عوارض بوتاکس صورت | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

آشنایی با عوارض بوتاکس صورت

بوتاکس صورت مانند درمان های دیگر زیبایی دارای عوارضی می باشد که با رعایت توصیه های پزشک بعد از عمل و همچنین با انتخاب بهترین دکتر و کلینیک برای انجام این کار می توان از عوارض آن تا حدودی جلوگیری کرد. در مطلب امروز سایت مرکز ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان قصد داریم به بررسی برخی از عوارض بوتاکس صورت  بپردازیم.

درد:

ممکن است بعد از تزریق درد داشته باشید. البته میزان این درد بستگی به تحمل شما دارد. شما می توانید برای کمتر شدن درد با مشورت پزشک قبل از تزریق از مسکن استفاده کنید. ممکن است این درد تا یک ساعت بعد از درمان شما را اذیت کند ولی این عارضه موقتی خواهد بود. پزشک شما ممکن است برای کمتر شدن درد شما از کرم بی حسی موضعی و یا کمپرس سرد قبل از تزریق استفاده کند.

کبودی:

ممکن است بعد از تزریق بوتاکس محل درمان دچار کبودی شود. این عارضه در اثر سوراخ شدن عروق خونی به وجود می آید. اگر شما در انتخاب پزشک خود دقت نکنید و پزشک بی تجربه و غیر متخصصی را انتخاب کنید، امکان دارد در طی فرایند درمان به عروق خونی شما آسیب وارد کند و دچار سوراخ شدن عروق خونی شود. پس در انتخاب پزشک خود توجه بسیاری داشته باشید.

قرمزی و تورم:

هر درمانی می تواند دارای قرمزی و تورم بعد از اتمام درمان باشد. قرمزی و تورم بعد از انجام تزریق موقتی می باشند و بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین می روند. اگر به پزشک باتجربه ای مراجعه نمایید تا حدی می تواند سبب کاهش این قرمزی و تورم شود. همچنین این تورم و قرمزی به میزان تزریق بوتاکس و سوزنی که از آن برای تزریق بوتاکس استفاده می شود دارد. برای جلوگیری از قرمزی و تورم می توانید بعد از بوتاکس از کمپرس سرد استفاده کنید.

مزایا و عوارض تزریق چربی زیر چشم | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

تهوع و سردرد:

از شایع ترین عوارض بوتاکس می توان به تهوع و سردرد اشاره کرد. این سردرد و تهوع خفیف می باشد و بیشتر برای کسانی که اولین تزریق خود را انجام داده اند اتفاق می افتد. این تهوع و سردرد موقتی می باشد و تا ۳ روز بعد از انجام تزریق از بین خواهد رفت. برای از بین بردن سردرد می توانید از قرص های مسکن استفاده کنید.

عفونت:

ایجاد عفونت یکی دیگر از عوارض تزریق بوتاکس می باشد که این عارضه در محیط های درمانی تا کنون پیش نیامده است. این عوارض می تواند در صورت مراجعه شما به یک پزشک غیر متخصص و همچنین کلینیک نامعتبر رخ دهد. پس تمام تلاش خود را در راستای انتخاب بهترین دکتر و کلینیک داشته باشید و برای انجام تزریق به پزشک غیر متخصص و آرایشگاه ها مراجعه نکنید.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

افتادگی پلک:

این عوارض می تواند در کسانی که در مراکز غیر درمانی و نامعتبر به تزریق بوتاکس می پردازند، رخ دهد. در صورت بی تجربگی پزشک و انجام تزریق در مراکز نامعتبر، افتادگی پلک می تواند رخ دهد. همچنین این عارضه به دلیل تزریق نادرست اتفاق می افتد. این عارضه از بین خواهد رفت و دائمی نمی باشد. ۲ تا ۸ هفته از بین رفتن این عارضه می تواند طول بکشد.

واکنش های کولینرژیک:

این عوارض از عوارضی می باشند که به شکل خشک شدن چشم و یا دهان اتفاق می افتند. در صورت استفاده از فراورده هایی که از سم بوتولونیوم نوع B ساخته شده اند، این عوارض می تواند رخ دهد.

 


مطالب پیشنهادی :

مزایا و معایب تزریق فیلر به لب

میزان ماندگاری تزریق چربی

آشنایی با آر اف صورت