عوارض خطرناک لیزر صورت | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

آشنایی با عوارض خطرناک لیزر صورت

در ادامه این مطلب از سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان به عوارض خطرناک لیزر صورت می پردازیم که احتمال اتفاق افتادن آنها بسیار کم است و در مواقع بسیار نادر رخ می دهد:

آسیب دیدگی چشم :

مسلما هنگام استفاده از لیزر صورت احتمال آسیب دیدگی چشم افزایش پیدا می کند. به همین خاطر استفاده از عینک محافظ هنگام لیزر صورت الزامی است. اگر قصد لیزرصورت دارید حتما به این نکته توجه کنید و استفاده از عینک های محافظ را فراموش نکنید. در صورت رعایت این نکته احتمال رخ دادن این عارضه به طور کلی برطرف می شود.

سوختگی و ایجاد تاول :

این عارضه به خاطر خطای درمانی و مراجعه به کلینیک های نامعتبر رخ می دهد و جز عوارض ناگوار لیزر شناخته می شود. در صورتی که به یک مرکز معتبر و حرفه‌ای مراجعه کنید خطر این عارضه کاهش پیدا می کند. چرا که استفاده از دستگاه های حرفه ای و پیشرفته و تکنیک های خنک سازی مناسب هیچ سوختگی و تاولی به همراه ندارد.

عفونت پوستی :

احتمال ایجاد عفونت‌های پوستی یکی از عوارض بسیار نادر لیزر صورت است که در مواقع آسیب دیدگی روی پوست و لایه اپیدرم اتفاق می افتد. در صورتی که بعد از لیزر با علائم عفونت مانند خارش، درد، جوش و التهاب مواجه شدید، به پزشک خود مراجعه کنید و از مصرف داروهایی مانند کرم های آنتی بیوتیک موضعی خودداری نمایید.

همچنین اگر سابقه تبخال زدن دارید قبل از لیزر صورت به اطلاع پزشک برسانید. چرا که احتمال ایجاد تبخال بعد از لیزر افزایش پیدا می کند. این ویروس به خاطر افزایش استرس در بدن شما فعال و در نواحی مانند لب و ناحیه تناسلی ایجاد می شود. پس اگر می خواهید لیزر صورت بدون هیچ عارضه و اختلالی انجام شود، نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنید و هر چیزی که لازم است به پزشک بگویید را فراموش نکنید.

عوارض لیزر موهای صورت آقایان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

کبودی صورت :

یکی از اتفاقات نادر لیزر صورت کبودی پوست است که برای بیماران دارای پوست های حساس رخ می دهد.

کسانی که دچار بیماری دیابت هستند و یا قبلا دچار بیماری‌های پوستی و مشکلات گردش خون شدند، بیشتر در معرض کبودی پوست قرار دارند که برای رفع این مشکل باید قبل از لیزر مصرف داروهای ضد انعقاد خون را کنار بگذارند و از مصرف ویتامین e به مدت دو هفته قبل از لیزر خودداری کنند.

 

سرطان زا بودن لیزر :

خیلی‌ها در مورد سرطان زا بودن دستگاه لیزر سوال می‌پرسند که باید در جواب این دسته افراد بگوییم که اگر این روش زیباسازی تنها یک درصد خطر سرطان را تشدید می کرد؛ هرگز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا تایید نمی شد. همچنین تاکنون هیچ موردی در کل دنیا مشاهده نشده است که دستگاه‌های لیزر عامل سرطان باشد. بنابراین با خیال راحت برای انجام این روش اقدام کنید.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

لیزر کردن موهای زائد باعث سوختگی پوست می شود؟

سوختگی بعد از لیزر اصلا جز عوارض لیزر نیست. علت سوختگی بخاطر انتخاب نادرست دستگاه لیزر است. عوارض جانبی رفع موهای زائد با لیزر می توان به مواردی مانند درد کم ، سوزش، قرمزی، تورم، آسیب اپیدرمی به صورت سوختگی سطحی، تغییر در رنگدانه ها که باعث تیره یا روشنتر شدن پوست قسمت لیزر شده می شود نام برد.

البته باید این نکته را بیان کنیم که بیشتر عوارض لیزر موهای زائد برای کوتاه مدتی رخ می دهد و از بین می روند و در آخر بعد از گذشت چند هفته بهبود خواهند یافت. در نتیجه عوارض لیزر موهای زائد کل بدن، خطرناک یا همیشگی نخواهند بود.

 


مطالب پیشنهادی :

مزایا و معایب تزریق فیلر به لب

بررسی انواع تزریق فیلر به لب

کاربردهای دستگاه آر اف