماندگاری ورم و کبودی

این عارضه بعد از تزریق Botox کاملاً طبیعی بوده و بعد از نهایتاً یک هفته درمان می‌شود.

 


مطالب پیشنهادی :

انواع کاربردهای مزوتراپی

بررسی مزوتراپی صورت

نکات مراقبتی پس از درمان با مزوتراپی