عوارض تزریق ژل در کلینیک های نامعتبر | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

عوارض تزریق ژل در کلینیک های نامعتبر

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، در صورت انتخاب کلینیک نامعتبر ممکن است در کنار برخی عوارض جانبی ناچیز که معمولا پس از تزریق به وجود می‌آیند خسارات جبران ناپذیری را به پوست خود وارد کنید. در ادامه این مطلب از سایت کلینیک ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان عوارض تزریق ژل در کلینیک های نامعتبر را مورد بررسی قرار می دهیم.

در صورت انتخاب فیلر نامتناسب با هدف تزریق شما، تزریق حجم کم یا بیش از حد ژل، انتخاب محل اشتباه برای تزریق، استفاده از تکنیک‌های ضعیف برای تزریق ممکن است برخی مشکلات جانبی را برای متقاضی فراهم آورد که از جمله آنها می‌توان به بروز عفونت، التهابات پوستی، ضربه به دیواره عروق و یا اعصاب، جابجایی ژل از محل تزریق و … را اشاره کرد.

تاثیر انتخاب کلینیک معتبر در کاهش عوارض تزریق فیلر

در درجه اول بهتر است بدانید که با یک سرچ کوتاه در بازار متوجه خواهید شد. که برندهای متنوعی از ژل و انواع فیلرهای پوستی در بازار وجود دارند. که هر کدام در کیفیت‌های مختلف تولید شده و نیز برای اهداف مختلفی چون رفع چین و ‌چروک، جوانسازی، حجم‌دهی به نقاط مختلف صورت استفاده می‌شوند. در صورتی که یک کلینیک معتبر را برای عمل تزریق خود انتخاب کنید خیالتان از بابت کیفیت و برند محصول تزریقی راحت خواهد بود چرا که به طور قطع از برندهای استاندارد و شناخته شده در کلینیک خود استفاده خواهند کرد.

همه چیز درمورد تزریق ژل به شقیقه | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

تاثیر انتخاب برند فیلر در کاهش میزان عوارض ژل

پرکننده‌های پوستی برای اهداف زیبایی استفاده می‌شوند و به منظور حجم دادن و پر شدن پوست نواحی از صورت که چربی زیر پوست آنها کاهش یافته است به کار می‌روند. هنگامی که این محصولات به درستی استفاده شوند. رایج ترین علائم پیری مانند چین و چروک صورت و چین‌های پوست را کاهش می‌دهند. اکثر خانم‌ها از این محصولات برای جوان‌تر به نظر رسیدن استفاده می‌کنند ولی گاها در اثر انتخاب اشتباه برند فیلر خود متناسب با اهداف زیباییشان نتیجه مطلوب دریافت نمی‌کنند.

کیفیت و برند ژل از جمله نکاتی است که بایستی قبل از انتخاب روش تزریق ژل برای زیبا و جوانسازی خود مورد توجه قرار دهید. پس بهتر است با انتخاب یک متخصص زیبایی شناخته شده کار تعیین برند و انتخاب فیلر متناسب با پوست و هدف شما از تزریق را به پزشک سپرده و نتایج مطلوب حاصل از آن را شاهد باشید.

درمان عوارض تزریق ژل در کلینیک های نامعتبر

در اکثر مواقع بسیاری از عوارض جانبی تزریق ژل با گذشت زمان، به مرور و با رعایت دستوالعمل‌های پزشک متخصص برطرف می‌شود. ولی گاها بنا به دلایلی چون انتخاب برند اشتباه، بی‌دقتی پزشک، تزریق نادرست و بسیاری از عوامل دیگر، برخی عوارض جانبی چون عفونت، عدم تقارن، گلوله گلوله شدن ژل زیر پوست، نکروز بافتی و … ایجاد می‌شود. و به همین دلایل متقاضی درخواست تخلیه ژل و بهبود عوارض ناشی از آن را می‌نماید.

تخلیه ژل بسته به میزان ژل تزریقی، نوع ژل، مدت زمانی که از تزریق ژل گذشته است متغیر است. در صورتی که بلافاصله پس از تزریق فرد درخواست تخلیه ژل نماید ممکن است. به دلیل تورم محل تزریق پزشک به درستی مکان‌های مورد نیاز برای تخلیه ژل را تشخیص ندهد و باعث بروز عوارض جانبی شدیدتر گردد. برای از بین بردن اثر برخی ژل‌ها مثل هیالورونیک اسید نیز از آنزیم‌های حل‌کننده ژل مثل هیالورونیداز استفاده می‌کنند.

در کل بهتر است از همان ابتدا کار تزریق ژل را به یک پزشک معتبر بسپارید. تا از بروز عوارض جانبی نیز تا حدود زیادی کاسته و نیازی به تخلیه ژل نیز نداشته باشید.

عوارض تزریق ژل در کلینیک های نامعتبر در دراز مدت

استفاده از ژل یا پرکننده‌های پوستی در صورت تزریق صحیح بی‌خطر هستند. یافتن پزشک مناسب برای انجام تزریق فیلر پوستی برای استفاده طولانی مدت و بدون عواقب منفی ضروری است. ولی بهتر است بدانید در صورت استفاده مکرر از ژل آن هم به سرعت با گذشت زمان ممکن است منجر به ضعف عضلات صورت، سر و گردن شود. این عوارض جانبی در دراز مدت می‌تواند عواقب نامطلوبی در عملکرد تارهای صوتی و حرکات چشم، از جمله دوبینی داشته باشد.


مطالب پیشنهادی :

بررسی کامل فیلر آلیاکسین

روش‌های رایج از بین بردن خط اخم

مراقبت و استحمام بعد از بوتاکس