فواید و موارد استفاده از قرص کلاژن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

فواید و موارد استفاده از قرص کلاژن

در این نوشته از سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان که برای شما همراهان گرداوری شده است. به مطالعه فواید و موارد استفاده از قرص کلاژن خواهیم پرداخت. کلاژن یکی از مهم ترین اجزای ساختمانی پوست، استخوان و دندان، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها است. در واقع کلاژن مانند چسبی است که بافت های مختلف بدن را در کنار هم نگه می دارد. یکی از ویژگی خاص این پروتئین خاصیت بازجذبی است، به این معنی که به اجزای کوچک تر تبدیل شده، تغییر شکل می دهد و دوباره جذب بدن می شود. این ویژگی خاص باعث شده که این پروتئین مناسب استفاده در طیف متنوعی از درمان های پزشکی باشد.

همه ی این عوامل هم چنین با تشکیل رادیکال های آزاد سرعت تجزیه ی کلاژن را افزایش می دهند. البته بعضی اختلالات خود ایمنی مانند بیماری لوپوس نیز کلاژن بدن را کاهش می دهند. کی داشتن پوستی شاداب، سالم و جوان خواست همه ی ما است و بعضی از ما از به – کارگیری بسیاری از روش ها برای جلوگیری از پیری پوست و چین و چروک دریغ نمیکنیم.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : مراقبت های شخصی برای رفع پف زیر چشم

رژیم غذایی غلط استفاده ی زیاد از شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده مانند آرد سفید باعث کاهش کلاژن بدن می شوند چرا که در توانایی کلاژن در ترمیم خود تداخل ایجاد می کنند. سبک زندگی نادرست برای مثال سیگار کشیدن باعث تاخیر در ترمیم زخم های پوستی می شود و یکی از عوامل ایجاد کننده ی چین و چروک است.

فواید و موارد استفاده از قرص کلاژن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

اکنون که به اهمیت وجود کلاژن در بدن و نقش مهم آن در حفظ و جوان سازی پوست پی بردیم، بهتر است بدانیم چه عواملی باعث کاهش کلاژن پوست می شوند. افزایش سن هر چه سن بالاتر می رود بدن کلاژن کمتر و با کیفیت پایین تری تولید می کند که باعث کم شدن استحکام و انعطاف پذیری پوست می شود. سرعت این فرآیند نیز بستگی به ت ژنتیک فرد دارد. عوامل محیطی مثل قرار گرفتن در معرض اشعه های UV و هوای آلوده که سرعت پیری پوست را افزایش می دهند.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

این پروتئین در درم یا لایه میانی پوست به تشکیل یک شبکه فیبری از سلول ها به نام فیبروبلاست کمک می کند. که سلول های جدید روی آن رشد می کنند. این عمل باعث جوان سازی پوست می شود. کلاژن همچنین در تعویض و ترمیم سلول های مرده پوست نیز نقش دارد. کلاژن دکتر بست تنها قرص کلاژن مورد تایید FDA میباشد که قابل جذب برای بدن است. که این خصوصیات فقط در صورت اصل بودن آن محقق شد.

یک پروتئین سخت، نا محلول و فیبری است که از فراوان ترین پروتئین های بدن است. و حدود یک سوم از کل پروتئین های آن را تشکیل می دهد. حداقل شانزده نوع پروتئین کلاژن در بدن وجود دارد که از بین آن ها سه تا پنج نوع از اهمیت بالایی برخوردارند. به طور مثال کلاژن نوع یک در لایه های پوست وجود دارد که باعث تقویت آن ها می شود. علاوه بر این کلاژن به پوست خاصیت ارتجاعی می دهد و با حفظ آب بافت پوستی مانع از خشکی و چین و چروک می شود.


مطالب پیشنهادی :

نکات مراقبتی جهت رفع تیرگی زیر چشم

راز جوانی پوست با مصرف ویتامین‌ها

روش استفاده ایمن از ویتامین A برای پوست