عوارض و مزایای بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

مزایای تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت

بهترین راه برای توضیح عملکرد بوتاكس این جمله است که: بوتاكس به عنوان سپر بین مغز و عضله عمل می کند به گونه ای که حتی اگر مغز شما به یك عضله دستور حرکت و کشش بدهد، عضله همچنان در حالت سکون خود باقی بماند.
به دلیل همین نوع عملکرد، بوتاکس مزایای فراوانی دارد که مهمترین آن عبارت است:
  • تجویز بوتاکس باعث آرامش عضلات شده و در صورت تزریق صحیح باعث می شود تا مدتی استراحت کرده و از تنش دور باشند.
  • نیاز به جراحی و بیهوشی را رفع کرده و برای بسیاری از بیماران که ترس از این دو مورد دارند گزینه مناسبی است.
  • از آنجایی که عدم تقارن صورت به دلیل حمله عصبی، آسیب دیدگی و غیره ممکن است رخ دهد و امکان بازگشت حالت اولیه وجود دارد تزریق بوتاکس به عنوان یک راه حل موقت بسیار ایده آل است.

عوارض تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت

پیش از پرداختن به عوارض بهتر است یادآور شد که اگر در حال شیردهی هستید، باردار هستید. یا قصد بارداری دارید، FDA توصیه می کند، با پزشک خود صحبت کنید. عوارض جانبی حاصل از آن ممکن است. به اشکال مختلفی ظاهر شود، از جمله:  سردرد، کبودی، درد در محل تزریق و در کمتر از 1٪ موارد افتادگی پلک یا ابرو که در طی چند ماه به وضعیت طبیعی خود برمی گردند.

عوارض و مزایای بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

اگر تصمیم دارید این روش را امتحان کنید بهتر است موارد زیر را رعایت نمایید:

اگر آسپرین یا ایبوپروفن مصرف می کنید، احتمالاً در محل تزریق کبودی خواهید داشت. این داروها خون را رقیق کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند که باعث کبودی می شود. قرص ها را قبل از مداوا به مدت دو هفته قطع کنید.
شما همچنین باید با پزشک خود، قبل از درمان در مورد مکمل هایی که مصرف می کنید. مشورت کنید حتی اگر آنها مواد طبیعی باشند، زیرا بعضی از آنها (مانند قرص روغن ماهی، gingko یا ویتامین E) نیز خون رقیق می کنند. پزشک ممکن است از شما بخواهد که دو هفته قبل از درمان از این مکمل ها استفاده نکنید.
همچنین بهتر است مصرف سیگار و الکل را نیز قبل از استفاده از این روش محدود نمایید.

تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت همیشه دوام دارد؟

متاسفانه، اینطور نیست. سرانجام، کارکرد نوروتوکسین از بین می رود و اعصاب دوباره قادر به ارسال آن سیگنال ها به عضلات برای شروع کار یا انقباض خواهند بود. به طور کلی، نتایج تزریق بوتاکس 3-4 ماه طول می کشد. مطمئناً بیمارانی وجود خواهند داشت. که این بازه زمانی برای آنها بیشتر و بین 4-6 ماه یا کوتاه تر و حدود 2 ماه باشد.
همچنین معمول است تزریق برای بار اول دوام نداشته باشد. اما ممکن است. بعد از درمان دوم نتایج ماندگاری بیشتری داشته باشند. هر کس یک تجربه منحصر به فرد در این زمینه دارد و ممکن است نتایج با توجه به شرایط فردی متفاوت باشد.

سخن نهایی:

عدم تقارن تقریباً در هر بخش صورت از جمله خط فک، لب، گونه، چشم و ابرو وجود دارد. برخی از ویژگی ها راحت تر از سایرین تصحیح شده و برخی از ویژگی های نامتقارن از سایر موارد سخت تر قابل درمان هستند. با این وجود تزریق بوتاکس یک راه حل عالی برای برطرف کردن این مشکل است.
از مزایای به دست آوردن تقارن صورت با این روش می توان به موارد نظیر دستیابی به ظاهر جوان تر و جذاب تر، تعادل بهتر در عضلات صورت و عملکرد بهتر صورت اشاره کرد. انتخاب یک یک جراح پلاستیک دارای مجوز برای استفاده از این روش، می تواند به اصلاح هرگونه عدم تقارن صورت کمک کند و زیبایی بیشتری به وجود آورد.