بررسی عوارض پلاسما جت پلک

پلاسما جت، یکی از جدیدترین روش های رفع افتادگی، برطرف کردن چین و چروک و لیفت قسمت های مختلف صورت به ویژه پلک می باشد که بدون هیچ گونه عمل جراحی و تنها با یک دستگاه انجام می شود. این دستگاه از روش تبدیل جامد به گاز برای لیفت و احیای مجدد پوست استفاده می کند. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز تزریق ژل و بوتاکس اصفهان عوارض پلاسما جت پلک را مورد بررسی قرار می دهیم.

آشنایی با پلاسما جت پلک

پلاسما جت پلک روشی است که با تبدیل حالت جامد به گاز، مشکلاتی مانند چین و چروک و افتادگی پلک را از بین می برد. در این روش هیچ نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی و حتی برش های کوچک نیست و همین مسئله را میتوان اصلی ترین دلیل افزایش روز افزون طرفداران پلاسما جت پلک دانست.

عوارض رایج پلاسما جت

  • تورم در ناحیه درمان
  • ایجاد دلمه هایی بر روی پوست پلک که در اغلب مواقع پس از یک هفته از بین می رود
  • تغییر رنگ پوست که معمولا موقتی می باشد

لازم به ذکر است به دلیل حساسیت نواحی اطراف چشم، در صورت عدم مهارت پزشک در انجام پلاسما جت پلک ممکن است عوارض ماندگارتر و صدمه زننده ای پس از این روش ایجاد شود. به همین جهت توصیه می‌کنیم برای انجام این عمل، حتما به پزشکی مراجعه نمایید؛ که از تبحر ایشان اطمینان حاصل نموده اید.

بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | پلکسر یا پلاسما جت

ایجاد تورم در ناحیه درمان

یکی از شایع ترین مواردی که افراد به سراغ پلاسما جت می روند، درمان افتادگی پلک است. در این روش تلاش می‌شود؛ با ایجاد سوختگی های نقطه ایی سطحی پوست، بافت های آن ناحیه را تحریک کرده و در نهایت پوست جمع و در اصطلاح لیفت شود. اما نکته اینجاست که این دسته از افراد همواره با عوارضی روبرو خواهند شد.

این عوارض که اغلب شامل تورم و التهاب پوست پلک و اطراف چشم می‌باشد و از شایعترین عوارض پلاسما جت پلک نیز به شمار می‌رود. معمولا موقتی بوده و در مدت زمانی کوتاه از بین میرود. البته استفاده از پد یخ پس از درمان، می‌تواند در کاهش تورم و التهاب بعد از پلاسما جت پلک، بسیار موثر باشد.

ایجاد دلمه روی زخم های ناشی از سوختگی با پلاسما

در زمان انجام این روش همانطور که عنوان شد، زخم های نقطه ایی بر روی پوست ایجاد می‌شود؛ که این زخمها پس از درمان با بستن دلمه هایی پوشیده می‌شوند و پس از چند روز نیز دلمه ها خود به خود از پوست جده شده و بهبود می‌یابند. پلاسما جت پلک روشی است که در حین انجام، با کمترین ناراحتی و درد همراه است و شما بدون هیچ اذیتی می‌توانید از این روش استفاده نمایید.

با این وجود پس از پلاسما جت پلک امکان باقی ماندن جای زخم های نقطه ای روی پوست در ناحیه تحت درمان وجود دارد. به همین دلیل است که این عمل حتما باید توسط پزشک ماهر انجام شود. زیرا هرچه، مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بیشتر باشد با ظرافت بیشتری عمل پلاسما جت پلک را انجام می دهد.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بروز تغییر رنگ در پوست

تغییر رنگ پوست نیز از عوارض شایع پلاسما جت پلک است که البته در اغلب موارد موقتی بوده و پس از مدت زمانی رفع می‌گردد. در ارتباط با این عارضه و کاهش درصد ماندگاری آن نیز توانایی و مهارت پزشک در انجام پلاسما جت پلک بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

یکی از جدیدترین دستگاه هایی که این روزها افراد میتوانند از آن برای بهره گیری و رسیدن به پوستی صاف و شفاف استفاده نمایند، پلاسما پن می باشد. دقت داشته باشید که این روش هیچ نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی و حتی برش های کوچک ندارد و همین مسئله را میتوان اصلی ترین دلیل افزایش روز افزون طرفداران آن دانست.


مطالب پیشنهادی :

جوانسازی پوست با مزوژل جالپرو

تزریق ژل SVF برای جوانسازی پوست

کاربرد و ماندگاری تزریق فیلرهای پوستی