فیناستراید در جلوگیری از ریزش مو | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی فیناستراید در جلوگیری از ریزش مو

آیا ریزش مو، شما را نگران کرده است؟ اگر چنین حسی دارید، تنها نیستید! اکثر مردان نگران ریزش مو و عقب رفتن خط رویش موهای خود هستند و اغلب تا ۳۵ سالگی دچار ریزش مو می شوند. در این مقاله به بررسی راه های جلوگیری، متوقف و معکوس کردن ریزش مو با مصرف فیناستراید پرداخته شده است. پس بهتر است منتظر خبرهای خوبی باشید! این روش درمانی خیلی موثرتر از چیزی است که تصور می کنید.

در واقع، مبارزه با ریزش مو به دلیل آلوپسی آندروژنتیک، بسیار آسان و موثر است. و تمام چیزی که به آن احتیاج دارید، صبوری و پیگیری یک برنامه ی درمانی طولانی مدت است. شاید فکر کنید. چطور ممکن است که برخی از مردان، به ریزش مو و طاسی سر خود اهمیتی نمی دهند. به خصوص که امروزه روش های درمانی زیادی در دسترس است. این مساله می تواند به دلیل کمبود آموزش و اطلاع رسانی در مورد گزینه ها و روش های درمانی ریزش مو باشد.

البته اطلاعات غلط بسیاری در رابطه با دارو های ریزش مو نیز وجود دارد. و اکثر این اطلاعات از سوی متخصصین سودجویی است. که ادعا می کنند روش های ابداعی طبیعی و هومیوپاتی آنها، از ریزش مو و طاسی سر جلوگیری می کند، که در حقیقت چنین خبری نیست! به همین دلیل پیدا کردن اطلاعات صحیح و موثق، سخت تر می شود، به خصوص که درمان موفقیت آمیز ریزش مو یک روش زمان بر است. درمان ریزش مو نیاز به صبوری دارد و بسیاری از افراد پس از به نتیجه نرسیدن بعد از دو هفته، فکر می کنند که درمان موثر نبوده و کلا بی خیال درمان می شوند.

فیناستراید در جلوگیری از ریزش مو | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

تاثیر فیناستراید در جلوگیری از ریزش مو

فیناستراید که با نام تجاری Propecia® نیز در بازار موجود است، یک داروی تجویزی برای پیشگیری از ریزش مو در مردان است و مورد تائید سازمان FDA قرار گرفته است. ولی این دارو معجزه ای برای درمان طاسی نیست. در کل هیچ درمانی قرار نیست مانند یک معجزه عمل کند! با این حال، فیناستراید می تواند روشی موثر، برای جلوگیری از نازک شدن مو ها باشد. چرا که از تبدیل شده تستوسترون به DHT (دی هیدرو تستوسترون) جلوگیری می کند. دی هیدرو تستوسترون، هورمون بسیار قوی ای است که باعث کوچک شدن فولیکول مو و در نهایت متوقف شدن رشد مو می شود.

برای بهره بردن از مزیت فیناستراید، باید این دارو را طبق دستور پزشک به طور صحیح و مداوم مصرف کنید. بهترین جنبه ی درمانی این دارو، مصرف راحت آن است! این دارو به صورت یک قرص حاوی فیناستراید ۱ میلی گرمی است که برای یک بار در روز مصرف می شود. فقط کافی است که صبور باشید، بقیه کارها را خود دارو انجام می دهد و پس از سه ماه نتایج را مشاهده خواهید کرد.

فیناستراید یکی از معدود درمان های ریزش مو است. که طی آزمایش های بالینی بر روی اکثر مردان به اثبات رسیده و مورد تائید سازمان FDA قرار گرفته است. در واقع، نشان داده شده است که مصرف فیناستراید به طور موثری به رشد مجدد مو در مردانی که حدود ۳ الی ۴ ماه این دارو را به صورت مرتب مصرف کرده اند، کمک کرده است.

فیناستراید چکار می کند؟

در حقیقت این دارو، طاسی را به کلی درمان نمی کند. بلکه با جلوگیری کردن از تجزیه ی تستوسترون به هورمون DHT، از ریزش بیشتر مو ها جلوگیری می کند. و این تاثیر تا زمانی وجود دارد. که این دارو را مصرف می کنید. هر چقدر هم که مصرف فیناستراید در میزان رشد موی شما تاثیر گذار بوده باشد. باز هم به محض قطع کردن مصرف دارو، تاثیرات این دارو نیز متوقف خواهد شد. به بیان دیگر، در صورت قطع مصرف فیناستراید، مو هایی که با مصرف این دارو رشد کرده اند. پس از یک سال دوباره دچار ریزش خواهند شد.

از فیناستراید می توانید به عنوان دارویی برای به تاخیر انداختن طاسی مردانه استفاده کنید. و به هر حال، این تنها دارویی است که برای مقابله با طاسی مردانه به وسیله ی سازمان FAD تائید شده است.

| اینستاگرام کلینیک ژالان بهترین کلینیک زیبایی اصفهان |

بیشتر بخوانیم :

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگار است؟

کربوکسی تراپی چیست؟

تزریق چربی به روش نانوفت چیست؟