فواید و خطرات تزریق بوتاکس | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بررسی فواید و خطرات تزریق بوتاکس

بوتاکس دارای کاربردهای درمانی و زیبایی می باشد. از کاربردهای درمانی بوتاکس می توان به افتادگی پلک، پریدن پلک و یا پرش عضلات چشمی، عرق کردن بیش از اندازه، مثانه ی پرکار یا بیش فعال، سردرد، اسپاسم عضلات گردن، برخی از اختلالات عصبی نظیر فلج مغزی اشاره کرد. تزریق بوتاکس می تواند این مشکلات را از بین ببرد، پس اگر دارای این مشکلات می باشید می توانید از این روش استفاده کنید. در این مطلب از سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان فواید و خطرات تزریق بوتاکس را مورد بررسی قرار می دهیم.

همچنین از کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس می توان به رفع خطوط افقی پیشانی، درمان و از بین بردن چین و چروک های طرفین چشم ها، محو کردن خظ اخم بین دو ابرو، بالا بردن نوک بینی، بالا بردن گوشه های لب و از بین بردن چروک های گردن اشاره کرد. با مراجعه به بهترین کلینیک تزریق بوتاکس و بهترین پزشک می توانید این مشکلات را برطرف نمایید.

مزایای بوتاکس چیست؟

بوتاکس روشی از روش های جوانسازی پوست می باشد که دارای مزایایی است. از مزایای بوتاکس می توان به روش غیر تهاجمی این درمان که نیازی به جراحی ندارد و همچنین نیازی به بستری شدن و بیهوش شدن نیز ندارد، اشاره کرد. این روش نسبت به روش های دیگر دارای هزینه کمتری می باشد و همچنین درد آن نیز بسیار کم است. شما می توانید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس نتیجه آن را مشاهده کنید. در روش تزریق بوتاکس افراد می توانند بعد از تزریق به تمامی فعالیت های خود برسند و این روش دوره نقاهت ندارد و همچنین بیمار بعد از انجام تزریق بوتاکس از راحتی برخوردار است.

هزینه بوتاکس

هزینه بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل شامل تخصص و تجربه پزشک و کلینیک می باشد. کلینیکی که در آن تزریق را انجام می دهید باید معتبر و دارای تجهیزات پیشرفته باشد. همچنین به عوامل دیگری مانند نواحی که می خواهید درمان را روی آن انجام دهید و میزان تزریق شما نیز بستگی دارد. سعی کنید تزریق بوتاکس را در کلینیک های معتبر و نزد پزشک مجرب و متخصص انجام دهید تا دچار عوارض بعد از انجام بوتاکس نشوید.

نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر لب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

همچنین این هزینه بستگی به بوتاکسی که از آن در نواحی درمان استفاده می شود نیز دارد. هرچقدر برند بوتاکس تزریقی بهتر باشد هزینه آن نیز بیشتر می باشد. از دیگر عوامل می توان به عمیق و زیاد بودن خطوط اشاره کرد. هر چقدر خطوط عمیق تر باشند، از بوتاکس بیشتری برای تزریق استفاده می شود.

عوارض بوتاکس

تزریق بوتاکس همانند درمان های دیگر دارای عوارضی می باشد که از عوارض های اصلی این روش می توان به درد، سردرد، علائم سرماخوردگی و … اشاره کرد. از عوارض دیگر تزریق بوتاکس افتادگی پلک می باشد که این عارضه در صورت مجرب نبودن پزشک و همچنین در صورت غیر متخصص بودن پزشک اتفاق می افتد. اگر تا چند هفته بعد از بوتاکس دارای علائمی مانند ضعف عضلانی، مشکلاتی در بینایی، دشواری در صحبت کردن و یا بلع، مشکلات تنفسی و همچنین از دست دادن کنترل ادرار شدید، حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

شما می توانید از عوارض تزریق بوتاکس بکاهید. اگر هنگام مراجعه به پزشک و کلینیک سعی کنید به بهترین پزشک و بهترین کلینیک مراجعه کنید، می توانید از اکثر عوارض تزریق بوتاکس بکاهید. زیرا اکثر عوارض به دست یک پزشک غیر متخصص و بی تجربه اتفاق می افتد، پس تمام تلاش خود را در جهت انتخاب بهترین پزشک بکنید. همچنین با رعایت توصیه های پزشک خود بعد از عمل نیز می توانید عوارض را کمتر کنید.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

کاندیدای نامناسب تزریق بوتاکس

برای برخی از افراد تزریق بوتاکس توصیه نمی شود. این افراد شامل خانم های باردار و شیرده، کسانی که دارای عفونت فعال و یا تبخال در ناحیه درمان می باشند، افرادی که دارای بیماری های عصبی و عضلانی هستند، کسانی که دارای چین و چروک های بسیار عمیق باشند و همچنین افرادی که از داروهای رقیق کننده خون و یا ضد انعقادی استفاده می کنند، می شوند. پس در صورت مبتلا بودن به هرکدام از این مواردی که گفته شد، حتما قبل از تزریق بوتاکس به پزشک خود اطلاع دهید و ایشان را در جریان بگذارید تا شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند.


مطالب پیشنهادی :

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

نکات مراقبتی قبل و بعد از هایفوتراپی

نکات مراقبتی برای جوان سازی پوست